Gargždiškės kelionių prisiminimai atgyja besibučiuojančių skulptūrėlių kolekcijoje

„Kolekcija – mano kelionių prisiminimai“, – sakė daugiau nei 100 suvenyrų savininkė D. Ruškytė. Jos rankose – iš Londono atkeliavę besibučiuojantys karaliai.
Autorės nuotr.

Meilės deivės Mildos dieną kalbamės apie išskirtinius bučinius. Kas kolekcionuoja prabangius automobilius, kas pašto ženklus ar augalus, o Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė – besibučiuojančiųjų skulptūrėles. Jos primena keliones po įvairias šalis, kai kurios – dovanojusius brangius žmones.

„Kolekcionuoti – malonumas, o meilės sąvoka plati. Tai ne tik vyro ir moters meilė. Ir gyvūnai atskleidžia vienas kitam jausmus“, – rodydama keraminius, stiklinius, metalinius, medžiaginius suvenyrus šypsojosi D. Ruškytė. Besibučiuojančių žmonių, paukščių ar gyvūnų skulptūrėlės, kurių daugiau nei šimtas, – iš 19 jos aplankytų šalių: Islandijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Bulgarijos, Ukrainos, Lenkijos, Austrijos, Vengrijos, Izraelio… „Yra parvežtų iš Vietnamo, Kinijos ir kitur. Tai draugų, pažįstamų ir sūnaus dovanotos lauktuvės“, – apie prieš 17 metų netikėtai pradėtą kolekciją sakė jos savininkė D. Ruškytė.

Pats pirmas suvenyras – du mažyčiai vos 2 centimetrų aukščio keraminiai ežiukai, susiglaudę nosytėmis. Kodėl juos parsivežė iš Rygos, Danutė sakė nepamenanti, nes apie kolekcionavimą visai negalvojusi. Olandijoje ji atkreipė dėmesį į besibučiuojančių berniuko ir mergaitės su tulpėmis skulptūrėlę. „Turbūt ji reklamavo tulpes. Šitą skulptūrėlę laikau savo kolekcijos, kurią pradėjau nejučia, pradžia. Po metų kažkas parvežė tokius pat išsiuvinėtus besibučiuojančius berniuką ir mergaitę…“ – pasakojo D. Ruškytė.

Prie jos kolekcijos turtinimo stengiasi prisidėti keliones mėgstantys draugai, giminės, pažįstami. „50-mečio proga gavau dovanų dviejų gervių metalinę skulptūrą. Ji didžiausia kolekcijoje. Nemaža ir vaza su besibučiuojančiais žmonėmis“, – sakė gargždiškė. Kadangi kolekcionavimo aistra neblėsta, kyla pavojus įsigyti tokį suvenyrą, kokį jau turi, todėl sūnus Domas ir marti Violeta mamai pirmiausia atsiunčia nuotrauką, prieš pirkdami skulptūrėlę.

„Aukcionuose suvenyrų neieškau, bet kelionėse visada eidavau į antikvariato parduotuvėles. Per pastaruosius trejus metus kelionių dėl objektyvių priežasčių labai buvo sumažėję. Perku ir Gargžduose, kur prekiaujama sendaikčiais. Skulptūrėlę galima įsigyti ir už 15 eurų, ir už 60 eurų. Kolekcionavimas nėra pigus“, – sakė D. Ruškytė, savo kolekciją įkurdinusi elegantiškoje spintoje. Anksčiau suvenyrai buvo išdėlioti atvirose lentynose, bet kas mėnesį po pusę dienos sugaišdavo visus plaudama, valydama, ir valymas buvo tapęs vargu.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių