Gargžduose planuojami „Parko namai“ įplieskė diskusiją

Aut. nuotr.: vietoj sukiužusios sodybos Kvietinių gatvėje iškils modernūs namai.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Vaclovas Macijauskas sukėlė pasisakymų bangą socialiniuose tinkluose, kai bendrovė, kurios akcininkas jis yra, nusipirko sklypą su sukiužusios sodybos pastatais šalia Gargždų parko, o vėliau paskelbė, kad ten išdygs modernūs „Parko namai“. Kadangi netoliese planuojama statyti daugiafunkcį centrą ir prasidėjo parko tvarkymas, kai kurie Tarybos opozicijos atstovai bei buvę Tarybos nariai samprotauja, esą Tarybos narys, daugumos atstovas, žinojo, kad parkas bus tvarkomas ir tuo pasinaudojo sėkmingai verslo plėtrai.

Politikams – moralės klausimas

Žinia, kad Tarybos narys V. Macijauskas nusipirko Kvietinių gatvėje esančią apleistą sodybą ir 27 arų sklypą, pasklido socialinėje erdvėje. Tikėtina, kad diskusijoms įkvėpė feisbuke sukurtas „Parko namų“ puslapis ir jame pateikta vieša informacija, kad Kvietinių gatvėje atsiras modernus, šiuolaikiškas daugiabutis. „Va ir išlindo daugumos atstovo ausys“, – feisbuke komentavo dabartinės opozicijos atstovas, Tarybos narys Viktoras Kura. Norėjome vietos politiko pasiteirauti išsamesnės jo nuomonės. Tad praėjusią savaitę „Banga“ V. Kurai raštiškai išsiuntė klausimą viešai Savivaldybės internetiniame puslapyje nurodytu jo elektroniniu paštu, kokias sąsajas jis įžvelgia tarp būsimo daugiabučio šalia parko ir daugumos atstovo interesų. Betgi atsakymo redakcija taip ir nesulaukė. Nuomonės žurnalistė taip pat nurodytu Savivaldybės puslapyje elektroniniu paštu teiravosi ir kitos opozicijos atstovės, Tarybos narės Ligitos Liutikienės.

„Sunku teisintis dėl kaltinimų nebūtais dalykais ir ar reikia teisintis?“ – sakė V. Macijauskas.„Į tokius klausimus galėtų atsakyti Savivaldybės etikos komisija ar kitos institucijos. Tegul jos narsto šią istoriją. Moralės požiūriu geriausia galėtų atsakyti pats minimas Tarybos narys. Vertins rinkėjai. Kažkokius belendančius galbūt faktus šiuo metu matau tik socialiniuose tinkluose. Manau, kad ateityje jų atsiras ir daugiau. Nesame mes, Tarybos nariai, vieni kitiems teisėjai. Kiekvienam Tarybos nariui moralės klausimas nesupainioti interesų“, – pirmadienį telefonu atsiliepusi „Bangai“ kalbėjo opozicijos atstovė, Tarybos narė L. Liutikienė.

Įžvelgia interesų konfliktą

Buvusi rajono Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė, aktyviai pasisakiusi socialiniame tinkle, mano, kad Tarybos narys V. Macijauskas turėjo nusišalinti nuo klausimų, susijusių su parko tvarkymu ir daugiafunkcio centro perkėlimu prie stadiono. „Taigi Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius visais laikais aiškino, jog su daugiafunkcio centro statyba ir parko rekonstrukcija bus sutvarkytos visos prieigos. V. Macijauskas, mano nuomone, supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Namus statyti teritorijoje, kurioje absoliučiai už ES ir SB lėšas bus sutvarkyta visa infrastruktūra ir pačiam balsuoti už tokio pobūdžio sprendimų svarstymą ir priėmimą, yra akivaizdus Tarybos nario etikos kodekso taisyklių pažeidimas“, – nuomonę reiškė R. Kernagienė.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys, taip pat opozicijos atstovas, Savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas Andrius Adomaitis redakciją informavo, kad iki šiol dėl galimų V. Macijausko, kaip Tarybos nario, Etikos kodekso taisyklių pažeidimo nėra gautas nė vienas skundas ar kreipimasis. Anot minėtos komisijos pirmininko, kaltinimams reikalingi faktai ir įrodymai. „Tam ir yra komisija, kad aiškiai, pagrįstai, remiantis faktais vertintų. Skubotų išvadų daryti negalima“, – komentavo A. Adomaitis.

Padėtis įtakos nedarė

„Bangai“ susisiekus su V. Macijausku, šis išsamiai pakomentavo susidariusią situaciją. „Sprendimas dėl daugiafunkcio centro statybos buvo priimtas 2019 m. pavasarį, o preliminarią sutartį dėl sklypo pirkimo pasirašėme tik lapkritį. Todėl priimant sprendimą dėl daugiafunkcio centro nė minties nebuvo apie tai, kad mano vadovaujama įmonė pirks šitą sklypą. Tarp kitko daugiafunkcio centro buvimas netoli gyvenamojo namo turi ir savų minusų. Tai gali apkrauti teritoriją ir kaip tik atbaidyti žmones. Jei nebūčiau Tarybos narys, nebūčiau kam nors politinis konkurentas, galbūt tų neigiamų nuomonių net ir neatsirastų. Sunku teisintis dėl kaltinimų nebūtais dalykais ir ar reikia teisintis? Be to, sklypą įsigijau ne aš asmeniškai, o įmonė „Idmava ir partneriai“. Esu jos akcininkas. Bendrovė yra sukaupusi sėkmingą patirtį statybos sektoriuje. Štai Priekulėje Turgaus gatvėje pastatytas daugiabutis puošia visą miestą“, – dėstė būsimų „Parko namų“ šeimininkas.

Pardavėjai be spaudimo

Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad nusipirkti parduodamą sklypą Kvietinių gatvėje turėjo galimybę visi norintys ir vykdantys veiklą nekilnojamojo turto srityje. Tai redakcijai patvirtino ir buvę sklypo savininkai Danutė Norvaišienė bei Andrius Urbonavičius. Jie pasakojo, jog skelbimas, kad sklypas ir namas parduodami ant pastarojo su nurodytu telefono numeriu kabėjo jau nuo praėjusio pavasario. Anot A. Urbonavičiaus, jis vykstant deryboms bei pardavimo procesui net nežinojo, kad V. Macijauskas yra Tarybos narys. „Mes patys prašėme pirkti. Pirkėjas bendravo taktiškai, vyko konstruktyvios derybos, diskusija. Jokio spaudimo nebuvo daroma. Apie V. Macijausko padėtį politikoje sužinojau visai neseniai, kai jau buvo parduotas sklypas“, – užtikrino vienas buvusių sklypo savininkų.

Investuos apie 1,5 mln. eurų

Tai kas gi bus tiek dėmesio susilaukusiuose „Parko namuose“? Kaip žurnalistei pasakojo V. Macijauskas, tai bus vienas arba du gyvenamieji daugiabučiai. Šiuo metu parengta tik urbanistinė schema. Numatoma įrengti 20–25 butus. „Šiuolaikiški, modernūs, nestandartiniai, pritaikant geriausius architektūrinius sprendimus, tinkančius prie gamtos aplinkos. Norėtųsi, kad atsirastų ir komfortiška aplinka gyventojams: vaikų žaidimų, automobilių stovėjimo aikštelės ar erdvės tiesiog pasisėdėjimui“, – pasakojo jis.

Sklypą ir jame esantį namą Kvietinių gatvėje V. Macijauskas įsigijo už maždaug 100 tūkst. eurų. Kadangi sklypo užstatymo intensyvumas siekia 0,6 proc., tad 27 arų sklype pagal taisykles planuojama statyti apie 1 500 kv. m. Investicija sieks apie 1,5 mln. eurų.

„Rizikos yra. Nežinia, kaip bus, gali ištikti ir krizė. Tačiau tikiuosi, kad verslas pavyks“, – pridūrė dabartinis sklypo savininkas.

Šiuo metu UAB „Sunprojektai“ komanda rengia projektinius „Parko namų“ pasiūlymus, su kuriais vėliau bus supažindinta visuomenė. Tikimasi pamatus kloti pradėti šių metų rudenį, o statybas galutinai baigti po pusantrų metų.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis KASPERAVIČIUS:

    – Norėčiau priminti, kad parko tvarkymo iniciatyvos kilo prieš kiek daugiau nei dešimtmetį. Būtent miesto bendruomenės iniciatyva parengta ir galimybių studija, kurioje buvo numatyta, kokiomis apimtimis bus tvarkomas parkas. Tik diskutuojant su visuomene ir priimti sprendimai, kas turi būti tvarkoma, ko reikia parkui, kad jis taptų miesto vizitine kortele, kaip buvo dar praėjusio šimtmečio pradžioje. Pagal šią galimybių studiją ir miestiečių viziją buvo paruoštas ir techninis  parko tvarkymo projektas, jis patvirtintas  dar 2017 metais. Kvietinių gatvės rekonstrukcijos projektas taip pat paruoštas prieš kelerius metus. Visi suprantame, kad šioje gatvėje permainos būtinos – danga nusidėvėjusi, nėra lietaus nuotekų, o tai juk viena iš pagrindinių mūsų gatvių.  Normalu, kad planuojant vienos ar kitos miesto erdvės sutvarkymą viskas vykdoma kompleksiškai. Priešingu atveju darbai vyktų chaotiškai, nekuriant bendro vaizdo, kas miestui yra būtina.

Aistė NOREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių