Moksleiviams apie ES ir NATO – kraštietė diplomatė iš URM

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas, jau tradiciniu tapęs projektas, kurį nuo 2013 m. kasmet įgyvendina ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) bendradarbiaudama su kitomis valstybės institucijomis. Šios iniciatyvos metu diplomatai ir kiti valstybės tarnautojai vyksta į Lietuvos mokyklas ir veda pamoką apie Europos Sąjungą.
Gargždų „Minijos“ progimnazijoje penktadienį apsilankė URM Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento NATO, JAV ir Kanados skyriaus atašė Sandra Zolubienė. Sandra yra kilusi iš Gargždų ir baigusi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnaziją, tačiau jau daug metų gyvena Vilniuje ir eina diplomatės keliu. Mokiniai iš jos sužinojo daug naudingos informacijos apie ES, NATO, akcentuota, jog šiais metais švenčiamas Lietuvos narystės ES ir NATO 20-metis.
Kuo Lietuvai naudinga narystė ES, NATO, kas joms vadovauja – į daug klausimų buvo atsakyta susitikimo metu. NATO, JAV ir Kanados skyriaus atašė S. Zolubienė džiaugėsi, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į pamoką, atsakinėjo į klausimus, patys juos uždavė, dalis pasiliko ir po pamokos užduoti papildomų klausimų. Mokinius ypač domino ir pati diplomato karjera: kokius mokslus reikia baigti, kokias užsienio kalbas išmokti, kokia yra darbo specifika. Aktyviausieji buvo apdovanoti URM simboliniais prizais.

Kūrybinio rašymo dirbtuvių būrelio inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių