Gimnazistų draugystė su VGTU ir nuotoliniu būdu

Ir šiais mokslo metais Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija toliau bendradarbiauja su Vilniaus Gedimino technikos universitetu. Šįkart bendraminčiai susitiko gegužės 8 d., nes nuotoliniu būdu vyko 23-ioji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „Mokslas – Lietuvos ateitis. Aplinkos apsaugos inžinerija“.

Iki konferencijos dienos buvo galima susipažinti su dalyvių stendiniais pranešimais ir balsuoti už labiausiai patikusius. Renginyje pristatyta apie 30 pranešimų, labai aktualių ne tik šių dienų studentams, tačiau ir mokiniams bei mokytojams, gvildentos įvairios temos.

„Vaivorykštės“ gimnazistai Deimantė Meškytė, Ula Valantinaitė, Gytis Kalvis, Eidenis Kasperavičius, Emilija Ložytė, Kamilė Čėsnaitė ir Gabrielė Petruokaitė taip pat dirbo naujoviškai – nuotoliniu būdu pristatė stendinius pranešimus aktualiomis ekologinio švietimo temomis bei tiriamuosius darbus: „Saugau aplinką aš, saugok ir tu“ ir „Augalų auginimo išmaniajame šiltnamyje privalumai“. Mūsų mokiniams buvo iššūkis varžytis ne tik su kitų Lietuvos mokyklų mokinių, bet ir su VGTU studentų stendiniais pranešimais. Visi įsitikinome, kad mokslo pasaulis ne tik įdomus, bet ir jo pažinimo būdai gali tapti netikėti, neįprasti.

Gimnazijos IVb klasės mokinei Emilijai Ložytei įdomiausias pranešimas buvo apie 5G internetą, jo galimybes bei veikimą. Pranešėjas iš UAB „Fortum Klaipėda“, kurioje gimnazistė kažkada lankėsi, pristatė, kaip jų įmonė naudoja žiedinės ekonomikos principą ir nurodė, kaip dar žada keistis ir plėstis ateityje.

Antrokės Kamilė Čėsnaitė, Gabrielė Petruokaitė džiaugėsi, kad VGTU konferencija buvo tikrai labai informatyvi, praplėtė žinias bei išgirdo apie netolimoje ateityje laukiančias naujoves, išradimus. Gimnazistės akcentavo, kad puiku, jog yra rengiamos nuotolinės konferencijos – ir karantino sąlygomis galima domėtis, gilinti žinias.

Na, o abiturientė Deimantė Meškytė neslėpė, jog nuotoliniu būdu vykusi konferencija buvo kitokia nei visada, nes jai, kaip komunikabiliai ir mėgstančiai būti tarp žmonių, trūko gyvo bendravimo, todėl, esant palankioms galimybėms, gimnazistė norėtų, kad liktų sena konferencijos forma.

Mokytojai visada džiaugiasi, kai jų mokiniai dirba, tyrinėja, savo darbus pristato ir pamokose, ir respublikiniuose renginiuose. O organizatoriai gimnazistų triūsą apdovanojo padėkos raštais.

Raimonda KUNDROTIENĖ

„Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių