Senjorų festivalis atgaivino bendrystės išsiilgusias širdis

Šventės dalyvius nuoširdžiai sveikino Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas.

Savaitgalį Gargždų jaunimo vasaros estradoje vykęs senjorų vasaros festivalis „Mūsų dienos kaip šventė“ padovanojo pliūpsnį gerų emocijų. Dainų, šokių gausa liudijo, kad bėgančios gyvenimo dienos nenusineša noro susieiti būrin, pasidalinti talentais, pabendrauti, pasidžiaugti vienas kitu. Malonia staigmena tapo vedančiųjų duetas: renginių ir teatro režisierės Kristinos Kazlauskaitės-Kažukauskienės scenos partneriu tapo buvęs ilgametis Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas.

Susirinkusiuosius sveikino Gargždų šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas. Sekmadienį buvo laikomos šv. Mišios už senjorų sveikatą.

Progų – net kelios!

Pasak K. Kazlauskaitės-Kažukauskienės, renginio idėja išsivystė natūraliai. „Bendravome su buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“
vadove Kristina Katauskiene, chorui jau 20 metų, tačiau dėl pandemijos vis nebuvo galimybių paminėti gražią sukaktį, tad sutarėme vasarą surengti ne tik chorų, bet tiesiog senjorų vasaros festivalį. „Vaikų gynimo dienos renginius turime, suaugusieji orientuojasi į miesto gimtadienį, o kodėl senjorams tik bažnyčia? Nutarėme keisti situaciją ir skirti vieną didelį renginį senjorams“, – pasakojo Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisierė.

„Atminties aidų“ vadovė K. Katauskienė dabar džiaugiasi, kad vienu metu pavyko atšvęsti dvi šventes: ir choro 20-metį, kuris buvo 2020 metais, ir 21-ąjį gimtadienį. „Esame labai laimingi, patenkinti vykusiu renginiu. Per pandemiją nuotoliu nerepetavome, ne visi senjorai naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis. Tačiau vos tik karantinas buvo atlaisvintas – visi susirinko, jau ir daug koncertų turėjome, grįžome su nauja energija“, – šypsodamasi „Bangai“ sakė K. Katauskienė, kuri kviečia į kolektyvą prisijungti ir naujus narius.

Dainų ir šokių nepristigo

Senjorams tądien koncertavo Gargždų kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių choras „Atminties aidai“, Mažeikių tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro „Žvejų rūmai“ buvusių politinių kalinių ir tremtinių choras „Atminties gaida“. Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos rajono atstovai – Verutė Nekrevičiūtė su valdybos nariais – padovanojo du skrabalų virtuozo Karolio Šileikos kūrinius. Šokio ritmu sukosi šokių ir dainų ansamblio „Minija“ senjorų grupės poros, Trečiojo amžiaus universiteto pasaulio tautų šokių studija „Skinija“, senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos zunda“. Savo poeziją skaitė vietos kūrėjos: Birutė Greivienė, Jovita Dagelienė, Regina Kuneikienė. K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė įgarsino ir a. a. Antano Žemgulio eilėraštį, skirtą Gargždams.

Nestigo vasaros estradoje ir dainų, įvairiausių instrumentų melodijų. Alfonsas Rauktys grojo įvairiausiais instrumentais: bandonija, koncertina, armonika. „Senosios instrumentų muzikos puoselėtojas nepažįsta natų, bet groja iš širdies“, – taip jį apibūdino renginio vedėja Kristina. Klasikinio dainavimo atstovas Algirdas Pronskus taip pat nepaliko abejingų. Geros energijos užtaisą paskleidė ir į sceną užlipęs dainingasis gargždiškis Jonas Blagnys, taip pat Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bengeliai“.

Negalėjo atsisakyti

„Žiūrovų buvo, tačiau kitąmet, tikimės, daugiau. Kadangi buvo gana karšta, kiti norėjo pasislėpti nuo saulės, tad manome, jog kitąmet tikslinga renginį organizuoti vakarop, kai jau nebėra kaitros“, – pastebėjo K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė.

Prie tarp medžių pakabintų hamakų, pavėsyje, senjorės buvo pakviestos demonstruoti savo talentus, veiklas, buvo galima pasigrožėti, susipažinti su jų rankų darbo kūryba.

Vedėjo rolę prisiminęs buvęs Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius J. Gutauskas sako tiesiog neturėjęs kitos išeities. „Man paskambino K. Kazlauskaitė-Kažukauskienė, kuri man būnant bibliotekos direktoriumi ne kartą padėjo, tad jai negalėjau atsakyti neigiamai. Jei kas kitas būtų skambinęs, tai būčiau griežtai atsisakęs. O renginys, žinoma, buvo smagus, malonus. Vesdamas su Kristina jaučiausi gerai, vienas kitą suprantame, pažįstame“, – „Bangai“ komentavo J. Gutauskas, kuris pridūrė, jei kažkas ir kritikuoja dėl vedimo – tegul: „Vadinasi – gyvenu.“

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content