Dragūnų batalionui – 30 metų
Klaipėdoje liepos 19 d. vyko iškilminga Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono 30-ties metų įkūrimo jubiliejaus ceremonija. LDK Butigeidžio dragūnų bataliono karius į istorinę aikštę atlydėjo tarpukario Lietuvos kariuomenės kavalerijos uniformomis pasipuošę raiteliai.
Klaipėdos universiteto aikštėje dragūnams sveikinimo žodį tarė Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas plk. Aurelijus Alasauskas, Dragūnų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Donatas Žilys, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Iškilmingos ceremonijos metu kariams įteikti aukštesni kariniai laipsniai, padėkos ir daiktinės dovanos.
Bataliono vadas D. Žilys įkvėpė dragūnišką dvasią: „Nesvarbu, kam pavaldūs buvo, dragūnai visada sąžiningai ir negailėdami jėgų vykdė patikėtas užduotis. Lengvas užduotis vykdydavome su džiaugsmu, sudėtingas – su užsidegimu ir ryžtu. Kaip sakė pirmasis bataliono vadas, Dievas myli pėstininkus, o ypač – dragūnus.“
Per 30 metų batalionas buvo pavaldus Karinėms jūrų pajėgoms, Krašto apsaugos pajėgoms ir Sausumos pajėgoms, o šiuo metu jis – Lietuvos didžiojo etmono J. K. Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ dalis.
Į istorinę KU aikštę LDK Butigeidžio dragūnų bataliono karius atlydėjo tarpukario Lietuvos kariuomenės kavalerijos uniformomis pasipuošę raiteliai. Jie demonstravo 1923-ųjų metų modelio husaro, 1931-ųjų metų – ulono ir 1934-ųjų metų modelio dragūno uniformas.
Simboliška, kad dragūnų batalionas savo jubiliejų minėjo būtent KU aikštėje, kurioje 1923‒1934 m. buvo įsikūręs Lietuvos kariuomenės Žemaičių kunigaikščio Butigeidžio pulkas.
Dragūnai – kariai, kurie į mūšio lauką atvykdavo raiti, tačiau galėdavo kautis ir pėsti. Būdavo ginkluoti kardais, ietimis, karabinais ir šautuvais.
Monika CALZONAITĖ