Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijoje verda tvarkymo darbai

Nesėdėjo rankų sudėję. Ši liaudies patarlė taikliai atspindi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos tvarkymo darbus karantino metu. Naujais skandinaviško stiliaus akcentais nušvito mokytojų kambarys, neatpažįstamai keičiasi ir ikimokyklinės ir priešmokyklinės įstaigos aplinka.

Šiuolaikiškas mokytojų kambarys

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė atskleidžia, kad karantino laikotarpis kaip ir visai švietimo sistemai buvo ypatingas mokyklai. „Iš pradžių vyravo ir netikrumo, ir nežinios atmosfera. Bet pamažu susikoncentravome, ugdymo procesas nuotoliniu būdu taip pat įėjo į vėžes. Reikėjo sugalvoti planą, kaip įveiklinti ir techninį personalą. Žinoma, šis laikas kolektyvui buvo išbandymas. Kritinėse situacijose pelai visada atsisijoja nuo grūdų“, – kalbėjo L. Navickienė. Vadovė akcentavo, kad darbuotojai, pradėję įvairius mokyklos tvarkymo darbus, galiausiai patys ėmėsi iniciatyvos, ateidavo su pasiūlymais, ką dar galima pertvarkyti, kokį gimnazijos kampą be didesnių materialinių resursų dar pagražinti.

Karantino metu techninių darbuotojų pagalba ir pedagogų iniciatyva kardinaliai pasikeitė gimnazijos mokytojų kambarys. Įėjus į šviesią, spalvingais baldais apstatytą erdvę, įrėmintą dailiomis užuolaidomis, pasijauti esąs modernioje mokykloje. Tuo labiau, kad mokytojų kambaryje išsitenka ir pora kompiuterių ir greitaeigis spausdintuvas, ir virtuvėlės kampelis. „Spausdintuvą mums dovanojo rėmėjai. Nežinau, ar jie nori būti paviešinti, bet dovanojo net technikos užpildymą (dažai ir kt.) , o tai jiems atsiėjo dar 1 200 eurų“, – verslininkų parama džiaugėsi L. Navickienė.

Viduryje mokytojų kambario – baltas apvalus stalas, kurį savo rankomis atnaujino technologijų mokytoja Ineta Ruškė. „Man padėjo mokiniai“, – šypsosi pedagogė. Kitame kampe – skandinaviško stiliaus geltonas ir raudonas foteliai, dvi tamsiai žalios spalvos sofutės. Puikus derinys pedagogų poilsio ar diskusijų valandėlei. „Baldus pavyko nusipirkti nebrangiai, juos įsigijome iš 2 proc. GPM paramos“, – patikslina direktorė.

Mokytojų kambaryje ant sienų kaboję informaciniai stendai išsikraustė į koridorių. Pedagogai įsitikinę, kad stenduose skelbiama informacija tebus žinoma visai mokyklai.

Ne tik tvorą užtvėrė

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija iš kitų rajono mokyklų ko gero išsiskiria didžiausia 2 ha teritorija. Dar priklauso ir daugiabučių kvartale įsikūręs ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius. Gimnazijos teritorijoje yra keletas dar sovietmečiu statytų pastatų – buvusi katilinė, garažai – nelabai puošiančių aplinką. Dailės, neformalaus ugdymo mokytojos Alvos Giržadienės sumanymas kartu su moksleiviais išpiešti gėlių motyvais garažų sieną akivaizdžiai pagyvino aplinką. Šalia sodinami medeliai, kurių kiekvienas turės savo vardą, užrašytą ant akmens, ištraukto iš upeliuko. Taip pat spalvingai atnaujinamos ir trys darželio pavėsinės: prieš keletą dešimtmečių iš plytų sumūrytos niūrios pavėsinės nagingų darbuotojų dėka virsta jaukiomis poilsio oazėmis patiems mažiausiems.

Klaipėdos rajono savivaldybė šiemet skyrė 25 000 eurų ikimokyklinės įstaigos tvorai ir jos įrengimui.

„Mūsų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius ribojasi su daugiabučiais. Žmonės čia dešimtmečius nelabai skyrė, kur jų kiemas, kur darželio. Kai tverdami tvorą taip pat pradėjome iš esmės tvarkyti ir aplinką, želdinius buvo net nepatenkintų gyventojų. Atrodo, kad pagaliau sugebėjome jiems išaiškinti apie pribrendusias permainas, kad dvidešimt penkis metus keroję gėlynai, želdynai jau nebėra šiuolaikiški, kad darželiui būtina estetiška, lengvai tvarkoma aplinka“, – pasakojo direktorė L. Navickienė.

Pasak gimnazijos vadovės, skirtus rajono Savivaldybės pinigus stengtasi panaudoti labai racionaliai: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyrius teritorijai aptverti pirkta tik tvora, jos įrengimo paslauga, o minėto skyriaus aplinkos pertvarkymas – mokyklos darbuotojų nuopelnas. „Kartu su pavaduotoju ūkio reikalams Vytautu Pozingiu preliminariai paskaičiavome, kad pertvarkymas, jeigu nebūtume darę savo rankomis, biudžetui papildomai būtų atsiėjęs dar apie 7-8 tūkst. eurų“, – pasakojo L. Navickienė.

Po tvarkymo darbų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus kiemo žaliosiose erdvėse vaikučiams bus daugiau įdomesnių veiklų gryname ore. Mažyliai mėgausis sūpuoklėmis, laipyne, sveikatinsis eidami Kneipo taku ir kt.

Vilija BUTKUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content