Endriejavo pradinukams patiko liaudiški žaidimai

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių, Tautodailės ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Mokykloje vaikai nuolat mokomi mylėti savo kraštą, pažinti kultūrą, tradicijas, skatinami atrasti tai, kas sena. Šiais metais rudeniniam pradinių klasių pik­nikui Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinukai kartu su mokytojais pasirinko puoselėti tradicijas.

Mokiniai labai laukė spalio 23 dienos ryto, nes jau žino, kad rudeninis pradinukų piknikas būna ne tik smagus, bet ir gardus. Šiais metais mūsų jau tradicija tampančią šventę papildė etnopramogos, kurias organizavo mokytojų pakviestas energingasis Jonas Kavaliauskas. Visi vaikai turėjo galimybę išbandyti daug ir įvairių tradicinių lietuvių liaudies žaidimų, kurie, visų mokinių nuostabai, buvo itin smagūs. Dažniausiai žaidimams naudojami įvairūs senoviniai daiktai, darbo padargai ir žaidimų priemonės: arklio lankas, meškerė, botagas, klumpės, lazdos, kojūkai, vilkelis. Populiariausias – lazda, tad žaidimus su ja išbandė visi. Mokiniai su lazdomis fechtavosi, įvairiausiais būdais bandė rankų jėgą. Vėliau suko vilkelius, „meškeriojo“, lindo per arklio lanką, vaikščiojo kojūkais. Didelį įspūdį sukėlė programos organizatoriaus Jono pasiūlytas žaidimas „Švytuok­lė“, kai sukama pririšta medinė lentelė skleidžia itin stiprų garsą. Žaidimų pabaigoje mokiniai užgrojo iš nendrių ir šiaudų padarytomis birbynėmis, kurias gavo dovanų. Kadangi žaidimai vyko susiskirsčius grupėmis, tai kol vieni žaidė, kiti iš gamtinių medžiagų kūrė paveikslus.

Piknikas prarastų laukiamiausio pradinukų renginio vardą, jei nebūtų ruošiamasi gaminti maistą. Atsinešę peilius, pjaustymo lenteles 1–4 klasių mokiniai savarankiškai skuto ir pjaustė pačių atsineštas daržoves, iš kurių kartu su tėvais išvirė gardų daržovių šiupinį. Juo vaišinosi visa mokyklos bendruomenė.

Energingai žaidę, draugiškai kūrę ir garsiai kvatoję, gurgiančius pilvus nuraminę šiltu maistu visi išsiskirstė, išsinešdami puikią emociją.

Indrė RAUDONĖ

Endriejavo pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių