Žiemiškos pramogos išsiilgtos, bet Utrių kalnas apmiręs

Autorės nuotr.: Utrių slidinėjimo trasa neveikia, bet žiemos sporto mėgėjams džiaugsmo teikia Žvelsėnų kalnas.

Utrių slidinėjimo trasa Vėžaičių seniūnijoje pernai neveikė, nes oras buvo nežiemiškas. Šiemet sausį ir sniegas žemę užklojo, ir šaltis spustelėjo, bet pramogas sustabdė pandemija. Slidininkai mėgėjai teiraujasi, kada galės leistis nuo pamėgto Utrių kalno, tačiau Lapių bendruomenės, įgyvendinusios šį projektą, atstovai nežino, kada bus sušvelninti karantino suvaržymai.

Lapių bendruomenė, prieš kelerius metus įgyvendinusi projektą – įrengusi Utrių slidinėjimo trasą, visgi tikisi, jog karantino suvaržymai bus pagaliau sušvelninti ir aktyvaus sporto mėgėjus dar galės nudžiuginti žiemos pramogomis. „Dabar toks palankus oras mėgautis slidinėjimu! Žmonės renkasi ant kitų kalnų, kaip antai Žvelsėnų kaime. Manau, kad srautus būtų įmanoma suvaldyti, lauke galima laikytis saugaus atstumo, – įsitikinusi Lapių bendruomenės pirmininkė Laima Karbauskienė. – Parengėme projektą ir tikimės gauti finansavimą ant Utrių kalno įrengti nusileidimo padangomis trasas – galėtume dirbti ir vasarą. Sumanyti darbai prasidėtų pavasarį. Tačiau šiuo metu tvyro nežinomybė: dėl koronaviruso viskas klostosi nepriklausomai nuo mūsų norų ir valios.“

Saulėtą ketvirtadienio popietę ant Utrių kalno ropojo specialus traktorius (panašiu ruošiamos ir Alpių slidinėjimo trasos), purų sniegą spausdamas prie neįšalusios žemės. „Kažin ar leis dirbti?“ – retoriškai ištarė ten sutiktas vyriškis. Ir draugiškai pasiteiravo, iš kurios savivaldybės atvykome. Mat, jei iš kaimyninės, esą užmačiusi policija nubaustų keliais šimtais eurų. Kaip tyčia tuo metu pro šalį slidžiu it stiklas regioniniu keliu pravažiavo policijos automobilis.

Tačiau retos viešnios žiemos grožiui neatsispyrė aktyvaus poilsio ištroškusieji – su vaikais atvykę į gretimą Žvelsėnų kaimą smagiai leidosi nuo kalno.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių