Jaunasis saksofonistas iš konkurso Liuksemburge parvežė aukso medalį

Autorės nuotr.: gabus saksofonistas F. Razutis su talentingu mokytoju S. Stalmoku jau planuoja dalyvauti kituose konkursuose, taip pat mąsto įrašyti savo kūrinius, sudėti juos į albumą.

Dešimtmetis Gargždų muzikos mokyklos auklėtinis Faustas RAZUTIS jau dabar savo gebėjimu groti saksofonu garsina miestą ir šalį net Europoje. Vos trejus su puse metų grojantis Faustas Europos jaunųjų solistų konkurse alto saksofono kategorijoje laimėjo pirmąją vietą. Pasak jaunuolio, darbo tenka įdėti nemažai, tačiau džiaugiasi laimėjimu ir galimybe garsinti kraštą.


Pamėgo saksofono muziką
Gargždų „Kranto“ progimnazijos ketvirtokas, Gargždų muzikos mokykloje saksofono subtilybių besimokantis Faustas Razutis pasakojo, kad idėja lankyti muzikos mokyklą kilo mamai. „Reikėjo išsirinkti, kuo grosiu. Su mama žiūrėjome „YouTube“ įvairius muzikos instrumentus, ir pasirinkau saksofoną. Pianinas man pasirodė sunkus, nors dabar jau lankau ir pianino pamokas. Kiti instrumentai nesudomino, tad nusprendžiau rinktis saksofoną“, – paaiškino jau ketvirtus metus saksofonu grojantis moksleivis.
Jis Gargždų muzikos mokykloje lanko džiazo ir moderniosios muzikos skyrių, o Fausto mokytojas – beveik tris dešimtmečius mokykloje dirbantis mokytojas ekspertas Sigitas Stalmokas. Faustas atskleidė, kad iš pradžių groti buvo sunku. „Dabar nesakyčiau, kad lengva, vis tiek reikia įdėti daug darbo. Muzikos mokykloje groju vieną, dvi pamokas, savarankiškai namie kasdien groju dar valandą“, – apie įdirbį kalbėjo moksleivis.
Fausto mama Ramunė Razutienė pasidalijo, kad džiaugiasi sūnaus pasirinkimu. „Stojamiesiems egzaminams į muzikos mokyklą padėjo pasiruošti vokalo studijos „RiverVoices“ vadovė Erika Kripienė. Dabar Faustas kasmet vis labiau atsiskleidžia, be to, dabar jis daug savarankiškesnis“, – akcentavo R. Razutienė.
Auklėtinio mokytojas S. Stalmokas teigė, kad svarbus ne tik mokinio, bet ir tėvų indėlis: „Faustas labai darbštus – jei reikėtų, dirbtų 5, 10 valandų.“


Mokytojas džiaugiasi talentu
Lapkričio 12 d. Liuksemburge vykęs Europos jaunųjų solistų konkursas sukvietė daugiau nei 100 dalyvių iš įvairių šalių, Faustas vienintelis atstovavo Lietuvai. Prieš šį konkursą moksleivis dar yra dalyvavęs konkurse Alytuje, bet tokio aukšto lygio konkursas – pirmasis. Faustas alto saksofono kategorijoje varžėsi su tuzinu dalyvių, buvo vertinamas muzikalumas, artistiškumas, kiti niuansai. Moksleivis iš 60 galimų taškų surinko 56 ir laimėjo pirmąją vietą.
Faustas sakė, kad repetuoti reikėjo daug – paskutines savaites repetavo kartą ar net du per dieną. „Turėjau atlikti du kūrinius, jie buvo vidutiniškai sunkūs. Man padėjo Liuksemburge gyvenanti mokytojo kolegė pianistė, atrodo, kad 10 metų kartu su ja esame groję. Džiaugiuosi laimėjęs pirmąją vietą, taip pat džiaugiuosi, kad turėjau galimybę namo parvežti medalį. Motyvacijos man netrūksta, jos net daugiau po konkurso“, – kalbėjo moksleivis.
Jo atkaklus ir kūrybiškas mokytojas S. Stalmokas pridūrė, kad šis konkursas buvo aukšto lygio, tačiau aukšto lygio ir pats auklėtinis. „Jis turi retą savybę – niekada taip gerai nepagros, kaip užlipęs į sceną. Tai – slėpinys. Scenoje Faustas – geriausia savo versija. Ir jo neišgąsdins niekas“, – moksleivio talentą ir įdėtą darbą pagyrė S. Stalmokas.


Svarbiausia – vaizduotė ir darbštumas
Paklausus, ar lipant ant scenos jaunąjį saksofonistą kamavo jaudulys, Faustas neslėpė, kad to visiškai išvengti nepavyksta, tačiau jei jo mažai, kovoti su nerimu nereikia. O jei daug – svarbu nusiraminti.
Fausto mama pasidžiaugė sūnaus sėkme, juokavo, kad močiutės medalį jau spėjo apverkti. „Faustas turi gerą savybę – jis nesureikšmina pergalių: pasidžiaugia ir tada grįžta į rutiną, nevaikštome iškėlę nosių“, – pažymėjo R. Razutienė.
Ji taip pat akcentavo ir stiprų mokytojo ir sūnaus ryšį: „Jie – kaip viena siela: moka bendrauti, turi savo vidinius juokelius.“
Mamai antrino ir Faustas, kad su mokytoju yra tarsi bičiuliai. Moksleivis dalijosi, kad taip pat nori tapti muzikos mokytoju, išskyrė, kad geram saksofonistui svarbi klausa, kvėpavimas, ritmiškumas, technika, o svarbiausia – vaizduotė ir darbštumas. „Atradau save grodamas. Ir nors grojimas užima didelę dalį laisvalaikio, toliau dirbsiu ir sieksiu tikslo“, – teigė Faustas.
Gargždų muzikos mokyklos direktorė Danutė Ruškytė atkreipė dėmesį, kad mokykloje yra daug puikių mokinių, kuriuos rengia atsidavę pedagogai. „Šis Fausto laimėjimas tarptautiniame konkurse yra reikšmingas mokyklos istorijoje ir tai didelis mokytojo S. Stalmoko nuopelnas puoselėti talentus“, – „Bangai“ komentavo mokyklos vadovė.
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių