Mūsų niekas nesustabdys

Niekam nėra paslaptis, kad Endriejavo gyventojai šiuo metu neturi kultūros namų ir bibliotekos, nes senasis pastatas yra nugriautas, o atstatymo darbai yra sustoję jau ilgą laiką, tad endriejaviškiai išgyvena dvigubą karantiną.

Nenukabinam nosies. Stengiamės veiklas vykdyti kitose patalpose. Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas su vicemere Violeta Riaukiene buvo atvykę pažiūrėti, kur vyksta užsiėmimai. Buvo pradėta svarstyti, kad galimai Endriejavo kultūros namai galėtų persikelti į Endriejavo pagrindinę mokyklą, bet po apžiūrų ir pokalbio su darbuotojais, seniūne bei bendruomenės pirmininku meras išvažiavo su nuostata, kad mokyklos patalpos nėra pritaikytos ir mažos kultūrinei veiklai. Endriejavo bendruomenė 2020 m. lapkričio 20 d. parašė merui kreipimąsi dėl sustojusių kultūros namų atstatymo darbų, tačiau raštiško atsakymo iki šiol nesulaukė.

Prasidėjusi pasaulinė koronaviruso pandemija gerokai sustabdė visus darbus, planus ir svajones. Apribojo bendravimą, ugdymą ir kultūrinį gyvenimą. Endriejavo miestelio šokių kolektyvas „Flick“ jau per pirmą karantiną nenuleido rankų, net netekę galimybės vykti koncertuoti į Graikiją, kurios labai laukėm ir dėjom daug vilčių. Iki šiol dar ir neatgavome pinigų už kelionę, tačiau toliau aktyviai su noru rinkomės prie kompiuterių repetuoti, bendrauti, žaisti ar tiesiog pasikalbėti nuotoliniu būdu.

Pasibaigus pirmam karantinui rinkomės repetuoti gamtoje, prie Kapstato ežero. Buvo puikios repeticijos, po kurių visi atsigaivindavo maudynėmis ežere. Tad pirmas karantinas parodė, kad repeticijos gamtoje smagios ir sveikuoliškos. Taip pat gamtoje, prie mūsų Kapstato ežero, šokių kolektyvas „Flick“ paminėjo savo 9 gimtadienį. Nors buvo nuspręsta, kad gimtadienio nedarysime ir šiais metais linksmąjį susibūrimą praleisime, tačiau dėka tėvelių, kurie eilinį kartą neleido mums nukabinti nosies, 9 gimtadienis įvyko!

Rugsėjo mėnesį grįžome visi pilni jėgų, idėjų ir noro koncertuoti. Suplanavome konkursus, užsiregistravome, bet atėjo antrasis karantinas, kuris vėl mus grąžino į virtualų bendravimą. Nauji kostiumai siūti ir pirkti pasirodymams liko kabėti kabinete. Bet mes nepasiduosime ir dabar. Repetuojame, kuriame planus ir neprarandame vilties. Nuotoliniu būdu „Flick“ dalyvauja konkursuose ir pelno prizines vietas. II respublikiniame vaikų ir jaunimo šokių konkurse „Virtualus kalėdinis šokio virusas“ pelnė dvi II vietas ir vieną I vietą. Tarptautiniame šokių festivalyje „Space Christmas Celebration’20“, kurį tiesiogiai transliavo „Delfi“ televizija, pelnė tris nominacijas „Originalumas“. Nusimato dar 2 šokių konkursai nuotoliniu būdu. Mūsų niekas nesustabdys!


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius MARKAUSKAS:

    – Turbūt net nereikia sakyti to, kas visiems akivaizdu, – Endriejavo kultūros namų rekonstrukcija yra užstrigusi. Pagrindinė priežastis – rangovas. Kol kas jis yra atlikęs tik ardymo darbus, sustiprinęs pamatus ir uždengęs rūsį perdangomis.

    Kad šis projektas judėtų į priekį, dedame tikrai nemažai pastangų. Pats asmeniškai buvau ne kartą susitikęs su įmonės UAB „Išskirtinio būsto statyba“ direktoriumi. Raginu jį vykdyti darbus, nevėluoti. Aiškinu, koks svarbus šis projektas Endriejavo žmonėms ir kaip yra laukiama naujo Kultūros centro. Suprantu, kad viskas užtruko tikrai per ilgai. Bet kaip jau esu ir sakęs, su vienais rangovais pasiseka, kitus tenka nuolat raginti.

    Noriu tik patikinti Endriejavo gyventojus, kad Kultūros centro renovacijos neatsisakoma. Lėšos tam skirtos, politinė valia taip pat yra. Mums svarbiausia, jog endriejaviškiai galų gale turėtų naują kultūros erdvę, kurioje galėtų burtis, repetuoti, rengti koncertus. Todėl darysime viską, kad darbai būtų vykdomi ir Kultūros centro rekonstrukcija būtų užbaigta.

Jolanta SALIENĖ

Choreografė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių