Klaipėdoje – ėjimo džiazas pažymėtas rekordu

Šeštadienio rytą ties Klaipėdos vasaros koncertų estrada susibūrė tūkstančiai įvairaus amžiaus ėjimo entuziastų iš visos Lietuvos. Per 7,5 tūkst. gyventojų uostamiestyje subūrė didžiausias nemokamas sveikatingumo renginys šalyje – „IKI Ėjimo varžybos“. Ėjo ir mažyliai, iš kurių jauniausiam – vos 24 dienos, ir 9 dešimtį perkopę senjorai.

Už žingsnius išpirkta 21 tūkst. vaisių bei daržovių

„Per septynerius metus trunkančią renginio istoriją, į Klaipėdą atvykome pirmą kartą ir esame šokiruoti. Dalyvių aktyvumas viršijo visus mūsų lūkesčius! Šiandien ėjo per 7,5 tūkst. dalyvių, kurie už savo surinktus žingsnius išpirko 21 tūkst. vaisių bei daržovių. Ėjo ir vos kelių savaičių mažyliai, ir senjorai, ir įmonės, ir mokyklos, iš kurių gausiausią komandą sudarė per 60 moksleivių iš Telšių“, – džiaugėsi renginio organizatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Ties starto linija susirinkusius klaipėdiečius ir miesto svečius sveikinęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas kvietė šią ėjimo šventę padaryti kasmetine.

„Labai linkiu, kad šie metai būtų didysis startas Klaipėdoje ir iš čia šis renginys, ši ėjimo fiesta daugiau niekur neišeitų. Kasmet darysime tikrą ėjimo džiazą“, – sakė V. Grubliauskas.

Unikali renginio savybė – galimybė apsipirkti vien už einant surinktus žingsnius. Įveikę 15 tūkst. žingsnių arba 10,5 kilometrų maršrutą, dalyviai pateko į apsipirkimo už žingsnius erdvę. Joje jų laukė per 21 tūks. vaisių ir daržovių. Taip pat – ekologiški produktai, sveikatai palankūs pusryčių dribsniai, augaliniai ledai ir net džiovinti, sveiki ir skanūs užkandžiai iš svirplių.

Dalyviai apsipirkinėjo naudodamiesi nemokama vaikščiojimo programėle „#walk15“, kurios žingsnių piniginėje susikaupę žingsniai tapo renginio valiuta.

Dalyviai žavi istorijomis ir nusiteikimu

Kaip ir kasmet, renginys žavėjo neįtikėtinomis istorijomis. Pavyzdžiui, tarp ėjikų buvo ir trijų mėnesių šunelis vardu Molė, į Lietuvą atvykęs iš karo drebinamo Charkivo, Ukrainoje. Naujoji jo šeimininkė ir graudinosi, ir džiaugėsi, kad daug iškentęs šunelis šiandien gali mėgautis saugia aplinka.

Netrūko ir puikios nuotaikos bei geriausių emocijų.

„Šiandien dalyvaudami šiame renginyje švenčiame ir sūnaus gimtadienį. Tai – puikiai praleistas šeštadienis! Nors daug vaikštome, bet tokiame renginyje ėjome pirmą kartą. Vaikams labai daug įspūdžių todėl, kad už žingsnius namo gali parsinešti tiek gėrybių“, – sakė „IKI Ėjimo varžybos“ dalyvių šeima.

„Dalyvaujame jau ne pirmą kartą. Važiuojame į visus Lietuvos miestus, kur vyksta šis renginys! Labai smagu, tai jau tarsi šeimos žygio tradicija“, – sakė nuolatiniai renginio dalyviai.

Interaktyvus maršrutas – pasiekiamas ir po renginio

Programėlėje dalyviai galėjo atrasti ir pažintinį, organizatorės V. Musvydaitės-Vilčiauskės įgarsintą, informaciniais punktais bei nuotraukomis papildytą renginio maršrutą. Nauja maršruto ypatybė šiemet – jame integruotos ir virtualios realybės funkcijos, leidusios einant spręsti įtraukiančias užduotis.

„Renginio maršrutą kūrėme kartu su Klaipėdos turizmo ir informacijos centru, tad tarp pažintinių objektų – per 30 daugeliui negirdėtų įdomybių apie uostamiestį. Šį maršrutą ir toliau paliksime lengvai pasiekiamą kiekvienam, norinčiam pasivaikščioti. Jį nemokamai galima atrasti „#walk15“ programėlėje“, – sakė renginio organizatorė.

Po Klaipėdą išsiskirsčiusių tūkstantinių ėjikų minių maršrute laukė ir dvi pramogų bei poilsio zonos. Įveikus pirmuosius 5 tūkst. žingsnių dalyvius pasitiko „ERGO“ 5000 žingsnių aktyvios šeimos zona, kurioje – galimybė susipažinti ir išbandyti tradicinius lietuviškus, Lietuvos etnosporto komiteto organizuojamus žaidimus: muštuką, lietuvišką ritinį, lazdos traukynes ir kt.

Einant toliau dalyviai pateko į „#walk15“ 10 000 žingsnių sveikatingumo zoną, leidusią įsitraukti į energingąsias zumbos treniruotes, susikurti nemokamą žingsnių iššūkį ar tiesiog pailsėti.

Sieks rekordo Kaune

Artimiausias „IKI Ėjimo varžybų“ renginys planuojamas Kaune, rugsėjo 3 d.

„Kaune kasmet pasiekiame dalyvių rekordą. Praėjusiais metais ėjo per 15 tūkst. žmonių, o šiemet tikimės sulaukti apie 20 tūkst. ėjimo entuziastų“, – sakė V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Eiti renginyje Kaune kviečiami visi nemokamai, tačiau būtina išankstinė registracija, adresu: www.ikiejimovarzybos.lt.

Projektas „Ėjimo varžybos“, kurį įgyvendina UAB „Walk15“, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių