Skip to content

Turizmo verslui – ir sunkumai, ir pagalba

Diskusijos dalyviai turėjo daug klausimų apie turizmą.

„Gargždai mane labiausiai nustebino gražiai rekonstruotu „Minijos“ kino teatru. Dažnai su šeima atvažiuoju į savo gimtinę, kaimyninį Šilalės rajoną. Tad dabar žinosiu, kur įdomiai ir prasmingai galime praleisti laisvalaikį“, – praėjusį ketvirtadienį atvykusi į susitikimą-diskusiją su regiono turizmo verslo atstovais prisipažino maloniai nustebinta tokio puikaus turizmo traukos pavyzdžio ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Kino teatro salėje vykusiame renginyje dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, vicemerė Audronė Balnionienė, Klaipėdos rajono turizmo centro direktorė Daiva Buivydienė, aplinkinių miestų ir rajonų turizmo centrų atstovai, turizmo organizatoriai.

Aktualiausius turizmo verslo aplinkos klausimus, regiono patrauklumo didinimo siekiamybes, naująjį Europos struktūrinių ir investicinių fondų periodo ir regiono galimybes jame pristatė ekonomikos ir inovacijų viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė, ekonomikos ir inovacijų ministro patarėjas Darius Liutikas, Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas. Renginio svečiai pastebėjo, jog Viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė papasakojo ir apie turizmo inovacijos programą, kuriai skirta 6 mln. eurų, bei valstybės DNR planą, kuriame siekiama, kad būtų įtraukta dar 20 mln. eurų turizmui skatinti. Dar vienas svarbus tikslas – Lietuvoje suformuoti strategines turizmo kryptis artimiausiam dešimtmečiui. Klaipėdos rajono savivaldybėje gerai išvystytas vandens turizmas, o prioritetinės kryptys šiuo metu kaip tik ir yra gamtos ir kultūrinis turizmas. „Džiugu, kad prioritetai sutampa su tuo, kas Savivaldybėje ir yra realybėje“, – pastebėjo D. Morkvėnas.

„Turizmas – svari ekonomikos dalis. Šie metai yra išskirtiniai dėl koronaviruso pandemijos grėsmės, todėl šioje srityje yra nemažai praradimų, skatinančių mąstyti, kaip stabilizuoti šią padėtį, kaip išlaikyti darbo vietas. Šiuo metu turizmo sektoriaus pagalbai yra numatyti 49 milijonai eurų, iš jų 30 mln. eurų yra skirta paskoloms, kurios yra lengvatinės, beprocentinės. Iš pastarosios sumos 15 mln. yra skirta turizmo organizatoriams, kuriems reikia atsiskaityti už neįvykusias keliones, dar 15 mln. eurų yra skirta apgyvendinimo įstaigoms, viešbučiams, restoranams“, – pagalbos lėšas turizmo sričiai Lietuvoje akcentavo viceministrė V. Jankauskaitė-Milčiuvienė. Ji nauju išbandymu įvardijo 10 mln. eurų programą „Medikų atostogos“. Apie 55 000 Lietuvos medikų nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 1 d. galės išleisti 200 eurų vietinio turizmo sektoriuje. Dėl medikų sąrašų pagalbos kreiptasi į savivaldybes.

Viceministrė papasakojo ir apie turizmo inovacijos programą, kuriai skirta 6 mln. eurų, bei valstybės DNR planą, kuriame siekiama, kad būtų įtraukta dar 20 mln. eurų turizmui skatinti. Dar vienas svarbus tikslas – Lietuvoje suformuoti strategines turizmo kryptis artimiausiam dešimtmečiui. V. Jankauskaitė-Milčiuvienė turizmo verslo atstovus paragino atvirai diskutuoti, teikti savo pasiūlymus.

Susitikimo dalyviai aktyviai diskutavo ir atkreipė dėmesį, jog neretai geros iniciatyvos yra apipinamos biurokratiniais reikalavimais, be to, dėl Vyriausybės skiriamos pagalbos neretai stinga konkrečių išaiškinimų, turizmo organizatorius spaudžia nelygi mokesčių sistema skirtingose šalyse ir kt.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių