Būkime drauge Priekulės socialinių paslaugų centre

Vaikai – mūsų ateities visuomenės kūrėjai, todėl svarbu juos visapusiškai ugdyti. Priekulės socialinių paslaugų centras jau dvyliktus metus vykdo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Būkime drauge“. Šio projekto tikslas yra plėsti vaikų dienos centro veiklą ir teikiamų paslaugų įvairovę vaikams iš socialinę riziką patiriančių, nepasiturinčių ar kitokių sunkumų patiriančių šeimų bei jų šeimos nariams.

Vaikų dienos centre vaikai jaučiasi saugūs, priimti, bendrauja su bendraamžiais bei jiems padėti pasirengusiais darbuotojais. Su vaikais dirba socialiniai darbuotojai, psichologas ir į pagalbą atskubantys savanoriai. Vaikams, jų šeimos nariams teikiamos informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo paslaugos, iškilus poreikiui – individualios, šeimos psichologo konsultacijos. Į centro veiklą įjungiama visa šeima, todėl stiprėja vaikų ir tėvų tarpusavio ryšiai. Siekiant suteikti efektyvią pagalbą bendradarbiaujama su įvairių įstaigų, institucijų specialistais.

Vaikų dienos centro darbuotojų tikslas – padėti vaikams sėk­mingai adaptuotis visuomenėje, atrasti savo stipriąsias puses, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir įveikti kasdienius iššūkius. Per mokslo metus vaikams teikiama pagalba pamokų ruošoje, stip­rinama mokymosi motyvacija. Vaikams organizuojami įvairūs užsiėmimai: kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymo, sveikos mitybos, sporto, šokio ir judesio praktikos, darbo įgūdžių ugdymo (tekstilės, keramikos, dailės, rankdarbių, patalpų, aplinkos tvarkymo), kompiuterinio raštingumo ir kiti. Kasdieniai gyvenimo įgūdžiai lavinami lankantis darbuotojams kartu su vaikais maisto prekių parduotuvėje, pasirenkant prekes, ruošiant mokomojoje virtuvėje pavakarius, serviruojant stalą, tvarkant virtuvę ir užimtumo patalpas, rūpinantis asmens higiena, bendraujant ir pan. Vykdomos mokomųjų filmų peržiūros – diskusijos, pokalbiai, prevencinės veiklos (patyčių, narkotikų, rūkymo, savižudybių ir pan.), žaidimai. Vyresnieji vaikai skatinami dalyvauti savanorystės akcijose. Kasdien siekiame užimti vaikus įdomia, prasminga veikla, ugdome savarankiškumą, kūrybiškumą, atsakomybės jausmą, formuojame socialiai priimtinas nuostatas ir įpročius, kartu patiriame daug teigiamų įspūdžių.

Tėvams organizuojami pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo mokymai „Gelbėkit, paauglystė“. Viena šių mokymų grupė jau startavo balandžio mėnesį Veiviržėnų mstl. Mokymuose dalyvavo 11 tėvų. Kitus mokymus numatyta surengti rudenį. Mokymų tikslas – įgalinti tėvus aktyviau dalyvauti savo paauglio (–ių) gyvenime, suteikti žinių ir įgūdžių, kaip užmegzti artimesnį tarpusavio ryšį, konstruktyviai spręsti iškilusius sunkumus.

Vasarą pradėjome minėdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Per vasaros atostogas vaikai vyks į 2 pažintines – edukacines išvykas: Vinetu kaimą, kuris puoselėja Šiaurės Amerikos indėnų tradicijas, ir abipus Šventosios upės slėnio įsikūrusį miestą – Anykščius. Taip pat bus suorganizuota jau tradicija tapusi centrą lankančių vaikų šeimų šventė ir sportinis renginys tarp vaikų dienos centrų.

Priekulės vaikų dienos centro darbuotojai siekia sukurti fiziškai ir emociškai saugią aplinką, ginti vaikų teises ir interesus. Mūsų pagrindinės vertybės – pagarba, atsakomybė ir bendruomeniškumas. Didžiausias atlygis darbuotojams savo veikloje – įgytas vaikų ir jų tėvų/globėjų pasitikėjimas. Norime sutelkti stiprią bendruomenę, kurioje kiekvienas – tiek vaikai, tiek jų tėvai/globėjai jaustųsi galintys laisvai dalintis kasdieniais sunkumais, džiaugsmais, sulauktų tinkamos pagalbos ir palaikymo.

Psichologė Laura MAŽONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių