G. Landsbergis susitikime su A. Blinkenu: „Transatlantinis ryšys yra vienas svarbiausių veiksnių užtikrinančių Europos žmonių saugumą”

Kovo 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su kolegomis iš Latvijos ir Estijos susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Antoniu Blinkenu.

„Transatlantinis ryšys yra vienas svarbiausių veiksnių,  užtikrinančių Europos saugumą ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką. JAV karinių pajėgų ilgalaikis buvimas Lietuvoje ir regione yra stipriausia ir nepakeičiama atgrasymo priemonė. Esame dėkingi už JAV batalioną, dislokuotą Lietuvoje ir už investicijas į bendrų gynybinių pajėgumų vystymą“, – susitikimo metu sakė G. Landsbergis.

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai susitikimo su JAV kolega metu aptarė regioninio saugumo klausimus, pagalbos Ukrainai tęstinumą ir svarbiausius NATO viršūnių susitikimoVašingtone tikslus.

„Jei ir toliau patys sau brėšime raudonas linijas, o ne Ukrainos pergalės planus, Rusija bei kitos autokratinės šalys toliau agresyvės. Be JAV lyderystės Ukraina laimėti karo nepajėgs“, – susitikimo su A. Blinkenu metu pažymėjo G. Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis Vašingtone taip pat susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Kurtu Campbellu ir aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Paskutinį kartą užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Vašingtone ir susitiko su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu prieš metus – 2023 m. kovo 6 dieną.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių