Su gargždiškio Blicu fotografuojasi modeliai

P. Kučinskas: „Blicas – nuostabus draugas. Jis virpa mane pamatęs prie vartelių, mama sako, kad aš jam – karalius.“

Gargždiškis Pijus Kučinskas didžiuojasi savo elegantišku augintiniu dobermanu Blicu. Išėjus pasivaikščioti šiam netrūksta dėmesio ir komplimentų. Suformuotas išskirtinis jo įvaizdis, dresūros mokykloje išmokytas pozuoti, todėl uostamiesčio modeliai nori su Blicu fotografuotis. Paskutinę fotosesiją jam surengė „Bangos“ laikraščio redakcija.

Prisitaikė naujoje aplinkoje

Pijus nuo vaikystės svajojo apie dobermaną, nes šios veislės šunys protingi, ištikimi, ryžtingi, pripažįsta tik savo šeimininką, saugo jį ir teritoriją. Jis buvo skaitęs, kad šie gali būti policininkų pagalbininkai – padėti tarnyboje. Patiko ir jų išvaizda, charakteris, tačiau tada jie dar nebuvo populiarūs Lietuvoje. „Įsigijome labradorę Džeilą, o vėliau pažįstama moteris, dirbanti gyvūnų prieglaudoje „Nuaras“, man pasakė, jog kažkas atveš dobermaną, nes nebegali auginti, – atskleidė P. Kučinskas, ryžęsis priglausti 4 metų Blicą. – Šį vardą išrinko buvęs šeimininkas – fotografas mėgėjas stebėdamas, kaip mažas šunytis nenustygo vietoje, nusprendė, kad jam labai tinka Blicas, nes panašus į fotoaparato blyksnį: atsiranda ir staigiai pranyksta.“

Prieš 4 metus pas naują šeimininką atsidūręs Blicas liūdėjo, tačiau per mėnesį apsiprato. Ne iš karto susidraugavo su senbuve labradore Džeila. Pijus juokėsi prisiminęs, jog iš pradžių elgėsi savanaudiškai: plačiame guolyje jis išsitiesdavo neleisdamas šiai atsigulti. Džeila nubidzendavo į senelio kambarį ir atsiguldavo ant minkštasuolio.

„Tačiau kartą pralinksmino: Blicas kaip visada gulėjo išsidrėbęs per visą gultą, bet atėjus Džeilai, nuslinko į kampelį, kad ši galėtų atsigulti. Taigi pasidalijo gultą ir nuo to laiko yra geriausi draugai, tačiau su kitais šunimis jis agresyvus“, – dėstė P. Kučinskas.

Dresuotas gražiai pozuoti

Buvęs šeimininkas Blicą atvežė Pijui su visais jo „asmeniniais“ daiktais – dėže žaislų, vaistiniais tepaliukais, kremais. „Supratau, kad su juo buvo elgiamasi kaip su vaiku“, – kalbėjo pašnekovas. Dresūros mokykloje Blicą mokė saugoti šeimininką ir savo teritoriją, todėl į namus įsiveržus plėšikui apgintų ir šeimos narius. Jis gatvėje atpažįsta įtartinus žmones. Pasivaikščiojimo metu gatvėje sutikęs girtuok­lėlį pradeda urgzti, loti. „Kartą Gargžduose einant per perėją pažįstamas žmogus iš tolo man tiesė ranką. Blicui pasirodė, kad jis kėsinasi į mane ir šoko“, – prisiminė P. Kučinskas.

Blicas parvežtas iš Baltarusijos, kur nedraudžiama karpyti ausis ir uodegas. Taigi mažam šunyčiui buvo atliktos šios operacijos, todėl jo ausys stačios. „Tai svarbi jo įvaizdžio dalis – nulėpusiomis ausimis ir su uodega dobermanas ne toks“, – sakė Pijus.

Blicas buvo dresuojamas pozuoti, todėl su elegantišku, gražios laikysenos dobermanu mėgsta fotografuotis modeliai. „Jis ne kartą dalyvavo fotosesijose Klaipėdos senamiestyje, – didžiavosi Pijus. – Štai kaip įsitempęs, išpūtęs krūtinę sėdi.“

Nepamiršti pagrindinių komandų savo svajonių augintinį moko šeimininkas. Jam malonu, kad gatvėje praeiviai į Blicą atkreipia dėmesį.

P. Kučinskas su juo eidavo į tradicinę gyvūnų šventę Gargžduose, bet šiemet renginio nebuvo. Taigi gyvūnų mėgėjai neturėjo progos pamatyti Pijaus „žvaigždės“.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių