Tautodailininkės bendrystė su kilminga katyte

Neįprasta erdvė Priekulėje, kur eksponuojama fotodarbų paroda „Kitas žvilgsnis“ tapo meno skersgatviu. Juk fotografijos supažindina su Priekulės seniūnijoje kuriančiais, meistraujančiais žmonėmis – menininkais ir amatininkais. Jie nufotografuoti darbo aplinkoje, kur gimsta grožis, saviti darbai. Ir kiekviena detalė čia reikšminga.

Fotografijoje tautodailininkė J. Mierkienė įsiamžino su augintine Liuse.

Priekuliškės tautodailininkės Jūratės Mierkienės, kuriančios papuošalus, interjero detales, moteriškus aksesuarus iš odos, darbo vieta – namų erdvėje. Tai ir nereikia stebėtis, kad jos glėbyje – keturkojė augintinė, nuolat šalia besisukiojanti. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai paprasta raina katytė, kuri labai mylima, saugiai jaučiasi prie šeimininkės ir smalsiai žvelgia į fotografę Kateriną Marcinkevičienę. „Tai orientalų veislės katė, kurios kilmės dokumentuose užrašytas įmantrus vardas, bet mes vadiname paprasčiau – Liuse, – atskleidė J. Mierkienė. – Ji pasitinka prie durų, visiems lenda į akis, tai, matyt, atkreipė ir fotografės dėmesį.“

Orientalų veislės katės dar vadinamos Rytų katėmis, priklauso tai pačiai grupei, kaip ir Siamo katės. Jos panašios į laukines: trumpas, švelnus, žvilgantis kailis, anot Jūratės, kaip šinšilų. Dailų pailgą snukutį vainikuoja didelės ausys ir išraiškingos akys. Orientalai – puikūs kompanionai, protingi, dresuojami gyvūnai. Judrūs, žaismingi, išdykę ir šuniškai ištikimi šeimininkui.

Šios veislės katės nėra plačiai paplitusios.

J. Mierkienė pasakojo, kad orientalę Liusę dukra parsivežė iš Šiaulių veislyno. „Sumokėjo 90 eurų, nors šeimininkai, ją parsigabenę iš Maskvos, buvo pakloję 1 100 eurų, tačiau ji dėl sveikatos bėdų netiko veislei. Savininkai nenorėjo bet kam parduoti, retsykiais buvusiems šeimininkams siunčiame Liusės nuotrauką“, – dėstė Jūratė.

Taigi jau trejus metus rainoji Liusė tautodailininkės namuose – šeimos narys. „Aš prieš tai, kad gyvūnais būtų rūpinamasi kaip žmonėmis – neleidžiu jai per daug šeimininkauti, pavyzdžiui, užšokti ant stalo, bet mes kartu keliaujame automobiliu, einame į svečius, pasivaikščioti – vedu už pavadėlio, tai nelabai noriai eina, bet namų link pėdina mikliai“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak jos, Liusė turi medžioklinių instinktų, mėgsta žaisti kamuoliuku – numestą atneša. „Išėjus į kiemą, ji stebi gatvėje žmones ir urzgia. Kiekvieną atėjusįjį pasitinka prie durų ir sugeria jų dėmesį. Svečiams sėdasi ant kelių ir nori būti glostoma“, – šypsojosi Liusės šeimininkė ir pridūrė, kad visi su ja nori nusifotografuoti.

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių