„Mokonomika“ sudomino veiviržėniškius

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojai kartu su 1–12 kl. mokiniais vasario 4 d. dalyvavo didžiausioje „Swedbank“ organizuojamoje nuotolinėje pamokoje „Mokonomika“, kurioje kiekviename klasių koncentre kompetentingi pranešėjai vedė įdomias pamokas.


Pamokoms – įdomūs pavadinimai
„Mokonomikos“ rengėjai suskirstė dalyvius į tris grupes ir pavadino jas įdomiais pavadinimais: 1–4 kl. mokinių grupė – „Atradėjai“, 5–8 kl. – Kūrėjai“ ir 9–12 kl. – „Ekspertai“. Visų grupių mokiniai stebėjo po 8 dvidešimties minučių trukmės pamokas, kurias vedė įžymūs Lietuvos žmonės, aktyvūs jaunimo atstovai, įvairių profesijų specialistai.
1–4 klasių mokiniams mokytojai pranešėjai vedė įvairias pamokas: „Gimtadienio planas ir stebuklingi miško lobiai“ (vedėjai Gilučių šeima), „Skauto kuprinės paslaptys“ (lektorius Seržas Staponkus), „Kai rankos prabyla. Kaip „skamba“ lietuvių gestų kalba“ (lektorius Kęstutis Vaišnora) ir kt. Labiausiai pradinukus sužavėjo skauto Vydūno Trapinsko pamoka „Kaip pabusti geresniame pasaulyje“.
„Swedbank“ organizuojama didžiausia pamoka „Mokonomika“ buvo labai vertinga visiems mokiniams ir mokytojams. Įdomios pamokos, aktyvios pertraukos, judrios mankštos, interaktyvūs „Prototo“ žaidimai, praktinės užduotys pradinukams, „Tūkstantmečio vaikų“ gerosios patirties sklaida – visa tai liudija, jog „Mokonomikos“ programa išties buvo turininga, įdomi ir puikiai organizuota.


Atskleidė skautų paslaptis
Nuo pat pirmųjų pasisveikinimo žodžių lektorius sudomino mokinius atskleisdamas paslaptį, kodėl jis su visais sveikinasi kaire ranka. Pasirodo, skautai sveikinasi ne dešine, o kaire ranka, tuo siekdami parodyti savo atvirumą ir pasitikėjimą žmonėmis. Klausydami jauno mokytojo, pradinukai sužinojo daug įdomių dalykų apie skautus ir jų simbolius. Daugelis pirmą kartą išvydo skautišką saliutą – rodomą ženklą trimis pirštais, kuris reiškia Dievui, Tėvynei ir artimui. Paprastu, vaikams suprantamu būdu skautas Vydūnas paaiškino visas saliuto ženklo prasmes. Tad netrukus visi suprato, jog Pareiga Dievui reiškia kuo labiau savyje siekti tobulumo, nepriekaištingo elgesio ir stengtis mylėti. Pareiga Tėvynei – tai mūsų prasmingi darbai, lietuvių liaudies dainos, šokiai, valstybinių švenčių šventimas, Lietuvos vėliavos iškėlimas. Pareiga artimui – įvairiapusė pagalba mus supantiems žmonėms: šeimai, kaimynams, draugams. Na, o po didžiosios pertraukos pradinukų laukė praktinė lektorės Mildos Paukštės organizuojama veikla „Tvarumo magija: iš džinsų į prijuostę“, kurios metu mokiniai pritaikė įgytas žinias apie tvarumą.
Sujaudino klimato atšilimas
5–8 kl. mokiniai stebėjo įdomias specialistų pamokas apie finansinį raštingumą (lektorius Marius Ignotas), visatos problemas (lektorius Tomas Narbuntas), saugų internetą (lektorė Žygeda Augonė) ir kt. Labiausiai paauglius sudomino meteorologo Silvestro Dikčiaus pamoka apie globalinio atšilimo priežastis ir jo neigiamą poveikį pasauliui. Pamokoje mokiniams buvo pateikta daug naudingos vaizdžios informacijos apie klimato atšilimą ir dėl klimato kaitos vykstančias gamtos anomalijas. Lektorius atkreipė mokinių dėmesį, jog ši problema yra labai sudėtinga, nes, siekiant pristabdyti klimato atšilimą, daug dalykų turime atsisakyti dabar, kad po 20–30 metų klimatas pasikeistų, būtų tinkamas gyventi žmonėms. Mokiniams buvo sunku suvokti, jog dėl klimato atšilimo gali išnykti trečdalis visų gyvūnų rūšių. Tai išgirdę jie pripažino, jog norėdama gyventi švarioje planetoje ir kvėpuoti neužterštu oru, žmonija turi keisti savo požiūrį, mąstymą ir nedelsdama priimti ryžtingus sprendimus ekologijos ir aplinkosaugos gerinimui, švarios ir sveikos planetos išsaugojimui.


Padrąsinantys sėkmės pavyzdžiai
9–12 kl. mokiniai „Ekspertų“ klasėje pradėjo pamoką su profesoriumi Rimvydu Laužiku, kuris išsamiai ir aiškiai supažindino gimnazistus su UNESCO programa ir kultūros paveldo rūšimis. Daug pamokančių tiesų apie stereotipus pamokoje „Nusiimk stereotipo akinius“ mokiniams atskleidė Indrė Marčantaitė, „Nepatogaus kino“ klasės vadovė, žmogaus teisių edukatorė, jaunimo darbuotoja, mokymų vadovė. Anot lektorės, juk ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji, neretai gerai nepažinę žmogaus, vadovaudamiesi iškreipta tiesa, skuba „nuteisti“ žmogų anksčiau, nespėjus jam atskleisti savo išskirtinių žinių, vertybių, talento. Mokiniai susidomėję klausėsi psichologės Martynos Jančiauskienės pranešimo „Kodėl svarbu atpažinti savo jausmus?“ ir mokėsi atskirti jausmus nuo emocijų.
Visų lektorių pamokos buvo įdomios ir vertingos, bet labiausiai gimnazistus sudomino „Fail Nights“ organizatorės Simonos Laiconaitės pamoka „Nepasisekė? Puiku!“ Jau pats pavadinimas yra mįslė, kaip gali būti puiku, jei nepasisekė. Suklydai, „Na ir kas?“, „O kas neklysta?“ – retorinį klausimą uždavė lektorė ir, pateikusi padrąsinančių pavyzdžių, nuramino mokinius sakydama, jog klystame visi, nesvarbu, kokio esame amžiaus, kokios profesijos, iš kokio socialinio sluoksnio. Mokiniai nustebo išgirdę, jog sėkmingas žmogus nėra tas, kuriam viskas sekasi, sėkmingas žmogus yra tas, kuris nepasiduoda, kai nepavyksta antrą, trečią, ketvirtą kartą. Įtaigi S. Lauconaitės kalba ir paprasti gyvenimiški patarimai įtikino mokinius būti ramius ir užtikrintus su kiekvienu savo pasirinkimu, kad ir kokių klaidų darytų, kad ir kokios sėkmės siektų…

Alma VANAGIENĖ
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos anglų k. mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių