Nelegaliai įdarbinusiajam – tūkstančio eurų bauda

Darbdavį, kuris nelegaliai įdarbino gargždiškį pensininką ir nesumokėjo suderėto atlyginimo, Klaipėdos apylinkės teismo Gargždų rūmai pripažino kaltu ir nubaudė tūkstančio eurų bauda. Įsiteisėjus nutarimui apgautasis galės kreiptis į Darbo ginčų komisiją dėl darbo užmokesčio priteisimo.

Sutartos algos nesumokėjo

Pavasariop į „Bangos“ redakciją užsukęs gargždiškis Jonas Tarasevičius pasakojo, jog praėjusį lapkritį jį pasamdė pažįstamas darbuotojas Endriejave uždengti ūkinio pastato stogą: statyti gegnes, kloti dangą. Iš kuklios pensijos nelengvai besiverčiantis vyras sutiko atlikti darbą.

Nedidelės įmonės, užsiimančios gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, rekonstrukcija, renovacija, remontu, įregistruotos Gargžduose, vadovas darbo sutarties su stogdengiu-dailide nesudarė – J. Tarasevičius dirbo nelegaliai. „Sutarėme, jog už darbo dieną mokės po 70 eurų. Dirbau 25 darbo dienas – uždengėme apie 90 proc. stogo, bet man sumokėjo tik už dvi savaites – 600 eurų. Šiek tiek daugiau nei trečdalį atlyginimo jis gavo grynaisiais pinigais. Daugiau nebedavė, bet ragino pabaigti darbą. „Negavęs pinigų, atsisakiau“, – atskleidė darbdavio apgautas gargždiškis, kuriam darbdavys T. A. liko skolingas apie tūkstantį eurų.

Kai jis darbdaviui užsiminė, jog teisybės ieškosiąs per televiziją, spaudą, šis atšovė, jog visiems galįs skelbti, kad jis neteisingas – niekas nieko jam nepadarys.

„Nebaudžiamasis“ nubaustas

„Bangos“ redakcija, gavusi šį skundą, kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Gavome atsakymą, jog žmogus, dirbęs nelegaliai, turi teisę gauti uždirbtus pinigus.

Sulaukėme ir VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus atsakymo, jog gargždiškio pateikti faktai pasitvirtino, administracinio nusižengimo bylą nagrinės teismas.

Klaipėdos apylinkės teismo Gargždų rūmuose posėdžio metu darbdavys savo kaltės nepripažino, tačiau VDI atstovas patikino, jog darbdavys T. A. padarė nusižengimą ir prašė skirti nuobaudą.

Teismas nustatė, jog T. A. leido J. Tarasevičiui dirbti nelegaliai, nesudaręs su juo rašytinės darbo sutarties ir nepranešęs apie jo įdarbinimą „Sodros“ teritoriniam skyriui. T. A. pripažino kaltu ir paskyrė jam tūkstančio eurų baudą. Šį nutarimą galima per 20 dienų apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.

VDI prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė „Bangos“ korespondentei patikino, jog įsiteisėjus teismo nutarimui J. Tarasevičius galės kreiptis į Darbo inspekciją dėl darbo užmokesčio priteisimo.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių