Gimnazistai ir mokosi, ir pramogauja

Beveik 40 „Vaivorykštės“ gimnazistų dalyvavo edukacinėje-pramoginėje išvykoje į Lenkiją.

Aplankėme Veličkos miestelyje įsikūrusias druskų kasyklas. Net 135 m gylyje eksponuojamas sunkus druskakasių darbas nuo XIII a. iki kasyklų uždarymo XX a. pabaigoje. Darbininkai kasyklose praleisdavo labai ilgas valandas, todėl tuneliuose susiformavo savotiškas požeminis miestas. Eidami pažintiniu net 3,5 km taku pamatėme ir labai daug meno kūrinių, sukurtų iš druskos, – garsių žmonių skulptūrų, žymių paveikslų reprodukcijų, yra net koplyčia iš druskos! Taip pat apstulbino druskos spalva: mums ji visada balta, tačiau čia žaižaruoja visomis vaivorykštės spalvomis.
Antrąją dieną vykome į didžiausią atrakcionų parką Lenkijoje, o galbūt ir visoje Europoje, „Energylandia“, kuris užima netgi 70 hektarų plotą. Per kelias valandas išbandėme daugiau nei šimtą įvairiausių ekstremalių ir paprastesnių atrakcionų, aplankėme siaubo kambarius, pabendravome su Helovino miestelio baisiausiais gyventojais. Kai kurie amerikietiškieji kalneliai kyla į 133 m aukštį, o Formulės-1 trasoje lekiama daugiau nei 200 km greičiu! Įspūdžių buvo labai daug! Na, o vakare laukė Krokuvos senamiestis su įspūdingąja turgaus aikšte, paminklais Žalgirio mūšiui ir Adomui Mickevičiui, Šv. Onos bažnyčia, nuostabioji Vavelio pilis ir ugnimi besispjaudantis Krokuvos drakonas.
Paskutiniąją dieną lankėmės Aušvice įkurtoje nacistinės Vokietijos koncentracijos stovykloje. Čia iš labai įdomiai pasakojančių gidų sužinojome apie visą siaubą, kurį turėjo patirti daugiau nei milijonas žmonių iš visos Europos. Itin sujaudino tonos moterų plaukų, krūvos kalinių batų, tarp jų ir vaikiškų batukų, egzekucijų siena ir krematoriumas, pro kurį visi eina tylėdami ir nuleidę galvas, taip pagerbdami čia žuvusių įvairių tautybių žmonių atminimą. Po ekskursijos kalbėjome – kad tik tai nepasikartotų mūsų gyvenime!
Kelionėje patyrėme daug įspūdžių, sužinojome daug naudingos informacijos, turėjome galimybę panaudoti anglų kalbos žinias ir smagiai praleidome laiką. Štai keletas minčių apie išvyką: „Per šią kelionę patyrėme daug įspūdžių, jaudulį, daug skirtingų emocijų. Gera kelionė prieš egzaminus“ (Vytautas ir Aurelija); „Aušvicas pakeitė požiūrį į laisvę“ (Akvilė); „Gaila, kad tai buvo paskutinė kelionė su klase, nes jau baigiame mokyklą…“ (Marija ir Gintarė).


Gimnazistės abiturientės Romena STONKUTĖ ir Emilija KATARŽYTĖ
Nerijos VALINČIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių