„Minijos“ progimnazijos mokytojai Danijoje

Šešios Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytojos – Asta Lukauskienė, Renata Anužienė, Evelina Kaupaitienė, Daiva Beliajeva, Loreta Paulauskienė bei Neringa Žemgulienė – lapkričio mėnesį dalyvavo mokytojų mokymuose „Nykoebing“ Danijoje. Tai pirmasis iš trijų mokytojų mokymų, numatytų pagal Europos Sąjungos finansuojamo Pietų Baltijos šalių projekto „Veikime – Pietų Baltijos iniciatyvos mažinant klimato kaitą“ programą.

Šio projekto pagrindinis partneris – Fjord mokykla iš Nykoebing miesto Danijoje. Gargždų „Minijos“ progimnazija, Klaipėdos „Sendvario“ progimnazija, mokyklos iš Redos ir Wejherowo Lenkijoje, mokyk­la iš Swaan miesto Vokietijoje bei mokykla iš Kalmar miesto Švedijoje projekte dalyvauja kaip šio projekto partneriai. Per vizitą įvyko pirmasis projekto koordinatorių susirinkimas, kuriame aptarti projektų bei grupių lyderiai mainų stovykloje, projekto finansiniai klausimai, projektų ataskaitų vykdymo tvarka. Mokytojus supažindino su projekto „Veikime“ numatytais darbais: mainų stovyk­lų organizavimo tvarka, stovyklų vadovų paskirtimi ir darbais, meninės dalies mokytojų parinkimu. Mokėmės susipažinimo žaidimų, aptarėme projekto finansines išlaidas. Projekto koordinatorius Bo Otterstroem pateikė rekomendacijas, kaip rašyti paraiškas į kitus Europos Sąjungos finansuojamus projektus (Erasmus+, Nordplus), Christian Rosenkvist paruošė pristatymą klimato atšilimo tema. Mokytojai aplankė naują vieną moderniausių Danijos mokyklų – Nykoebing Sophia mokyklą, Gunslevholm bei Stubbekoebing mokyklas, susipažino su Danijos švietimo sistema, darbo bei mokymosi sąlygomis.

Svečiuodamasi kiekviena šalis turėjo paruošti pristatymą apie savo šalies kultūrinį bei kulinarinį paveldą, padainuoti savo šalies dainą, sušokti liaudies šokį ar pristatyti žaidimą. Per vakarienes mokytojai buvo sodinami prie skirtingų šalių atstovų, taigi dar atidžiau galėjo susipažinti su skirtingų šalių gyvenimo ypatumais, kultūriniais panašumais ir skirtumais, pakalbėti visiems aktualiomis temomis arba tiesiog pajuokauti. Visi užsiėmimai vyko anglų kalba. Taigi mokytojai patobulino savo kalbėjimo įgūdžius, susipažino su skirtingų šalių kultūromis, švietimo sistema, įgijo naujų patirčių ir įgūdžių. Susipažinome su vietos apylinkėmis bei dalyvavome ekskursijoje prie žymiosios Kopenhagos Undinėlės.

Kiti mokytojų mokymai vyks 2017 metų kovo mėnesį Danijoje. Projekte dalyvaus ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos septintųjų ir aštuntųjų klasių moksleiviai. Veiklų tema – „Klimato kaita“. Taigi moksleiviai rinks informaciją, vykdys laboratorinius tyrimus, vyks į ekskursijas, domėsis, ką jie gali padaryti, kad sumažintų šią problemą, dalyvaus tarptautinėse mainų stovyklose kartu su savo bendraamžiais iš Danijos, Švedijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Asta LUKAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių