Kenčiančiai pacientei „cito“ nepadėjo
„Dabar pietų pertrauka“, – taip prieškalėdinę savaitę atšovė valytoja pacientei, kuri kamuojama skausmų pasibeldė į Gargždų šeimos medicinos klinikos Slaugos procedūrų kabineto duris. Nepadėjo net šeimos gydytojo siuntimas su „cito“ užrašu, kuris reiškia, jog vaistai turi būti suleisti kuo skubiau. Sveikam žmogui laukti 48 min. gal ir ne bėda, tačiau veriamam skausmų – kiekviena minutė trunka amžinybę.
Pacientė buvo valytojos informuota, kad pietų pertrauka truks nuo 12 iki 12.48 min. Valytoja dar pasiteiravo, ar vaistų suleidimas skubus, ar yra užrašas „cito“. Tačiau ir onkologine liga sergančios pacientės teigiamas atsakymas nieko nepadėjo, darbuotoja tik pakartojo, kad dabar pietų pertrauka.
Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas Petras Serapinas, kalbėdamas su „Bangos“ korespondente, apgailestavo ir atsiprašė dėl tokios situacijos. Anot jo, taip tikrai neturėtų būti. „Darbuotojų pietų laiko Slaugos procedūrų kabinete nėra, yra nustatytas tik patalpų vėdinimo, valymo laikas. Tačiau kol vienas kabinetas yra valomas, pacientą galima įsivesti į kitą ir atlikti reikalingas skubias procedūras. Valytoja privalėjo iškart iškviesti bendrosios praktikos slaugytoją, kuri suleistų vaistus. Pavaduotoja slaugai Janina Ačienė patikino, kad šiuo atveju darbuotojai neatliko savo darbo. Darkart atsiprašome. Bus kalbamasi su visomis valytojomis, kad daugiau tokių konfliktų, situacijų nekiltų. Jei iškyla nesklandumų, reikia iškart informuoti administraciją. Viešumon išėjo tik šis atvejis, tačiau neaišku, gal prieš tai dar 20 pacientų susidūrė su ta pačia problema“, – svarstė P. Serapinas.
Kadangi dauguma dirbančiųjų pietauja nuo 12 iki 12.45 val., neatmestina, jog būtent tokiu metu suskumba apsilankyti ir Slaugos procedūrų kabinete. Tad, pasak P. Serapino, bus svarstomas ir patalpų valymo, vėdinimo laiko keitimas, kad pacientai išvengtų galimų nepatogumų. „Taip pat, manau, kad valymo laikas šiek tiek per ilgas, reikėtų jį trumpinti“, – sakė pašnekovas.
Beje, kenčiančiai pacientei tą kartą vaistai visgi buvo suleisti nepasibaigus „pietų pertraukai“. Bet tik tada, kai ji pati kreipėsi į vyriausiąjį gydytoją P. Serapiną. Po jo skambučio į Slaugos procedūrų kabinetą atėjo bendrosios praktikos slaugytoja, kuri atliko savo pareigą.
KOMENTARAS
- Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima KAVECKIENĖ: „Užrašas „cito“ yra skirtas, kad skubumą žinotų laboratorijos, procedūrinio kabineto darbuotojai. Pacientui taip pat turi būti pasakyta, per kiek laiko ir kur jis turėtų gauti reikalingą paslaugą.
O dėl pertraukų kiekviena įstaiga turi savo tvarką. Tačiau įstaigos vadovas turi užtikrinti sąlygas, kad paslauga būtų teikiama nepertraukiamai. Jei reikalingas vienų patalpų išvalymas, tai turi būti kitas kabinetas ir kitas darbuotojas, kuris tuo metu suteiks reikalingą paslaugą.“