• 8 rugpjūčio, 2022
|

Gargždiškius piktina tepaluoti konteineriai

Gargždų Vytauto ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje neseniai pastatytų pusiau požeminių konteinerių pranašumai blanksta gyventojų akyse. Gargždiškiai piktinasi, kad beveik mėnesį viename iš konteinerių telkšo tepalai. „Pastatyti pastatė, o rūpintis ir prižiūrėti nereikia? Kam priklauso šie konteineriai? Kas atsakingas, kad juose būtų užtikrinta švara? Nejaugi ir toliau atliekos mirks tepaluose, o norint išmesti šiukšles teks ieškoti būdų, kaip neišsitepti?“ – skundėsi „Bangai“ sunerimę žmonės. Panašu, kad tepalai iki šiol neišvalyti, nes stinga Savivaldybės ir atliekų tvarkymo administratoriaus „Gargždų švara“ susikalbėjimo.

Galėjo būti išpilta net 20 litrų

Pasak „Gargždų švaros“ direktoriaus pavaduotojo Raimundo Daubario, viename iš konteinerių galėjo būti išpilta 10 ar net 20 litrų tepalų. „Atliekos mirksta tepaluose. Jas reikia utilizuoti, o šachtą – išvalyti. Gyventojų patogumui šiuos konteinerius jau eksploatuojame. Tačiau teisiškai jie „Gargždų švarai“ nėra perduoti ir pirkti valymo paslaugos negalime. Šiuo metu už konteinerių valymą atsakingi Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistai. Jie apie tepalus konteineriuose informuoti jau beveik prieš mėnesį, tačiau kol kas jokių veiksmų nesiėmė“, – sakė atliekų tvarkymą administruojančios įmonės direktoriaus pavaduotojas.

Privalo rūpintis „Gargždų švara“

„Bangai“ susisiekus su Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriumi, paaiškėjo, kad visgi pusiau požeminių konteinerių Vytauto g. 27 valymu ir tvarkymu privalo rūpintis „Gargždų švara“. Mat birželio mėnesį šios įmonės atstovai pasirašė, kad konteineriai tinkami eksploatuoti. „Ši situacija – Savivaldybės ir „Gargždų švaros“ nesusikalbėjimas. Pusiau požeminė atliekų surinkimo aikštelė Vytauto g. 27, Gargžduose, jau yra eksploatuojama ir atliekų vežėjas turi užtikrinti aptarnaujamų atliekų konteinerių švarą ir tvarką, kaip numatyta Savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse. Atkreipiame dėmesį, kad apie išpiltus tepalus į konteinerius gyventojai arba „Gargždų švara“ turėjo informuoti Aplinkos apsaugos departamentą. O jeigu yra užfiksuotas pažeidėjas – Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių, kad būtų nubausti aplinkos teršėjai“, – komentavo minėto skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Račkauskienė. Ji užtikrino, kad po gyventojų ir „Bangos“ skundo „Gargždų švarai“ bus išsiųstas raštiškas raginimas išvalyti tepalus iš konteinerių.

Pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės yra įrengiamos pagal parengtus ir suderintus pusiau požeminių komunalinių atliekų surinkimo aikštelių projektus. Pasak V. Račkauskienės, tai yra nesudėtingi statiniai (įrenginiai), kurių įregistravimas, įteisinimas nėra reikalingas.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių