Semtis kūrybiškumo –į „Bangos“ redakciją

Kaip veikia visuomenės informavimo priemonės ir kokia žurnalisto darbo kasdienybė? Į daug klausimų atsakymus sužinojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos Kūrybinio rašymo dirbtuvių narės, neseniai apsilankiusios Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redakcijoje, kur susitiko su redaktore Vilija Butkuviene.
Redakcijoje „Minijos“ mokinės išgirdo, kad norint būti žurnalistu labai svarbu būti smalsiam ir domėtis supančia aplinka, įvykiais. Ypatingai reikalingos puikios lietuvių kalbos žinios. Tą patvirtino ir redakcijoje dirbanti korektorė-išleidėja Laima Šveistrytė, kuri akcentavo, kad „Lietuvių kalbos žodyne“ yra 11 mln. žodžių, tad galime didžiuotis turtinga kalba. Maketuotoja Daiva Kazragienė parodė, kaip maketuojamas laikraštis, kaip komponuojamos nuotraukos. O redakcijos Skelbimų, reklamos ir prenumeratos skyriuje būrelio narės susipažino su Renata Nekrošiene, kuri rūpinasi reklamų sklaida tiek laikraštyje, tiek socialinio tinklo „Facebook“ „Bangos“ paskyroje.
„Mane nustebino tai, kad laik­raštis redakcijoje nėra spausdinamas, jis čia tik maketuojamas. O spausdinamas Kretingoje esančioje spaustuvėje“, – sakė viena iš būrelio narių. Kūrybinio rašymo dirbtuvių narės apžiūrėjo ir „Bangos“ laikraščio archyvą, vartė laikraščio numerius, kurie buvo atspausdinti prieš kelis dešimtmečius ir atspindėjo tuometį gyvenimą. Redaktorė V. Butkuvienė ragino mergaites rašyti, užsukti į redakciją ir lavinti savo įgūdžius, ypač kūrybiškumą, kuris pravers bet kuriame darbe.
Gargždų „Minijos“
progimnazijos Kūrybinio rašymo dirbtuvių narės
Gabija ORENTAITĖ,
Odilija JOCYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių