Ir visgi apsikabinkime!

Gražūs Gargždai. Ramūs Gargždai. Mieli Gargždai. Mano Gargždai. Už šias paprastutes, bet taip į širdį jau kelis dešimtmečius smingančias eilutes esame dėkingi Gargždų miesto garbės piliečiui, kultūros žmogui, literatui, šviesaus atminimo Vytautui Rimavičiui.

Būtent tokį miestą po ilgų renginių maratono grįždama namo išvydau šilto gruodžio ketvirtadienio vakarą. Įsimylėjėlių porelė fotografavosi prie tviskančios miesto eglės: čia kaip pasakoje – kvatojo laiminga mergina. Kaštonų alėjoje jauni tėveliai vežimėliuose nakčiai gryname ore migdė mažylius, o pensininkų pora vedžiojo šuniuką, pro kavinių langus matėsi, kaip jaukiai vakarojo draugų kompanijos, keletas jaunuolių praskriejo dviračiais – labai tvarkingai, su šalmais, specialia apranga.

Kai romantišką prieškalėdinį vakarą pakeičia diena, advento ramybės joje, deja, stinga. Tvyro metų pabaigos sumaištis, skubėjimas, pykčio proveržiai net ne tiems, ant kurių reikėtų niršti.

Štai Lietuvos paštas pradėjo savo sistemos reformą: kaimiškose vietovėse vietoj stacionarių paštų pradeda dirbti mobilieji paštininkai. Ši reforma prieš dvejus metus jau pradėjo funkcionuoti 12 savivaldybių. Gruodžio pradžioje – ir Klaipėdos rajono kaimiškuose paštuose. Tai palietė Agluonėnų, Judrėnų, Kretingalės, Endriejavo, Veiviržėnų, Vėžaičių apylinkių gyventojus. Laimingiau susiklostė Gargždų, Priekulės, Dovilų paštams – čia niekas nesikeitė.

Daug piktų skambučių šiomis dienomis iš rajono kaimų sulaukė „Bangos“ redakcija. Žmonėms, ypač senyvo amžiaus, sunku persiorientuoti, kad dabar paštininką minėtose vietovėse reikia į namus išsikviesti bendruoju telefonu 8 700 55400, kuris pasitinka automatiniu atsakikliu: spauskite vienetą, spauskite… Žmonės išsigąsta tos litanijos, dar pamano, jog teks brangiai mokėti, nors iš tiesų tai yra tik įprastas sujungimo tarifas, kaip ir skambinant kitur. Tad tikrai nereikia jaudintis dėl pinigų. Gruodis – labai įtemptas mėnuo paštininkams – daug siuntų, korespondencijos, o dar ir spaudos prenumeratos ateinantiems metams vajus. „Bangos“ redakcijai tai labai svarbu, kad ištikimiausi prenumeratoriai būtų laiku aptarnauti. Yra ir mažų, bet gerų Lietuvos pašto žinių: mobiliojo paštininko iškvietimas kaimuose nekainuoja, o nuo šiol už prenumeratą kaime Lietuvos paštas nebeima 50 ct mokesčio. Gal tai ir nereikšminga suma, bet, manau, pensininkams, skurdžiau gyvenantiems žmonėms kiekvienas centas yra brangus.

Kol kas mobiliųjų paštininkų apsisukimai kai kuriose rajono vietovėse stringa – laikraštį nuneša vėliau arba nuneša kitam žmogui, o dar ir bendrasis Lietuvos pašto informavimo numeris šią savaitę dvi dienas buvo sugedęs. Kaip sakoma, kai nesiseka, tai ir nesikloja…

Tačiau, nepaisydami šių nesklandumų, savo skaitytojus kaimiškose teritorijose dar kartą norime paprašyti būti pakantesnius, kantresnius, mielaširdingesnius. Juk adventas mus įpareigoja tokiems būti. Be pykčio suvokime, kad naujai pradėjusiems dirbti mobiliesiems paštininkams yra sunku. Kol kas jie ne taip gerai pažįsta aplinką, ne taip artimai pažįsta savo klientus, ne taip spėriai apvažiuoja didesnę aptarnavimui priskirtą teritoriją. Tokią reformą sugalvojo ne redakcija (dar vis kai kurie taip mąsto), ne tie eiliniai paštininkai. Tokios reformos idėja kilo Lietuvos pašto vadovybės galvoje ir vykdoma ši reforma su Vyriausybės palaiminimu.

Ar ši Lietuvos pašto mobiliųjų paštininkų reforma yra iki smulkmenų apgalvota, ar tai naudinga kaimo žmonėms, ar tai priimtina patiems paštininkams? Vargu, bet nebūkime pesimistai, kaip sakoma, laikas parodys. Lengviausia ir neefektyviausia naująją tvarką keikti, ignoruoti, tūžmastį išlieti ant artimiausiai esančių žmonių, tačiau tai nieko nepakeis. Mes galime tik palaikyti vienas kitą šioje situacijoje: kaime gyvenančius prenumeratorius prašome kantrybės – išmoks paštininkai naujai dirbti, atneš laikraštį laiku, tik nepražiopsokite, kad reikia prenumeratą pratęsti kitiems metams. Jei visgi pražiopsosite, darbo dienomis ateikite į „Bangos“ redakciją, mes padėsime pratęsti prenumeratą ne tik Gargžduose, bet ir visose kaimiškose vietovėse. Padėkime eiliniams pašto darbuotojams, gaunantiems nedidelį užmokestį už didelį savo darbą: turėkime tvarkingas pašto dėžutes su adresais, prisiriškime savo šunelius, kurie kimba į skvernus laiškininkams.

Įniršio, nesusikalbėjimo, ne tolerancijos dėl įvairių visuomeninių, politinių, ekonominių pertvarkų tvyro įvairiuose Lietuvos visuomenės sluoksniuose. Tai neaplenkia ir mūsų mielųjų Gargždų, ir rajono, kuriame, pasak įvairiausių indeksų, gyventi yra geriausia.

„Būna, kad mums skauda“, – naujoje kalėdinėje dainoje „Geros žiemos“ dainuoja M. Mikutavičius tikėdamasis, kad šventės vidury žmonės visgi pajaus, kaip visus apsikabina ateinančios šviesos ugnis. Drįstu ir aš pasiūlyti apsikabinti – taip nugalėti kasdienybės įniršį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių