Endriejave sporto įžymybės pradžiugino moksleivius

Autorės nuotr.: įžymūs sportininkai K. ir D. Lavrinovičiai ir R. Vyšniauskas aktyviausius moksleivius apdovanojo dovanomis, dalijo autografus.

Endriejavo pagrindinės mokyklos kieme trečiadienį sugužėjo gausus būrys moksleivių, kurie susitiko su broliais krepšininkais Kšištofu ir Darjušu Lavrinovičiais bei sunkiaatlečiu Ramūnu Vyšniausku. Susitikime mokiniai turėjo galimybę sportininkams užduoti įvairių klausimų apie gyvenimą, sportą, pomėgius.
Mokslas – gyvenimo pagrindas
Moksleiviai įžymiųjų krepšininkų teiravosi net batų dydžio, taip pat ūgio, amžiaus, pomėgių, klausė apie patirtas traumas, keliones, dabartinę veiklą, kiek medalių, taurių turi. Broliai teigė, kad profesionaliai krepšinį žaidė 25 metus, sportuoja apie 32 metus. K. ir D. Lavrinovičiai dalijosi, kad svarbiausi laimėjimai – už Lietuvą. Dalyvavimas olimpiadoje – tai didžiausias pasiekimas kiekvienam sportininkui. Paklausti, kaip sekėsi mokslai, krepšininkai teigė, kad mokslai sekėsi tada, kai patys norėjo. „Mums reikėjo aukoti mokslus dėl sporto. Išvažiavome 15 metų į Alytų ir pradėjome profesionaliai sportuoti, o tada per dieną vyko 2 treniruotės, tais laikais nebuvo nuotolinio mokymosi, todėl nukentėjo mokslai. Dabar manome, kad reikėjo daugiau dėmesio skirti mokslams, kadangi mokslas – gyvenimo pag­rindas. Išsilavinę sportininkai daug daugiau uždirba ir pasiekia geresnių rezultatų“, – moksleiviams teigė broliai.
Sunkiaatletis R. Vyšniauskas antrino, kad mokslai sportininkui itin svarbūs. „2005 metais aš pirmas iš sportininkų pradėjau dirbti televizijoje, vesti televizijos laidą. Daug gerų sportininkų buvo, bet mane pasikvietė, kadangi aš daug knygų skaitydavau, turėjau, ką pasakyti. Čia pateikiau pavyzdį, kad išsilavinęs sportininkas yra visa galva aukščiau“, – pažymėjo Ramūnas.
Nuo draugų – iki autoritetų
Moksleiviai sportininkų klausė ir apie motyvaciją, ar jos nepritrūksta sporte. „Kiekviename etape yra kita motyvacija: pradžioje – su draugais įdomu pažaisti, vėliau – būti neprastesniam už kitą, laimėjai bronzą – motyvuoji save laimėti auksą. Kai esi vyresnis, reikia stengtis dėl šeimos, dėl Lietuvos, kai sensti – nenusileisti jaunimui, ta motyvacija visada atsiranda. Dar svarbu, kad būtų autoritetas: tėvas, mokytojas, treneris, kuris tau sunkiu momentu padėtų nepalūžti. Mes vienas kitą turėjom, palaikydavom, kai trauma ar prastesni rezultatai“, – kalbėjo K. ir D. Lavrinovičiai.
R. Vyšniauskas pridūrė, kad motyvacija atsiranda ir išsikėlus tikslą: „Tėtis mane vertė sportuoti. Bet motyvacija atsirado žiūrint filmus su garsiais aktoriais: Bruce Lee, Arnold‘u Schwarzenegger‘iu. Tačiau pati geriausia motyvacija – tuščias skrandis, tuščios kišenės ir sudaužyta širdis.“
Moksleiviui paklausus, ar ką keistų savo gyvenime, broliai krepšininkai teigė, kad ne. „Šiaip ne, labai patenkinti dabar gyvenimu, bet, be abejo, yra momentų, kuriuos kitaip darytum, kad gyvenimas būtų žymiai lengvesnis, bet ką mes dabar turim, džiaugiamės. Be klaidų patirties neįgausi, klaidos gyvenime reikalingos“, – pažymėjo krepšininkai.
Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorė Vilma Ugintienė teigė, kad mokykloje gausu sportininkų, o kūno kultūros mokytojas metodininkas Arvydas Bušeckas vis neša pasirašyti dokumentus dėl vykimo į varžybas, tad sportininkų vizitas – motyvacija jaunimui. „Kaip buvęs ir esamas sportininkas žinau, kad šie krepšininkai yra bendraujantys, kilo mintis moksleiviams surengti susitikimą ne tik pakalbėti apie sportą, bet ir sveiką gyvenseną, gyvenimą“, – teigė A. Bušeckas.
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių