Kūrybiškumas atvėrė duris neįgaliųjų bendrystei

„Kai mes tampame reikalingi vieni kitiems – darome viską iš meilės ir su entuziazmu. Malonu būti reikalingam“, – įsitikinusi Dienos socialinės globos skyriaus užimtumo specialistė, parodos kuratorė S. Burneikaitė (iš dešinės), paslaugų gavėja V. Navickytė ir skyriaus psichologė Julija Blaževičiūtė.

„Šioje parodoje – dešimt asmenybių, kurios sutiko būti pristatytos viešai. Pristatome ne darbus, bet žmonių istorijas“, ‒ taip Klaipėdos miesto socialinės paramos centro Dienos socialinės globos skyriaus paslaugų gavėjų parodą Klaipėdos tautinių kultūrų centre apibūdino parodos kuratorė ir sumanytoja Salomėja Burneikaitė. Jauki atmosfera ir nuoširdus pristatymas šildė tuos, kurie atėjo pasveikinti kuriančiųjų.
Klaipėdos miesto socialinės paramos centre Dienos socialinės globos skyriuje dirbanti užimtumo specialistė S. Burneikaitė atskleidė, kad paroda „Kūrybiškumui atvėrus duris“ – jai pirmoji, kurią ji organizavo kaip užimtumo specialistė. Parodos autoriai – tai paslaugų gavėjai, kuriems užimtumo veiklos skiriamos individualiai namuose, o ne centre. Pasak S. Burneikaitės, namuose kiekvienas paslaugų gavėjas gali užsiimti tokia veikla, kuri jam yra maloni.


Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė pasidžiaugė darbuotojais, kurie iniciatyvūs ir ieškantys naujovių. „Dar to nebuvo girdėta, kad galima taip daryti – vykdyti veiklas namuose su žmonėmis, kurie turi tikrai rimtas negalias. Bet šiandien jie yra čia, matote jų darbus – tai lyg stebuklas. Ačiū paslaugų gavėjams, kad priimate pagalbą ir kuriate. Kolegos, tęskite šiuos darbus, nes tai tikrai yra vertinga“, ‒ dėkojo D. Stankaitienė.

Parodos atidaryme Klaipėdos miesto socialinės paramos centro Dienos socialinės globos skyriaus paslaugų gavėjai Dmitrijus Dekteriovas, Nikolajus Portianikovas ir Edmundas Gorodeckas dėkojo centro direktorei D. Stankaitienei, taip pat darbuotojams už pagalbą. Kūrybiški parodos dalyviai įsitikinę, kad jeigu ne darbuotojai, kurie padeda, nebūtų nei parodos, o juo labiau įprasminimo jų gyvenime. Jie pasidžiaugė patekę į rūpestingas rankas.

Dienos socialinės globos skyriaus vadovė Viktorija Rimkė patikino, kad Dienos centro komanda dirba išties nuoširdžiai: „Jie mato kiekvieną žmogų, ko jam reikia. Žmogiškumas ir nuoširdumas atsiperka – būtent dėl to mes padarome tokius nuostabius dalykus – surengiame parodas visuomenei.“
Parodos atidaryme dalyvavusi Seimo narė Ligita Girskienė džiaugėsi tokiomis iniciatyvomis. „Dirbu intensyvų darbą, tačiau neįsivaizdavau, koks gražus yra pasaulis. Žiūrint į darbus, kurie čia eksponuojami, galima pajusti, kiek žmonės yra atidavę laiko, kantrybės – mes galime tik mokytis iš jų. Džiaugiuosi iniciatoriais, kurie skatina užimtumą ir kūrybinį procesą“, ‒ kalbėjo Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus. Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedros vedėja, profesorė Ingrida Baranauskienė padėkojo už parodytas istorijas. „Atėjusi į tokias parodas gaunu daug teigiamų emocijų. Gaila, studentų turime tikrai nedaug, bet jie įkvepia tuo, kad atėjo su pašaukimu. Nė vieno nėra abejingo“, ‒ pasidžiaugė I. Baranauskienė.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė pasidžiaugė darbuotojais, kurie iniciatyvūs ir ieškantys naujovių.


Parodos atidarymo metu buvo įteiktos padėkos paslaugų gavėjams, už bendrystę padėkota Tautinių kultūrų centro komandai ir direktorei Jelenai Butkevičienei. Paslaugų gavėja Vida Navickytė dėkojo užimtumo specialistei S. Burneikaitei už muzikavimo kanklėmis, dainavimo ir siuvimo pamokas.

Paslaugų gavėjos Redos Stonytės sveikatos būklės ribojami individualūs poreikiai ne visada leidžia užsiimti tuo, kuo norėtųsi, tačiau be vąšelio, vien rankomis pabandė nunerti virvelę iš storų, spalvotų vilnonių siūlų – Reda virveles veria kiek tik leidžia sveikata.

Parodos kuratorė S. Burneikaitė įsitikinusi: „Jeigu mes netampame reikalingi vieni kitiems, tai mes darome ne tą darbą. Kai mes tampame reikalingi vieni kitiems – darome viską iš meilės ir su entuziazmu. Malonu būti reikalingam.“ Jos nuomone, tekstas, tekstilė – tai reikalingi ryšiai žmonių santykiams palaikyti. Parodoje nuotraukos iš veiklų, taip pat pačių paslaugų gavėjų sukurti darbai atskleidžia bendrystę, bendravimo, socialinių ryšių palaikymo, žmogaus ryšio su kitu žmogumi svarbą.


Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių