Grokime atsakingai

Dėl pasitraukusių dviejų ministrų Italijos Vyriausybė krizėje; po Estiją sukrėtusio korupcijos skandalo atsistatydino premjeras Juri Ratas – jokia naujiena, kad valdžios šachmatų lentoje būna atsitraukimo manevrų. Būtent tokį manevrą ketino padaryti ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, bet… vienų džiaugsmui, kitų įsiūčiui persigalvojo! Kalbama, jog šįkart pasitvirtino liaudies patarlė „Nesakyk op, neperšokęs griovio!“ Mat A. Bogdanovui pareiškus apie planuojamą pasitraukimą, buvo tokių, kurie jau šovė šampaną ir šventė pergalę, atvirai demonstravo savo asmeninę poziciją. Tačiau dabar graužiasi nagus, mat A. Bogdanovas lieka.

Persigalvojimui reikšmės turėjo valdančiosios daugumos palaikymas ir gyventojų, įvertinusių darbų proveržį, platinama peticija dėl Administracijos direktoriaus A. Bogdanovo darbo tęstinumo. Ją pasirašė 217 gyventojų. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos opozicijos atstovas Sigitas Karbauskas per vykusį neeilinį Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdį lygino, kad peticiją „Baseino statyboms Gargžduose – tik Dariaus ir Girėno gatvėje“ pasirašė 3 000 gyventojų. Peticijos.lt tinklalapyje fiksuoti 1 379 elektroniniai parašai, kiti parašai surinkti lapuose. Pirma, toks lyginimas nekorektiškas, juk kiekvieno gyventojo nuomonė yra svarbi. Antra, reikšmingi parašų po peticijomis rinkimo metodai. Per parašų rinkimo vajų dėl daugiafunkcio sporto centro vietos pačiai teko lankytis vienoje biudžetinėje įstaigoje, kur apsilankiusiųjų buvo klausiama, ar norite didelio baseino Dariaus ir Girėno gatvėje. Jei taip, pasirašykite. Tad ar atsiras nepasirašančiųjų? Kas ims keksiuką, kai siūlomas tortas? Jei būtų galimybės, visi norėtume didžiulio sporto komplekso Dariaus ir Girėno g., tačiau realybė kitokia.

Tas pats opozicijos lyderis per neeilinį posėdį aiškino apie vietos žiniasklaidą, esą esame propagandistai. Pati turiu žurnalistikos bakalauro ir politikos mokslų magistrantūros diplomus. Rašydama straipsnius, nepaisydama asmeninių simpatijų ir antipatijų, vadovaujuosi Visuomenės informavimo įstatymu, Etikos kodeksu. Paradoksas, jei atliktume straipsnių apie Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžius monitoringą, turbūt neabejotinai dažniausiai cituojamas politikas būtų S. Karbauskas! Tai akivaizdu ir šios „Bangos“ publikacijoje, kurioje aprašytas neeilinis Tarybos posėdis.

Taip, opozicijos arkliukas yra kritika, gyvename demokratinėje šalyje. Tačiau kritika turi būti konstruktyvi, nepažeidžianti teisės aktų. Kita vertus, matyt, viskam yra priežastis. Kai kam nuotaiką sugadino šią savaitę pasklidusi žinia, kad, Lietuvos Respublikos Seimui tenkinus generalinio prokuroro pakartotinį prašymą ir leidus panaikinti Seimo nario teisinę neliečiamybę, Generalinės prokuratūros prokuroras atnaujino ikiteisminį tyrimą ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Seimo nariui Petrui Gražuliui pateikė įtarimus dėl piktnaudžiavimo. STT teigimu, ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Seimo narys P. Gražulis nuo 2015 m. gegužės mėn. iki 2017 m. vasario mėn. iš vienos privačios bendrovės galimai siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą, neteisėtai veikdamas šios bendrovės interesais, siekdamas, kad bendrovei dėl nustatytų pažeidimų nebūtų uždrausta eksportuoti produkciją į užsienį. Parlamentaras įtarimus neigia sakydamas, jog tai politinis susidorojimas. Tačiau teisėtvarka gi viską pagaliau išsiaiškins šioje ilgoje istorijoje.

Gyvename kontrastingais laikais. Esame priversti nešioti kaukes, tačiau karantino nuotaikos, politiniai įvykiai išprovokuoja atverti tikrąjį aš, atvirai atskleisti visas kortas. Verta pamąstyti, kad gyvenimas, kaip vienas iš mano pašnekovų neseniai sakė, yra tarsi pianinas – juoda, balta, juoda, balta – o pabaigoje dangtis. Grokime atsakingai.

Agnė Adomaitė

„Bangos“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių