Parlamentaras susirūpino išvytu Kalėdų Seneliu

Savivaldybė įžvelgia nepagrįstus kaltinimus

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Seimo narys Petras Gražulis trečiadienį išplatino pranešimą žiniasklaidai apie konfliktinę situaciją, įvykusią gruodžio 10 d. pavakarę prie Gargždų eglės. Klaipėdos rajono savivaldybė tikina, kad kaltinimai – netiesa.

Kaltinimų strėlės net Europos Komisijai

Seimo narys pranešime spaudai teigia, kad į jį kreipėsi susirūpinę gargždiškiai, rajono gyventojai. Mat gruodžio 10 d. Gargžduose, centrinėje aikštėje, prie eglutės renginį sugadino Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, esą išvarydami Kalėdų Senelį. „Prie miesto eglutės buvo įžūliai ir neteisėtai sutrukdytas Lietuvos šeimų sąjūdžio organizuotas kalėdinis turas vaikams. Apie šį renginį Klaipėdos rajono savivaldybės administracija buvo informuota iš anksto, ‒ pranešime teigia P. Gražulis. ‒ Vaikai buvo išgąsdinti, o tėveliai suglumę. Tai neturintis precedento atvejis Lietuvoje. Juk joks įstatymas niekam nedraudžia organizuoti kalėdinių švenčių viešoje vietoje. Šitokius neregėto nužmogėjimo, abejingumo ir negebėjimo įvertinti situaciją savivaldybės pareigūnų veiksmus su pasibaisėjimu stebėjo vaikai, jų tėveliai, rajono bendruomenė, apie tai sužinojo ir visos Lietuvos gyventojai.“

Esą Seimo narys oficialiai kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės merą Bronių Markauską ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorių Justą Ruškį prašydamas įvertinti situaciją. Seimo nario nuomone, rajono vadovai turėtų imtis priemonių, kad tokie įžūlūs Viešosios tvarkos skyriaus specialistų veiksmai nepasikartotų. „Esu įsitikinęs, kad šie Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų veiksmai buvo atlikti su liberalo, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus J. Ruškio, žinia ir jam uoliai vykdant Europos Komisijos rekomendaciją nebešvęsti Šv. Kalėdų“, – pranešime žiniasklaidai piktinosi P. Gražulis.

Vaizdo įraše – įvykio faktai

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius J. Ruškys „Bangai“ teigė, kad P. Gražulio skelbiama informacija yra netiesa, Seimo narys kuria ir platina melagienas. Kalėdų Senelio ir žmonių niekas neprašė palikti aikštės, o tuo labiau nesuėmė, kaip Seimo narys teigė savo socialiniuose tinkluose.

Administracijos direktorius atkreipė dėmesį, kad tokie nepagrįsti kaltinimai iš kai kurių asmenų jau nebestebina. Jis sakė, kad Savivaldybės „Facebook“ paskyroje yra paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame puikiai matyti, kas iš tiesų įvyko tą vakarą.

„Tad pateikiu trumpą įvykių chronologiją. Penktadienį Savivaldybė yra informuojama, kad aikštėje vyks žmonių susibūrimas.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai tarnybiniu automobiliu, kuris yra pažymėtas visais atitinkamais ženklais, 17.47 val. atvyksta į vietą pažiūrėti, ar viskas gerai, ar laikomasi viešosios tvarkos.

18 val. prasideda renginys. Pareigūnai pirmą kartą išlipa iš mašinos ir paprašo sumažinti garsiai skambančią muziką. Asmuo neprieštarauja, garsą sumažina.

18.02 val. Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnas iš automobilio išlipa antrą kartą ir paprašo, kad asmuo, kuris po aikštę vaikšto su dideliu palaidu šunimi, jį prisirištų, nes aplink šeimos su mažamečiais vaikais – buvo apie 10 vaikų ir 15 suaugusiųjų. Asmuo tą padaro.

Grįždamas į automobilį pareigūnas sutinka Kalėdų Senelį, kuris jam palinki gražių švenčių, jis atsako tuo pačiu ir grįžta į automobilį.

Toliau vyksta šventė – groja muzika, Kalėdų Senelis dalija dovanas.

18.14 val. iš aikštės pasišalina asmuo su garso kolonėle, tačiau prieš tai pasako, kad norėjo padaryti visiems šventę, bet nepavyko.

18.19 val. išdalijęs paskutines dovanas iš aikštės išeina ir Kalėdų Senelis.

Į tolimesnį patruliavimą išvyksta ir Viešosios tvarkos pareigūnai, policijos pareigūnai aikštėje nebuvo pasirodę, jų automobilis vieną kartą net nestabtelėjęs pravažiavo pro šalį.

Savivaldybės aikštė yra filmuojama, kameras turi ir pareigūnai, todėl visą įvykių chronologiją galima puikiai matyti.

Kaip matyti iš filmuotos medžiagos, organizatoriai šventę patys nutraukė po 20 minučių. Niekas jų neprašė palikti aikštės, o tuo labiau nesuiminėjo Kalėdų Senelio ir negriovė šventės.

Filmuota medžiaga ir įvykių chronologija parodo, kad tam tikrų asmenų paskleista informacija buvo neteisinga. Prisidengiant švente sukurtos melagienos, galimai siekiant tam tikrų tikslų“, ‒ komentuodamas gruodžio 10 d. įvykius prie Gargždų eglutės apibendrino Administracijos direktorius J. Ruškys.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių