Praūžė jubiliejinis „Gargždo“ festivalis

Čempionato nugalėtojai – Jakų bendruomenė.

„Cepelinai – tai jėga, jų užteks mums visada!“, ‒ taip smagiai skanduoja gargždiškiai. Savaitgalį Minijos slėnyje kunkuliavo puodai ir skleidėsi gera nuotaika, mat vyko jubiliejinis – 15-asis „Gargždo“ festivalis – žirgų konkūrai bei 5-asis Cepelinų virimo Lietuvos čempionatas. Gardžiausius cepelinus išvirė Jakų bendruomenės komanda, o Gargždų miesto taurę konkūruose iškovojo Gaudenė Janavičiūtė su žirgu Žigoleta.


Ne tik klasikiniai
Šeštadienį Minijos slėnyje buvo karšta ne tik dėl vasariškos šilumos. Cepelinus čempionatui ir komisijai lipdė net 13 komandų. Kiekviena išvirė per 100 cepelinų! Juos vertino kompetentinga komisija: Vaidas Vyšniauskas (komisijos pirmininkas) – „Medicinos banko“ Klaipėdos skyriaus vadovas, cepelinų mėgėjas, Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė, internetinio portalo „Mano Gargždai“ vadovas Vytautas Kundrotas, gargždiškė, „Get Smile“ klinikos Palangoje vadovė Dovilė Gečienė ir muzikos mokyklos mokytojas, grupės „Pečius griūn“ muzikantas Stanislovas Adomavičius. Stanislovas „Bangai“ sakė, kad gyvena šalia kavinės „Bulvė“, todėl esą yra itin kompetentingas komisijos narys.
Čempionato laureatais tapo pirmą kartą dalyvaujanti Jakų bendruomenės komanda. 2 vietą užėmė „Ugningosios blezdingos“, 3 vieta atiteko Birbinčių bendruomenei. Praėjusių metų nugalėtojoms – komandai „Raktas“ iš Tauragės atiteko 4 vieta.

Cepelinus vertino kompetentinga komisija.


Apdovanojimus gavo ir kitos komandos. Nominacija „Išskirtinis cepelinas“ apdovanota rinktinė komanda „Pajūrio DPE“, „Už 5-ą kartą“ – Paupių bendruomenė, „Jauniausios komandos“ nominacija įteikta susibūrusioms Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro šokių kolektyvo „Aurora“ merginoms, „Už svorį“ – Giliogirio bendruomenei iš Rietavo, „Už pirmą kartą“ – komandai „Sesių trio“, „Atsirado geresnių“ – komandai „Raktas“.
Čempionate komisijai buvo pateikti ne tik klasikiniai, bet ir netradiciniai cepelinai. Pajūrio rinktinė komanda „Pajūrio DPE“ šmaikščiai pasakojo, kad jų cepelinas, visą vasarą pajūry gulėjęs, tai suskrudo ir pajuodavo. Komanda vaišino juodos spalvos cepelinais. Giliogirio kaimo bendruomenė iš Rietavo nustebino dviejų spalvų cepelinais – ragauti kvietė išvirtus morkų ir špinatų didžkukulius. Taip pat virti cepelinai su varške ir peletrūnu, su varške ir šonine. Kitos komandos bandė sužavėti padažu – gamintas baravykų padažas. „Smilgynai ir kaimynai“ bendruomenės cepelinai ypatingi tuo, kad įdarui pjaustoma mėsa smulkiais gabaliukais, o ne dedamas faršas.
Antrosios vietos nugalėtojų komandos „Ugningosios blezdingos“ cepelinas taip pat buvo „paniruotas“.

Dovanos ir organizatoriams
Cepelinų virimo Lietuvos čempionato pirmosios vietos nugalėtojų komandos Jakų bendruomenės pirmininkas Kęstutis Dvarionas pasakojo, kad čempionate sudalyvauti kviesdavo kiekvienais metais, ir tik šiais metais bendruomenė esą nerado argumentų atsisakyti.
„Sekasi puikiai. Turime gerą kubilą. O į cepelinus atsivežėme ir įdėjome Jakų meilę“, ‒ šypsodamasis kalbėjo K. Dvarionas. Esą komanda pasiskirstė darbais, vieni tarkavo, kiti sunkė. Atsiimdamas pirmosios vietos prizą bendruomenės pirmininkas dėkojo visai komandai, minėjo, kad nė vieno nėra profesionalaus virėjo.
5-ojo čempionato proga 5 kartą dalyvavusi Paupių bendruomenė renginio organizatoriams įteikė dovaną: plakatą su čempionato dalyvių rankų ir net kojų antspaudais. Bendruomenės narė Audronė Grigišienė sakė, kad esą čempionato nuostatuose išskaitė, jog renginys skirtas bendrystei, todėl ir plakatas pagamintas būtent visų bendrai.
Praėjusių metų nugalėtojos komanda iš Tauragės „Raktas“ darė eksperimentą: apklausė žmones kelintą kartą jie dalyvauja šventėje ir kaip patiko, žmonių atsiliepimus įrašė į sąsiuvinį ir įteikė renginio organizatoriams.
Renginį vedė aktorė, žymi humoristė, tekstų autorė Violeta Mičiulienė, koncertavo Regina Ramanenkienė, merginų grupė iš Gargždų „Sankaba“, gargždiškis Jonas Blagnys, skrabalininkas Regimantas Šilinskas, „Medžiotojų trio“, „Melodija“, Veiviržėnų kultūros centro vokalinis instrumentinis ansamblis „Razbainykų šaika“, pasirodė šokių kolektyvas „Aurora“. Vakarą pabaigė Violeta ir Vilius Tarasovai, Kęstutis Jablonskis ir Simona, gargždiškiai „Pečius griūn“.
Renginio organizatoriai: visuomeninė organizacija „Bendrai“ ir sporto klubas „Gargždas“.


Monika CALZONAITĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių