Gamtos burtai

Maudynės miške, jūros ošimas, išsiskleidęs gėlės žiedas ar pirmąkart sudaigintos saulėgrąžos – tokiomis nuotraukomis vis daugiau žmonių dalijasi socialiniuose tinkluose. Tapo madinga būti miške, lygiai taip pat populiaru maudytis ledinėje Baltijos jūroje ar plakti žaliuosius, organizmą šarminančius kokteilius su kiaulpienių žiedais. Nieko keista, kad daugybės patiktukų sulaukia ir Klaipėdos rajono savivaldybės mero Broniaus Markausko nuotraukos, kuriose jis – ramybe alsuojančioje žvejyboje. O štai konservatorių lyderė Rasa Petrauskienė pasidalijo net kiaulpienių pesto receptu. Nesvarbu, ar tu konservatorius, ar „valstietis“ – gamta, sveikata rūpi kiekvienam.

Akivaizdu, kad ypač per karantiną išryškėjo gamtos ilgesys, žmonių poreikis pasisemti harmonijos, vidinės ramybės iš gamtos prieglobsčio. Tad viešųjų žaliųjų erdvių tvarkymas – prioritetinė sritis. Kartais tų investicijų ne tiek daug ir reikia – labiau darbščių rankų ir fantazijos. Puikus pavyzdys – Veiviržėnų bendruomenė, kasmet vis labiau puoselėjanti Veiviržo slėnį. Kas kitiems atrodo neįmanoma – jiems tik laiko klausimas. Dabar jie užsimojo išvalyti tvenkinį, jį apšviesti. Bus galima jaukiai ir romantiškai leisti vasaros vakarus. Gargždų miesto bendruomenės iniciatyva parkas vėl sužydo geltona narcizų jūra. Atgaiva visiems, tačiau kasmet šį žydėjimą lydi tas pats skandalas. Vieni sodina, renkasi į talką, o kiti ateina pasiskinti ir su glėbiu nuskintų narcizų dar įžūliai pozuoja. Jei ir jūs taip pasielgėte, šiukštu nedemonstruokite tokios nuotraukos socialiniuose tinkluose – vietoj patiktukų pelnytai sulauksite pasipiktinimo. Gėda! Labai viliamasi, kad rajono valdžioje užsitęsusi suirutė nepakiš kojos parko tvarkymo darbams. Pradžia lyg ir padaryta. Tiesa, kyla abejonių dėl akmenukų pagrindu padengtų pakopinių laiptų ilgaamžiškumo, tačiau tebūnie – laikas parodys. Vis dar verkia ir išsiklaipę laipteliai, vedantys slėnio apačion, lieptelio link. Retas senjoras drįsta jais lipti – baisu, galima koją išsisukti. Trūksta lentų ir ant senojo lieptelio. Visi supranta, kad reikia dar palaukti, viskas bus sutvarkyta. Tačiau bent laikinai gal galima ir kokią lentą pritvirtinti, visgi daug čia ateina ir vaikų, paauglių – geriau apsidrausti nei flirtuoti su gresiančia nelaime. Parko šiukšliadėžės taip pat kone visada perpildytos. Galbūt šiltuoju sezonu vertėtų jas ištuštinti dažniau? Nemalonu, kai varnos prieš nosį tampo kebabų liekanas. Darbščių rankų ilgisi ir tiek klaipėdiškių, tiek rajono gyventojų pamėgti sveikatingumo takai Karklėje. Ten daug gražių vietų, įrengta nemažai medinių laiptų, tačiau pastarieji taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros. Po žiemos buvo išlūžę, sutrūniję. Žinoma, būnant gamtoje, galima viso to ir nematyti, tiesiog gėrėtis paukščių čiulbėjimu, besiskleidžiančių pumpurų aromatu, tačiau kas nenori gyventi geriau? Visi nori!

Jei politikai posėdžiautų gamtoje, gal irgi lengviau susitartų? Leisiu sau lyrinį nukrypimą: tik įsivaizduokime, tuomet meras sužvejotų žuvį pietums, Rasa pavaišintų kiaulpienių pesto, o fotografijai neabejingas Tarybos narys Virgilijus Skuodas netruktų įamžinti politikų emocijas narcizų pievoje ar supažindinti politikus su partizanų takais. Galbūt tuomet pavyktų greičiau susitarti, rajonas vėl turėtų ir Administracijos direktorių, ir vicemerą, galbūt daugiau tvarkos rastųsi. O dabar posėdžiai vyksta nuotoliniu būdu, visi palinkę prie kompiuterių ekranų, išsekę nuo politinių batalijų… Kas susibėga, tai slapčia – juk karantinas. Daugeliui teko atsigirsti, kad dalis naujosios valdančiosios daugumos esą buvo susirinkę Venckuose, radosi ir užfiksavusiųjų jų automobilius, iškvietusiųjų policiją, tačiau šiai atvažiavus nieko nerasta. Šią savaitę pranešta, kad dėl galimo politikų susibūrimo policija administracinės teisenos nepradės, kadangi patikslinus aplinkybes nenustatyta faktinių duomenų, kad būtų padarytas pažeidimas. Kad ir kaip ten būtų, gamtoje sugyvena ir piktžolės, ir gražiausios gėlės, taip turėtų būti ir politikoje – svarbiausia kalbėtis, tartis ir ne vien dėl savęs, o dėl rinkėjų.

Agnė ADOMAITĖ

„Bangos“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių