Įvertinimas Gargždų medikės apdovanotos už pastangas padėti

Gargždų ligoninės bendrosios praktikos slaugytojas Rasą Mockienę, Vilmą Galdikienę ir Vidą Gedvilienę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apdovanojo medaliais, už nuoširdų darbą karantino metu dėkojo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Artūras Bogdanovas.

Po karantino apdovanoti medicinos įstaigų darbuotojai, pasiaukojamai atlikę savo pareigą koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai Klaipėdos universitete trims bendrosios praktikos slaugytojoms – Vidai Gedvilienei, Vilmai Galdikienei ir Rasai Mockienei – įteikti medaliai. Visgi piniginių priedų ministerija neskyrė, tačiau per pandemiją Gargždų ligoninė nusprendė papildomai paremti specialistus, įstaigoje dirbančius pavojingiausiose vietose.

Slėgė nežinomybė

90 medalių Klaipėdos regiono gydytojams teikė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis dėkojo už ryžtą, atsakomybę bei pasiaukojimą dirbant pirmosiose gretose prieš koronavirusą.

Kaip „Bangai“ pasakojo Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė, dirbti naujomis sąlygomis per karantiną buvo labai sunku. „Su tokia situacija susidūrėme pirmą kartą. Turėjome daug nežinomųjų, streso, baimės. Taip pat nežinojome, kiek laiko mums užteks apsaugos priemonių, kokiu lygiu mes jas naudosime“, – kalbėjo gydytoja.

V. Ruškienė prisiminė, jog visiems buvo baugu teikti paslaugas, bet palaipsniui grįžta į normalų ritmą: „Nuo pat pradžių turėjome labai daug dokumentacijos, apskaitos, informacijos teikimo, kasdienių nuotolinių pokalbių su Klaipėdos universitetinės ligoninės įstaiga, naujų tvarkų – iš esmės pasikeitė visos ligoninės darbas.“ Kilo problemų, nes teko nutraukti teikiamas paslaugas, svarstyta, kaip elgtis su slauga.

Medaliais apdovanotos bendrosios praktikos slaugytojos dirbo arčiausiai rizikos veiksnių. Kadangi patiems reikėjo paruošti specialistus, galinčius imti tepinėlius, darbuotojos vyko į Vilniaus krizių cente, kur vyko specialūs mokymai. „Toliau rodė personalui, kaip apsirengti, pagal schemas naudoti apsaugos priemones. Jos iki šios dienos dirba karščiausiuose taškuose, kur tiesiogiai gali susidurti su COVID-19 infekcija – burna“, – kalbėjo vyr. gydytoja V. Ruškienė.

Dirbo neeilinėje situacijoje

Visgi apdovanojimą vertinti kiekvienas gali skirtingai. „Kadangi esame ne COVID-19 įstaiga, papildomų lėšų personalui skatinti negavome. Visgi ir trys minėtos slaugytojos, ir priėmimo, rentgeno, chirurgijos skyrių darbuotojams, kurie teikia pagalbą čia ir dabar, skatinome priedais prie atlyginimo iš įstaigos lėšų“, – minėjo V. Ruškienė.

Pašnekovė teigė, jog komentaruose yra klausimų, už ką apdovanoja slaugytojas, jeigu ligoninėje nebuvo šio viruso atvejų: „Tai nereiškia, kad mes nedirbome nauju režimu, kuris buvo ypač sunkus. Juk bet kuris pacientas, atvažiavęs į priėmimo skyrių, yra potencialus užsikrėtęs asmuo. Darbuotojos pasidžiaugė, kad jas pasveikino ministerijos, savivaldos atstovai, tačiau kiekvienas tai vertina savaip.“

21 metus Gargždų ligoninėje dirbanti Vilma Galdikienė pasakojo, jog gavusi pakvietimą į apdovanojimus džiaugėsi. „Šitoks XXI amžiaus pasaulinės problemos kovos su pandemija įvertinimas yra malonus. Mes nebuvome koronaviruso pandemijos epicentre, kaip, sakykime, Klaipėdos universitetinė ligoninė. Tačiau imdamos tepinėlius patikrai dėl viruso užkrato nuolat rizikavome ir savo sveikata. Džiugu, kad ir savivaldybės bei darbovietės administracija atkreipė dėmesį į mūsų darbą. Mes stengėmės kiek įmanoma padėti toje neeilinėje visiems situacijoje“, – mintimis su „Banga“ ketvirtadienį dalinosi specialistė.

Kaupia atsargas

Ligoninėje pagal numatytą tvarką atokiai yra paruoštos 5 lovos po vienutę, jeigu kyla įtarimas ar yra laukiamas atsakymas dėl koronaviruso testo. „Sugrįžti į ritmą yra sunku, nes yra aukšti infekcinės kontrolės reikalavimai, medicininės normos. Esame labai priklausomi nuo pirminės sveikatos priežiūros centro, o kadangi jie dirba nuotoliniu būdu, tai yra be galo sunku“, – teigė V. Ruškienė.

Pagal reikalavimus įstaiga ruošiasi, jeigu pandemija kartotųsi. „Žinoma, sudėtingiausia yra užtikrinti personalo darbą ciklais. Praktiškai tai beveik neįmanoma, nes reikėtų dvigubai daugiau darbuotojų, kad būtų specialios pamainos, būtų dirbama su tais pačiais ligoniais, o tai atsiremia į finansines galimybes“, – akcentavo vyr. gydytoja pridėdama, jog yra sukaupta apsaugos priemonių, kurių užtektų bent mėnesiui, nes kainos yra kiek sumažėjusios.

Robertas MACIUS

Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių