Dizainas


„Skandalai tik trumpam įsiūbuoja vandenis, futbolo šaknys Gargžduose per giliai įaugusios, kad jas būtų galima lengvai paplauti.“

Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė reklaminio-informacinio stendo, reprezentuojančio Klaipėdos rajono savivaldybę, dizaino sukūrimo konkursą. Nugalėtojui žadamas 300 Eur prizas. Skelbiama, kad rajonas nori būti matomas ir prisistatyti į jį atvykstantiems asmenims. Išties visada malonu įvažiuoti į Vilnių: atvykstančiuosius pasitinka sėdintis angelas su užrašu, jog Vilnius – žemai skraidančių angelų miestas. Tiesiog paglosto širdį. Susimąsčiau – kaip galėtume pristatyti Klaipėdos rajoną, centrą – Gargždus. Dar 2016 metais Klaipėdos rajono savivaldybė pirko prekės ženklo kūrimo bei rinkodaros ir komunikacijos strategiją, ji biudžetą patuštino 9 438 eurais. Tuomet prasidėjo atsivėrusių horizontų era, ir dabar įvairiose srityse taikomas Klaipėdos rajono prekės ženklo pagrindinis šūkis „Atveria horizontus“. Ar nusibodo atverti horizontus, jei ieškoma naujų idėjų, kaip pasitikti įvažiuojančiuosius į Klaipėdos rajoną?

Pasvarstykime, jei rajono turizmo traukos centrus Dreverną ir Svencelę, Karklę atidėtume į šoną, Gargždai garsūs cepelinais, bet turbūt nekaip atrodytų didžkukulio su spirgais vaizdelis, pasitinkantis atvažiuojančiuosius į mūsų kraštą. Man Gargždai visada bus futbolo miestas, nesvarbu, kad Gargždų miesto stadione esu reta viešnia ir kartais net tiksliai nežinau, kokią vietą miesto komanda užima turnyrinėje lentelėje. Tačiau futbolas yra kur kas daugiau nei sportas, žaidimas, ši sporto šaka vienija daug gargždiškių, turi gilias tradicijas Gargžduose ir ateitį – juk užsimota šalia karjerų įrengti 300 vietų stovyklą su didžiuliais sporto aikštynais, apgyvendinimui reikalinga infrastruktūra. Viena bėda, kad Gargždų futbolą lydi ir skandalai. Štai paaiškėjo, kad kova dėl išlikimo A lygoje nėra vienintelis galvos skausmas Gargždų „Bangos“ vadovams pastarosiomis dienomis. Tiek klubo vadovus, tiek Lietuvos futbolo federaciją pasiekė anoniminis laiškas, kuriame prašoma atkreipti dėmesį į dviejų žaidėjų esą įtartiną žaidimą. Žaidėjai esą dalyvauja manipuliacijose, sutartose varžybose. Įvardijama ir, kas organizuoja lažybas. LFF, gavusi anoniminį pranešimą spalio 17 d. dėl galimai manipuliuojamų rungtynių, iškart pradėjo tyrimo veiksmus bei informavo kriminalinę policiją. Stebėsime, kuo baigsis ši istorija. Klubas savo ruožtu neatmeta galimybės kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šmeižto tiek klubo, tiek atskirų žaidėjų atžvilgiu. Vienaip ar kitaip tokio pobūdžio skandalai tik trumpam įsiūbuoja vandenis, futbolo šaknys Gargžduose per giliai įaugusios, kad jas būtų galima lengvai paplauti. Be to, yra kuo pasidžiaugti, yra, kas tas šaknis laisto. Pavyzdžiui, Gargžduose išaugęs futbolininkas Benas Šatkus žaidžia jau ne tik Vokietijos komandoje, bet talentą demonstruoja ir Lietuvos rinktinėje. Didžiuojamės.

Jei vis dėlto futbolą paliktume ramybėje, kuo didžiuojamės? Ogi šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai atsiėmė „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už švietimo pažangą pandemijos sąlygomis. Džiugu – tai visos rajono švietimo bendruomenės įdirbis. Tačiau tokį įvertinimą dizaino konkurse vargiai atspindėsi…

Idėjas konkursui reikia pateikti iki lapkričio 15 d. Manau, galėjo ir ilgesnį terminą duoti, juk panašu, kad keliaujančiųjų į mūsų rajoną artimiausiu metu nebus labai daug. Pagal sergamumą COVID-19 Klaipėdos rajono savivaldybė yra antra Lietuvoje, pagal vakcinaciją – trečia nuo galo. Latvija jau paskelbė karantiną, ar neištiks Lietuvos panašus scenarijus… juolab kad įvairios pandeminės situacijos valdymo priemonės jau griežtinamos. Užuot piktinęsi savo energiją išliekime kūryboje – sukurkime unikalų reklaminio-informacinio stendo dizainą. Gero savaitgalio!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių