• 8 rugpjūčio, 2022
|

Verslininkas neišsigando karantino: pasiūlė naują pramogą

Dar prieš metus net neįsivaizdavome, kaip dėl koronaviruso pandemijos pasikeis mūsų visų kasdienybė. Masiniai renginiai, spektakliai, kino teatrai, gyvi seminarai, galų gale apsikabinimai pernai pavasario pradžioje atrodė savaime suprantamas dalykas, o šiuo, kitokiu metu, tai jau atrodo ne tik keista, bet ir neleistina. Karantinas pakeitė ir verslo situaciją. Tačiau golfo takelių kūrėjas ir gamintojas Tomas Žemgulys įsitikinęs, kad sunkmetis praeis, o sumanyto savo verslo pamatus kloti reikia jau dabar.

„Noriu paskatinti tuos, kurie dar tik gvildena mintyse kokią nors savo verslo idėją, kad svarbiausia – ryžtis pradėti ir daryti tai visomis savo išgalėmis“, – pataria T. Žemgulys, karantino metu nenuleidęs rankų ir rinkai pasiūlęs naują pramogą – golfo takelius bet kurioje erdvėje.

Įgyvendino subrandintą idėją

Pandemijos šokas ypatingai paveikė verslus, žmonių darbus ir pan., o ką jau kalbėti apie startuolius ar tuos, kurie tik planavo pradėti verslą. Turbūt daugumai nebekilo ranka, teko svajones ir planus atidėti vėlesniam laikui. Tačiau tai galioja ne visiems. Kažkas įžvelgė nišą šiuo laikotarpiu, kažkas pasirinko tobulėti, mokytis dar labiau išgryninti savo idėją. Tarp tokių žmonių – ir Klaipėdos rajono gyventojas Tomas Žemgulys. Jis nepalaidojo savo sumanymų, užsibrėžtų tikslų, o pasirinko sudėtingesnį kelią: bandyti supažindinti Lietuvos žmones su savo nauja idėja, nauja pramoga – golfo takeliais, kuriuos galima naudoti bet kurioje erdvėje: biure, poilsio zonoje, namie, mokykloje ir kt.

Net 15 metų brandinta Tomo idėja pagaliau pradėta įgyvendinti būtent karantino metu. Pernai kovo 10-oji buvo ta diena, kai jis tvirtai nusprendė pradėti savo veiklą, o po šešių dienų paskelbiami dideli apribojimai įvairiai veiklai dėl pandemijos grėsmės. Viskas uždaroma: maitinimo įstaigos, pramogų sektoriai, biurai – dirbama iš namų, atrodė, kad pradžia net neprasidėjusi pasibaigė. Tačiau kas motyvavo ir iki šiol motyvuoja Tomą nepasiduoti, kaip nenusivilti ir nesustoti pusiaukelėje?

Pinigai – ne tikslas

Gal ir banaliai skamba, bet pagrindinis dalykas, kuris padeda T. Žemguliui nenuleisti rankų šiuo apribojimų laikotarpiu – išvystytas pozityvus mąstymas, didelis atsidavimas savo sumanymui. Žinoma, labai svarbus artimųjų, draugų, kolegų palaikymas.

Tomas neslepia, kad būna ir prieštaringai vertinančių jo verslo idėją, tačiau tai dar labiau sutvirtina ir pastumia į priekį. Tomas sako, kad tada užverda noras įrodyti, kad sparnus reikia skleisti! Pasitikėjimo suteikia tai, jog jis pats gamina savo produkciją. „Juk kai užsiimi gamyba ir galvoji apie žmogų, jo emociją, tai ir įdedi daug savęs, todėl atgauni grįžtamąjį efektą dvigubai! Tuo metu, kai kuriu įrangą, negalvoju apie pinigus, tiesiog matau galutinį rezultatą, patenkintus žmonių veidus, puikius atsiliepimus“, – teigia T. Žemgulys.

Žingsniai į užsienio rinką

Tomą nenuleisti rankų pastūmėjo mintis, jog viskas yra laikina, taip pat ir dabartinė krizė. Tad šis metas kaip niekada yra palankus viską apmąstyti, išgryninti savo idėją, ruošti jai dirvą, „Juk pandemija ir su ja susiję sunkumai nesitęs amžinai, ekonomika atsigaus, o mano pradėtas verslas jau bus tam pasiruošęs“, – samprotauja Tomas ir atskleidžia, jog atkaklaus darbo ir atsidavimo dėka jau padaryti pirmieji nemaži žingsniai užsienio rinkoje. Tuo labiau kad visa tai padaryta karantino metu. Galimybės bendrauti, socializuotis juk niekas neatėmė.

Pašnekovas pataria, jog pradedantiems ar jau turintiems savo veiklą verta paanalizuoti, kokią problemą šiuo metu gali išspręsti parduodamas produktas ar paslauga. Kaip, pavyzdžiui, Tomo kuriami „Golfo takeliai“ labai susiję su gera emocine sveikata, o dabar tai itin svarbu ne tik psichinei sveikatai gerinti, bet ir fizinei. Taip pat tai yra puiki pramoga tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Taigi šiuos aspektus „Golfo takelių“ įkūrėjas dar labiau pabrėžia pasitelkdamas 2018 m. mokslininkės Caroline Shults pateiktu tyrimu, jog žaidžiantieji golfą pasižymėjo sumažėjusia depresyvia nuotaika ir, negana to, pasidarė daug atsparesni nerimui bei depresijai, pagerėjo dėmesio sutelkimas.

Parengė Jorė BARAITĖ

Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių