J. Šaulio draugijos premijos laureatė: patriotizmas yra dalis manęs

„Didžiausią ačiū noriu pasakyti savo tėvams. Jie yra tie žmonės, kurie visada man leidžia veikti tai, kas man patinka. Aš visada galiu reikšti savo nuomonę. Kitas žmogus, kuriam noriu tarti didelį ačiū, yra mano auklėtoja Diana Vepštienė. Juokaujam, kad ji yra mano antroji mama. Niekad nepamiršiu, kaip 9 ar 10 klasėje nuėjau pas ją ir pasakiau, kad nebenoriu nieko daryti, kodėl visur aš, kodėl negali būti kitų? Ir ji man pasakė: „Greta, su tavimi tikriausiai kažkas negerai, jeigu tu nenori.“ Tai aš tą sakinį prisimenu iki šiol ir galvoju, kad tai viena iš tų motyvacijų, kuri skatina toliau judėti į priekį“, – įteikiant premiją kalbėjo Jurgio Šaulio draugijos premijos laureatė. G. Saulevyčiūtė.

Gargždų krašto muziejuje Nepriklausomybės Akto signatarui, diplomatui Jurgiui Šauliui skirtoje parodoje jau 4-ą kartą įteikta Jurgio Šaulio draugijos premija. Šįkart laureate paskelbta Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos abiturientė Greta Saulevyčiūtė.


– Kokios buvo emocijos, kai sužinojai, kad būtent tu tapai signataro J. Šaulio premijos laureate?
– Kai sužinojau, kad tapau šios premijos laureate, buvau nustebusi ir tikrai nesitikėjau. Esu labai laiminga, kad už visus savo darbus ir veiklas, į kuriuos įdedu didelę dalį savęs, buvau įvertinta ir pastebėta aplinkinių. Mano nuomone, tokie apdovanojimai dar labiau skatina domėtis, eiti ir daryti vis daugiau.
– J. Šaulio draugijos premija jaunimui yra skiriama už aktyvų patriotizmą. Kas tau yra patrio­tizmas?
– Patriotizmas turbūt jau yra dalis manęs, nes dažnai net pati nepastebiu, kiek daug veikiu. Labai didelę įtaką patriotizmo sklaidai mano gyvenime turėjo įstojimas į 302-ąją jaunųjų kuršių kuopą. Tada dar labiau supratau patriotiškumo svarbą. Mokykloje tenka dalyvauti įvairiose veiklose ir mokslinėse konferencijose ne tik mūsų rajone, bet ir Vilniuje, kur turiu galimybę garsinti gimnazijos vardą, taip pat 2020 metais gavau apdovanojimą kaip pilietiškiausia Jurgio Šaulio gimnazijos mokinė.
– Kai buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis, jūs ėjote į žygį, į J. Šaulio gimtinę Balsėnus. Koks tai buvo žygis?
– Tai buvo auklėtojos iniciatyva. Su klase suplanavome 18 kilometrų naktinį žygį. Turbūt didžiausias iššūkis buvo 10 laipsnių šaltis. Tuomet buvome vos trylikamečiai, tad beveik dvi dešimtys kilometrų žiemos naktį mums atrodė labai didelis atstumas, bet visgi smagi patirtis.
– Galbūt esi dalyvavusi dar kokiuose žygiuose? 
– Praėjusiais metais Vasario 16-ąją mūsų gimnazija taip pat rengė žygį į Jurgio Šaulio gimtinę, bet jame dalyvavome jau visa mokykla. 2020-ųjų žiemą ėjau 25 km žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“, skirtame Lietuvos kariuomenės atkūrimo 30-mečio jubiliejui.
– Esi abitu-rientė, kaip sekasi ruoštis egzaminams? Kokius planuoji laikyti?
– Viskas gana gerai, gal taip yra todėl, kad visus 12 metų daug laiko skiriu pamokoms ir visada siekiu geriausių rezultatų. Manau, daugumą žinių jau turiu sukaupusi ir prieš egzaminus viską reikės tik pakartoti. Planuoju laikyti valstybinius lietuvių, anglų, matematikos ir istorijos egzaminus.
– Ką planuoji veikti baigusi mokyklą?
– Tikrai svarstau studijuoti. Šiuo metu turiu du variantus. Vienas iš jų yra studijuoti teisę ir kriminalistiką, o antrasis – stoti į kūrybines/pramogų industrijas.
– Tavo lietuvių kalbos mokytoja minėjo, kad vienas iš tavo pomėgių – vaidinti, esi artistė. Patinka įvairi visuomeninė veikla?
– Dažniausiai savo laisvą laiką leidžiu aktyviai. Nuo 2018 metų lankau Veiviržėnų kultūros centro „Netikrą teatrą“ ir jame vaidinu, taip pat tais pačiais metais tapau jaunimo klubo „Ekipa“ dalimi, esu Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos prezidentūros narė.


Kalbėjosi
Miglė GAIDENKAITĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių