Vietinė žiniasklaida – paspirtis demokratijai

Matome, girdime, vertiname Jūsų indėlį, kad mūsų žmonės gautų tą informaciją, kurios jie nusipelno“, – akcentuodamas vietos žiniasklaidos vaidmenį teikiant kokybišką turinį skaitytojams susitikimą su regioninės žiniasklaidos atstovais praėjusį ketvirtadienį pradėjo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.


Prezidentūros Kolonų salėje vykusiame susitikime šalies vadovas atkreipė dėmesį, kokia svarbi yra spaudos misija kovojant su šiuolaikiniame technologijų pasaulyje plintančiomis melagienomis, skleidžiant patikimas žinias regionų gyventojams. „Ši misija – didžiulė paspirtis mūsų demokratijai“, – sakė Prezidentas. Vertindamas regioninės žiniasklaidos situaciją šalies vadovas akcentavo, jog aplinkybės yra skirtingos, tačiau svarbu yra žinoti, kad vietinės žiniasklaidos priemonės neretai „uždengia tas vietas, kurių galbūt nepajėgia nacionalinė žiniasklaida.“
G. Nausėda priminė, kad pastaraisiais metais dedamos didelės pastangos regioninės politikos įgyvendinimui, savivaldos savarankiškumui stiprinti. Svarbūs savivaldos klausimai praėjusią savaitę aptarti susitikime su tiesioginiuose rinkimuose naujai išrinktais savivaldybių merais. Su jais diskutuota ir dėl naujojo Vietos savivaldos įstatymo kai kurių nuostatų, svarstomi pasiūlymai dėl reikalingų pakeitimų, nes jau dabar akivaizdu, kad kai kurios teisinės nuostatos yra nesuderintos, prasilenkiančios su rajonų, miestų tarybų darbo realijomis.
Susitikime su Prezidentu regioninės žiniasklaidos atstovai pasidalijo savo darbo aktualijomis, atkreipė dėmesį į Lietuvos pašto problemas platinant spaudą, aptarė naujai kuriamo Medijų rėmimo fondo perspektyvas ir kt.


„Bangos“ inf.
Lietuvos prezidentūros kanceliarijos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių