Popierinių modelių konkurse – 128 modeliai

Tarptautinių popierinių modelių konkurso „Gargždai-2024“ paroda jau penktąjį kartą sukvietė dalyvius iš Lietuvos, Lenkijos ir Estijos. Iš viso – 41 dalyvis, pristatęs net 128 konkursinius modelius. Konkursą kasmet organizuoja Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo studija bei neformali jaunimo grupė „Gargždų guliveriai“.
Susirinko ištikimiausieji
Gargždų „Minijos“ progimnazijoje kovo 23 d. prasidėjusiame popierinių modelių konkurse pristatyti 128 modeliai. Pasak konkurso iniciatoriaus, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo studijos vadovo ir mokytojo Prano Sungailos, šis konkursas įsiminė tuo, kad atvyko patys ištikimiausi dalyviai, draugai, mat kai kurie dalyviai neatvyko dėl artėjančių šv. Velykų.
Paklaustas, į ką atsižvelgiama vertinant modelius, P. Sungaila teigė, kad teisėjai atkreipia dėmesį į tai, kiek popierinis modelis panašus į tikrą objektą. „Antra, surinkimo, padažymo kokybė, modelio „aplinka“, pagrindas, ant ko stovi, kaip atkuriama, taip pat į modelio sudėtingumą. Nėra, kad popierinis modelis būtų visiškai tobulas“, – pažymėjo studijos vadovas. Iš viso teisėjų buvo net 9 – jie pasidalijo į 3 kolegijas.
Stendinio modeliavimo studijos vadovui įsiminė Roko Labženčio modelis kartonine vikšrine technika „Optimus Prime AoE“ 10–14 metų vaikų grupėje, šio modelio aukštis – apie 70 cm. Pasidžiaugta, kad tokio amžiaus moksleivis padarė didesnio dydžio modelį.
Per metus – 4–5 darbai
P. Sungaila „Bangai“ kalbėjo, kad, norėdamas padaryti popierinį modelį konkursui, moksleivis turi mokėti neskubėti, atlikti viską tiksliai, kruopščiai, įsiklausyti į tai, ką sako mokytojas. Per metus moksleiviai paruošia apie 4–5 modelius, tad, anot P. Sungailos, pasibaigus vienam renginiui, ruošiamasi kitam, mat tokio paties modelio pristatyti konkurse negalima. „Tarp jaunimo labiausiai nemėgstami modeliai yra laivai ir lėktuvai, o suaugusiųjų – burlaiviai, kur specifiniai modeliai, reikalaujantys daug žinių ir gebėjimų. Lėktuvų plotis didelis. O pastatus daryti daugumai patinka, nes dažniausiai būna gana nesudėtinga konstrukcija“, – kalbėjo mokytojas.
Konkurso metu dalyviai stebėjo ir Laisvalaikio centro dailės, dizaino, dekoravimo, muzikos, džiazroko studijų ugdytinių pasirodymus, dalyvavo rekonstruktorių klubo „Baltijos štormas“ organizuotame „piratų užpuolime“. Taip pat galėjo iš arčiau susipažinti su Krašto apsaugos savanorių pajėgų gink­luote bei amunicija. Konkurso dalyviai apdovanoti įvairiais prizais. Konkurso organizatoriai dėkojo visiems dalyviams, partneriams ir rėmėjams bei pagrindiniam rėmėjui – Klaipėdos rajono savivaldybei.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių