Gargždų „Minijos“ progimnazija – „Projektų mugės“ dalyvė
Gargždų „Minijos“ progimnazijos penkių mokytojų komanda vasario 18 d. dalyvavo Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykusioje V Nacionalinėje švietimo įstaigų projektų parodoje – mini mokymuose „Projektų mugė“.
Jos tikslas – sudaryti galimybes mokytojams ir mokiniams keistis gerąja projektinės veiklos patirtimi, pristatyti projektų teikiamą naudą bendruomenei, atskleisti ir paviešinti įvairių fondų lėšomis finansuojamų projektų vadovų ir dalyvių indėlį į švietimo kokybės gerinimą. Šioje parodoje buvo pristatyti 97 projektai iš 45 įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų. Dalyviams ir lankytojams buvo pasiūlyta 20 įvairių edukacinių užsiėmimų – mini mokymų. Mokiniai galėjo rinktis P. Domšaičio galerijos kūrybines dirbtuves „Keliaujame į komiksą!“ arba „Medžių karalijoje“, MB „Gėlėta pasaka“ edukacinį užsiėmimą „Pažink spalvas kitaip“, VibroRobotų kūrybines dirbtuves ir VEX robotų valdymo ir programavimo užsiėmimus.
Muziejai, leidyklos, verslo įstaigos pristatė švietimo inovacijas, edukacines programas, kurios paįvairina bei praturtina ugdymo procesą. Lietuvos dailės muziejaus Prano Domšaičio galerija, Lietuvos Jūrų muziejus, UAB „EIT Sprendimai“, VšĮ „Edukateka“, UAB „Kirus“, Eksperimentinė kūrybinio mąstymo laboratorija, iliuzijų namas „Eureka“, leidykla „Raidynėlis“ tądien buvo ypač populiarūs tarp lankytojų.
Mugėje veikė Švietimo mainų paramos fondo konsultacijų centras, mokytojų kambarys „Projektai padeda kurti ateities mokyklą“, kur buvo aptariama eTwinning, Nordplus, „Erasmus+“ programų dalyvių patirtis, kūrybinės dirbtuvės „Mokau(si) kitaip“ (metodų, mokymo priemonių pristatymas), pristatytas aktyvus (kinestetinis) mokymasis su iMO kubais. Lankytojų dėmesį patraukė paskaitos „Kūno kalba viešame kalbėjime“ ir „Mokymasis per judėjimą: naujausios judėjimą skatinančios priemonės nuo ikimokyklinukų iki gimnazijos“, „Interaktyvieji ekranai išmaniam mokymuisi – ką geriausia pasirinkti?“, „Matematika ir IT: kaip galime sujungti išmaniąsias technologijas ir matematiką?“, „Photon robotukų, Merge kubų ir CoSpaces aplinkos naudojimas matematikos ir pasaulio pažinimo pamokose“.
Mokytoja Aušra Jašmontienė pristatė informacinį stendą Erasmus+ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projektą „Mathematics with games and fun in all Europe“.
Užsienio kalbų mokytojos Violeta Barbšienė, Stefanija Piaulokienė ir Laima Sukurienė, talkinant technologijų mokytojai Almai Žilienei, pristatė įspūdingus vykdomų Erasmus+ programos mokyklų strateginių partnerysčių projektų „Vanduo yra gyvenimas“ ir „Nori pokyčių? Pradėk nuo savęs!“ informacinius stendus. V. Barbšienė ir S. Piaulokienė taip pat skaitė pranešimą tema „Tarptautinių projektų veiklų integravimas į ugdymo turinį ir dalykų programas“.
Mugės dalyviai pasisėmė gražių idėjų, pasidžiaugė kolegų sėkme, įdirbiu, susirado bendraminčių naujoms veikloms.
Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytojos Stefanija PIAULOKIENĖ ir Aušra JAŠMONTIENĖ