Žaislus neriančios žadeikiškės karantinas nevaržo

A. Srėbalienė (kairėje) savo megztus žaislus eksponavo Žadeikių bibliotekoje.

Karantino varžtai žadeikiškės Angelės Srėbalienės dvasinio pasaulio nespaudžia. Rankdarbių mėgėja puikiai jaučiasi į rankas paėmusi vąšelį ir siūlus, iš kurių gimsta geras emocijas žadinantys žaislai.

Rudens pradžioje savo sukurtus žaislus A. Srėbalienė eksponavo Žadeikiuose bibliotekoje. Tačiau ne tik šio kaimo žmonės žino auksarankės gebėjimus. „Mano nerti žaislai keliauja po pasaulį – ne tik Palangą, Vilnių, Kauną pasiekė, bet ir į užsienį „emigravo“, – šypsojosi ji.

Paskutinis Angelės kūrinys – Vienaragis išvyks į Londoną, anksčiau į Airiją iškeliavo zuikis ir lėlė. „Draugės ir pažįstamos prašo anūkams numegzti žaislų, o jie dažniausiai gyvena užsienyje“, – atskleidė rankdarbių mėgėja.

Jau porą metų A. Srėbalienė kuria žaislus. Pirmasis bandymas pareikalavo kantrybės ir laiko: užtruko beveik savaitę, kol nunėrė meškiuką. Bet dabar jau sukaupusi nemenką patirtį. „Kurti žaislus man malonumas, atsipalaidavimas, – prisipažino žadeikiškė. – Nerdama zuikį ar meškutį derinu spalvas, modeliuoju jiems drabužėlius. Tai blaško slogias mintis – geriausias emocijas įmezgu į savo žaislą galvodama, kaip juo džiaugsis vaikai.“

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių