Greitosios kieme emocijos išsiliejo jėga

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ gavo anoniminį skundą, kuriame rašoma, kad neseniai įvyko smurtinis atvejis tarp Gargždų greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų. Rašoma, jog vienas plovė mašiną, o kitas ėmėsi smurto, nes esą buvo per žema temperatūra, jog būtų galima plauti.

Tiria policija
Laiške rašoma, kad buvo iškviesta ir policija, tačiau valdžia esą nieko nedaro. „Vadinasi, taip turi būti“, – išvadas daro laiško autorius.
Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas patvirtino „Bangai“, kad iš tiesų gruodžio 3 d. Gargždų greitosios medicinos pagalbos padalinio kieme įvyko incidentas tarp darbuotojų: „Vienas iš dalyvių incidento metu patempė kitą darbuotoją už rūbų bei abiem rankomis suspaudė veido skruostus, dėl ko buvo pajustas fizinis skausmas. Nukentėjusio asmens iniciatyva į įvykio vietą buvo iškviesta policija. Mūsų žiniomis, šiuo metu policijoje yra atliekamas tyrimas, kuris dar nėra baigtas.“
Policijos duomenimis, apie 13.20 val. buvo gautas pranešimas, kad Gargžduose, Žemaitės g., įstaigos kieme, įvyko konfliktas, per kurį 1959 m. gimęs vyras susistumdė ir už veido suėmė 1985 m. gimusiam vyrui. Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai dėl įvykio pradėjo ir tebevykdo ikiteisminį tyrimą pagal LR Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 d.


Darbuotojai susitaikė
Anot P. Serapino, tą pačią dieną Gargždų PSPC gautas nukentėjusio GMP darbuotojo tarnybinis pranešimas, kurio pagrindu pradėtas vidinis tyrimas dėl galimo šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo, dėl kurio darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį su darbuotoju be įspėjimo.
P. Serapinas informavo, kad tyrimo metu buvo nustatyta, jog incidento buvo galima išvengti, jei abu darbuotojai būtų buvę santūresni. Tačiau tai niekaip nepateisina fizinės prievartos panaudojimo prieš pavaldų darbuotoją.
„Atliekant tyrimą, abu incidente dalyvavę asmenys pranešė, kad jie susitaikė, nukentėjusiojo pažeidimą padaręs asmuo atsiprašė bei atlygino padarytą žalą. Pažeidimą padaręs asmuo dėl savo veiksmų gailisi bei pažada ateityje to nebekartoti. Atsižvelgiant į nurodytų aplinkybių visumą, nuspręsta įspėti pažeidimą padariusį asmenį, kad antrą kartą pažeidus darbo pareigas jis bus atleistas iš darbo darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės. Taip pat pažeidimą padaręs asmuo buvo pažemintas pareigose“, – sakė P. Serapinas.
Jis akcentavo, jog Gargždų PSPC siekia tapti aukštos darbo kultūros organizacija ir netoleruoja nei psichologinio, nei fizinio smurto. „Tikimės, kad šis nemalonus incidentas taps pamoka visiems įstaigos darbuotojams“, – kalbėjo Gargždų PSPC vyriausiasis gydytojas.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių