2020 Gegužės 29
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje – dėmesys kalbai

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje – dėmesys kalbai

Kalba – labai svarbi. Vienaip ar kitaip kalbasi visi žmonės, ji laikoma vienu valstybės kertinių akmenų. Toks svarbus dalykas nusipelno paminėjimo.

Kaip nusipelnyta, taip ir padaryta: Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokytojus ir mokinius rugsėjo 26 dieną gimnazijos fojė pasitiko pasisveikinimai ant skelbimų sienos įvairiomis Europos kalbomis, o per penktą pamoką visi skubėjo į renginį „Europos kalbų diena“. Pirmiausia visi susirinkusieji buvo pasveikinti, supažindinti su Europos kalbomis ir jų kilme, mitu apie Europę, mitu apie Babelio bokštą (kodėl kalbama skirtingomis kalbomis), daugeliu kitų įdomybių, galėjo pagilinti žinias apie gimtąją šnektą. Vėliau tie, kurie vasarą buvo išvykę į užsienį ir turėjo galimybę iš arčiau prisiliesti prie kitų kalbų, dalijosi įspūdžiais apie kelionę, susikalbėjimą, pamatytas vietas ar darbą svetur. Keliauninkai pripažino, jog mokant kalbą daug lengviau, paprasčiau ir linksmiau, kad jos labai svarbios ne tik per kalbų pamokas. Renginyje buvo išrinktas gražiausias lietuviškas žodis „laisvė“ (praėjusiais metais buvo „meilė“) ir apdovanoti raštingiausi gimnazijos moksleiviai, kurie, minint Raštingumo dieną, rašytuose tekstuose nepadarė nė vienos klaidos (rašė lietuvių, rusų, anglų kalbomis).

Tikiuosi, kad J. Jablonskio – mūsų kalbos tėvo – pasakyta mintis, jog „maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savo gerai nemokėti“, vis dar svarbi mums, lietuviams europiečiams.

Austėja ŽVIRBLYTĖ

IIb klasės mokinė


Taip pat skaitykite:

Etnografinio stiliaus sodyba – dalelė Lapių kaimo istorijos
Švarindami daugiabučio laiptines, iššvarino ir sąskaitą
Garbioji gargždiškė amžiams grįžo į tėviškę
Ūkininkas iš Vainotiškės: gyvename vilkų irštvoje
„Magy žaislai“ Gargžduose: kokybė nenuvils, kaina pradžiugins
Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook