Klaipėdoje aistrą kurstys žymūs tango atlikėjai iš Argentinos: A. Selis, M. Castro ir O. Massa

Sausio 17 d. 18.30 val.  Klaipėdos koncertų salėje karščiu ir aistra persmelktoje programoje „Klasika sutinka tango“ Klaipėdos kamerinis orkestras susitiks su žinomų Argentinos muzikų ir tango atlikėjų trio – vokaliste Analia Selis, pianistu ir aranžuotoju Mariano Castro ir bandonijos virtuozu Omaru Massa.

Pirmą kartą šį tango atlikėjų trio išgirdome II tarptautiniame Klaipėdos violončelės festivalyje 2019 metų gegužės mėnesį, kai jis su ansambliu „ArgEnTango“ pristatė Ástoro Piazzollos muzikos projektą. Netrukus po minėto festivalio Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras buvo išvykęs į Šveicariją dalyvauti „Klangantrisch“ festivalyje Riggisberge. Šiame renginyje klaipėdiečių orkestras, diriguojamas festivalio meno vadovo Kasparo Zehnderio, kartu su A. Selis, M. Castro ir O. Massa atliko programą, sulaukusią neįtikėtinos sėkmės. Dabar skirtingus muzikos stilius kryžminantis projektas „Klasika sutinka tango“ atkeliauja į Klaipėdą ir tikisi užkariauti uostamiesčio klausytojų simpatijas.

Gerai žinomą ir mažiau girdėtą autentišką argentinietiško tango muziką keis šio šokio įkvėptų kompozitorių sukurti kūriniai styginių orkestrui. Programoje bus nemažai Ástoro Piazzollos kūrinių. Žymiausias argentiniečių kūrėjas pakėlė šį populiariosios muzikos žanrą į akademinės muzikos lygmenį: jo dėka tango ėmė skambėti svarbiausiose pasaulio koncertų salėse, ko iki tol nebuvo galima net įsivaizduoti. Á. Piazzola sujungė tango, džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūrė taip vadinamą „naująjį tango“ (Nuevo tango). Nors pradžioje jis grojo tradicinį tango, tačiau vis labiau linko prie to, kad tango skirtas ne šokiui, o klausymui. Per savo ilgametę karjerą muzikas rengdavo pasirodymus su įvairiais orkestrais ir susilaukė didelio pripažinimo. Á. Piazzolla parašė virš 300 tango. Programoje „Klasika sutinka tango“ išgirsime keletą iš jų.

Visi tango trio atlikėjai – Analia Selis, Mariano Castro ir Omaras Massa yra gimę Argentinoje, o dabar gyvena Europoje, kurioje skleidžia savo gimtosios šalies kultūrą. Analia ir Mariano šiuo metu gyvena Rumunijoje, o Omaras – Vokietijoje. Juos jungia meilė argentinietiškam tango ir noras dalintis ja su kitų tautų profesionaliais muzikos atlikėjais ir klausytojais. Jie pasirodo tiek kaip trio, tiek groja su orkestrais, tiek vykdo savo asmenines karjeras.

A. Selis inicijavo šį tango ir orkestro muzikos projektą ir ne kartą jau atliko su Rumunijos ir Šveicarijos orkestrais. Nuostabus jos balso tembras ir įtaigi atlikimo maniera daug prisideda prie to, kad šią muziką pamėgtumei ir ilgai prisimintumei.

Koncerte fortepijonu skambinsiančio M. Castro specialiai šiam projektui sukurtose aranžuotėse pagrindine ašimi lieka Á. Piazzollos išgarsintas instrumentas – bandonija. O. Massa yra vienas labiausiai vertinamų savo kartos bandonijos atlikėjų, jis taip pat kuria muziką ir ją aranžuoja.

Daugiau informacijos: https://www.koncertusale.lt/Renginys/Klasika-sutinka-tango

KKS informacija


Taip pat skaitykite:

Rašytojos gerbėjai pasodino rožių prie muziejaus Priekulėje
Prijungė prie Gargždų ir uždarė kelią į miestą
Endriejavo kultūros namų rekonstrukcija: skelbiamas naujas konkursas
Savivaldybės durys  vis dar su užraktu
Kvietiniškių kultūros salę išsaugos diskotekos?
Muzikos mokykloje karantinas neužgesino kūrybiškumo
Vaitelių kapinių liepa žadina prisiminimus
Lietuvos okupacija, genocidas, gedulas ir viltis
Sutvarkytas Gargžduose esantis žydų memorialas
Tremties prisiminimai – visam gyvenimui
Susirinks prie kryžiaus Tautos skausmui atminti
Baltarusijos laisvei – neabejingų žmonių palaikymas
Jaunieji šachmatininkai – Lietuvos klasikinių šachmatų pirmenybėse
Dvi vaikų pergalės
Klaipėdos rajoną garsina šonaslydžio klubas „Stylematters“
Balansinių dviratukų lenktynės Kretingoje
Senų akumuliatorių utilizavimas – būtinas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karštos savaitėlės viražai

Ši karšta savaitė kupina politinių…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook