I. Simonaitytės metams – gausu renginių

Sausio 23 d. sukanka 125 metai, kai gimė rašytoja, autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja Ieva Simonaitytė – talentinga prozininkė, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą. Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir rašytojos kūrybos svarbą Seimas 2022-uosius yra paskelbęs Ievos Simonaitytės metais. Klaipėdos rajone yra numatyta daug renginių, finansuojamų tiek rajono Savivaldybės, tiek Kultūros tarybos lėšomis. O Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus ieško vadovo laikinai eiti šias pareigas.

Sausio 21 d. bus įteikta jau XXVI-oji rašytojos I. Simonaitytės vardo premija. Iki sausio 7 d. Agluonėnų seniūnija kvietė įmones, įstaigas, organizacijas, gyventojus teikti siūlymus šiai premijai. Premija skiriama už įdomius ir reikšmingus darbus garsinant rašytojos vardą, jos kūrybą, gyvenimą, taip pat jos gimtąjį kraštą literatūros, dailės, muzikos, sporto ir kitose srityse. Pirmenybė teikiama Agluonėnų ir kitų Vakarų Lietuvos regionų autoriams.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėjos (kultūros politikai) Jolantos Polekauskienės, Ievos Simonaitytės 125-osioms metinėms paminėti  Priekulės kultūros centro Drevernos skyrius atsakingas už tiesiogines transliacijas „Lietuvininkų tradicijos ir kalba pagal I. Simonaitytės kūrinius“. Ievos Simonaitytės memorialinis muziejus ves edukacijų savaitės renginius (dalyvaus kviestiniai lektoriai). Gargždų krašto muziejus organizuos šeimų žygį Ėvės takais po Priekulės apylinkes. Klaipėdos rajono Jono Lankučio viešoji biblioteka rengs dailininkų plenerą (I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje ir Priekulės Vingio parke) ir plenero darbų parodą (Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje), skirtą  Ievai Simonaitytei. Numatytas ir choro „Cantare“ koncertas Klaipėdos rajono Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje. Priekulės kultūros centras atsakingas už Ievos Simonaitytės atminimui skirtą atsiminimų vakarą – konferenciją, kuris vyks jau 2022 metų IV ketvirtį.

„Bangos“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių