Maži džiaugsmai, traukiantys į Mataičius

Regina ir Eugenijus Dausynai: „Gražūs pokyčiai Mataičiuose.“

 

Antrus metus renovuotuose namuose Mataičiuose Kalėdas sutinka Regina Dausynienė su šeima. Į gimtąjį kaimą ji sugrįžo iš Gargždų. Mataičiai keičiasi – pastaraisiais metais čia įsikuria jauni, motyvuoti žmonės, vertinantys gamtos grožį, ramybę.

Namų jaukumui negailėjo lėšų

Klevų gatvėje įsikūrusių Dausynų namus puošia spindinčios girliandos, liudijančios apie švenčių laukimą. Prieš kelerius metus į gimtinę sugrįžusi Regina su vyru Eugenijumi ir dukrele Juste mamos dovanotą seną medinę trobą pavertė jaukiu, šiuolaikišku būstu. Kapitališkai pertvarkė vidų – apšiltino, vietoj dviejų koklinių krosnių įrengė centrinį, grindinį šildymą, yra šiltas vanduo „Už 200 eurų nusipirkome malkų, kurių užteks porai metų, – šypsojosi Eugenijus. – O kiek už buto šildymą mokėtume mieste…“

Namo fasadą apkalė medinėmis lentelėmis ir nudažė melsvai. „Norėjome, kad mūsų pastatas atrodytų kaip Nidoje, bet išėjo taip“, – šyptelėjo Regina.

Sutuoktiniai neslėpė, jog remontuojant sovietmečiu statytą trobą niekas netikėjo, kad išeis toks gražus ir jaukus būstas.

Taigi Kūčias žadėjo švęsti savo namuose: vietos užteksią ir svečiams. Antrame aukšte įrengti miegamieji. Eugenijus pats sumeistravęs stalą, medinę lovą – daug ką iš medžio jis padaro.

E. Dausynas dirba vienoje įmonėje, kuri stato rąstinius namus ir montuoja Norvegijoje. „Viską, ką uždirbu, investuoju į savo namus“, – sakė vyras. Sutuoktiniai pasakojo, jog dar planuoja įrengti terasą, šalia pastatyti medinį kubilą ir mėgautis vandens procedūromis.

Gimtajame kaime – geri pokyčiai

R. Dausynienės gimtasis kaimas keičiasi – nebeliko beviltiškai prasigėrusiųjų – iškeliavo anapilin. Čia įsikuria jauni žmonės, vertinantys gamtos grožį, bendrystę, puoselėjantys aplinką. Dausynų kaimynystėje nugriautas senas namas, o jo vietoje šeima statysis naują. Tolėliau gyvenantys irgi gražiai susitvarkę namus, artimiausi kaimynai – ūkininkai Ruškiai taip pat turi, ką parodyti. „Mūsų gatvėje visi gražiai tvarkosi“, – tvirtino Regina.

Šiame kaime užaugusi pašnekovė pasakojo, jog daug kas čia pasikeitę nuo jos vaikystės. Mataičių pradinėje mokykloje, kurią baigė, dabar gyvena stambūs ūkininkai Ruškiai. „Kaip gražiai jie sutvarkę aplinką“, – gyrė ji. Mataičiuose nebėra parduotuvės, bet išasfaltuotas kelias – žmonės rieda apsipirkti į Veiviržėnus arba Gargždus.

Mataičiuose darbo nėra, bet gyventojai įsidarbina Gargžduose ar net Klaipėdoje, dirba pamaininį darbą – rečiau važinėti reikia. Yra ūkininkaujančių, prekyba užsiimančių. Ne tik E. Dausynas, bet ir daugiau vyrų uždarbiauja Norvegijoje, Airijoje. R. Dausynienė, baigusi manikiūrininkių kursus, ketina susikurti darbo vietą Veiviržėnuose. „Čia yra dvi kirpyklos, bet manikiūrininkės paslaugų niekas neteikia“, – sakė mataitiškė.

Žalios žolės nekeistų į asfaltą

Mataičiuose nėra bendruomenės, bet žmonės kaimyniškai buriasi bendrai veiklai. Jaunos šeimos savo iniciatyva šią vasarą tvarkė žaidimų aikštelę, kurioje rinkosi ne tik vaikai. E. Dausynas sumeistravo sūpuokles, kuriose dabar pasodintas žaislinis Kalėdų Senis, žvelgiantis į spindinčią eglutę. Ją pasodino jaunieji mataitiškiai, kad turėtų ką puošti prieš Kalėdas. Dausynai pasakojo, jog įžiebti eglutę susirinko pusė kaimo – ne tik vaikų atėjo. Beje, Eugenijus baigia padaryti masyvų stalą, kurį pavasarį pastatys šioje aikštelėje. „Norime pavėsinės, kad mataitiškiai turėtų kur rinktis, šventes švęsti, – kalbėjo R. Dausynienė. – Su Judrėnų seniūnijos seniūnu Zigmantu Siminausku kalbėjomės apie projektą, kurį parengę gautume finansavimą.“

Dausynai džiaugėsi, jog čia patinka ir jų dukrelei Justei, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos ketvirtokei. Mergaitė mokosi ir muzikos – groja kanklėmis, svajoja išmokti skambinti pianinu. Mataičiuose jai neliūdna – čia yra būrys bendraamžių. Justė džiaugiasi, kiek ji kaime daug mato ir girdi: sodyboje apsilanko stirnos, netoliese kaukia vilkai, o koks gervių klyksmas. „Maži mūsų džiaugsmai, ir dėl jų nekeistume savo žalio kaimo į miesto asfaltą“, – šypsodamiesi ištarė Dausynai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių