• 18 rugpjūčio, 2022
|

Jakuose šventę apkartino galimas LGBT ignoravimas

Jakuose praėjusį šeštadienį vyko šventė „Čia gera sugrįžti“. Ją rengia Jakų bendruomenė. Džiaugiamasi, kad visa šventė buvo tikrai nuostabi, tvyrojo puiki atmosfera, tačiau vienas epizodas apkartino nuotaiką, ypač esą LGBT bendruomenės atstovams.

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono laikraštis „Banga“ sulaukė Juozo Petraičio vardu pasirašyto laiško, kuriame rašoma, kad pasibaigus šventei ir prasidėjus laisvo judesio šokiams bendruomenės pirmininkas paskelbė, jog vyksiąs konkursas „Geriausiai šokanti pora“, tačiau esą LGBT bendruomenės atstovai nepageidaujami.

„Absurdas, kad šios vietovės pirmininkas nepasilaikė savo nuomonės ir viešai ją paskelbė šventėje, per mikrofoną. Tikrai esu nusivylęs: ne dėl to, kad esu šios bendruomenės narys (LGBT), bet kad jie taip pat yra žmonės, matėsi, kad tokių žmonių dalyvavo, bet išgirdus šiuos žodžius, po truputį žmonės sklaidėsi į savo namus. Tad ponas pirmininke, jei norite darytis reklamą, tai bent viešai nereikškite nuomonės, nes ją taip pat gali pareikšti ir kiti, gerai, kad šio įvykio metu buvo filmuojamas geras vakaras ir viskas girdisi vaizdo įraše. Gėda! Nesakau, puikus pirmininkas darbais, bet nuomonės pareiškimu yra nesubrendęs žmogus, matosi dalyvaujantis „Šeimos faršo“ suvažiavimuose“, – laiške (kalba ir stilius – netaisyti – aut. pastaba) savo nuomonę išdėstė J. Petraitis.

Su minėto laiško mintimis supažindintas Bendruomenės centro vadovas Kęstutis Dvarionas „Bangai“ teigė, kad renginio metu pasakytas komentaras dėl LGBT atstovų buvo dėl to, kad prie scenos buvo daug mažamečių vaikų. „Toks seksualinių mažumų elgesys viešoje vietoje, bendruomenės renginyje, kur renkasi šeimos su vaikais, manau, turi neigiamą poveikį nepilnamečių emocinei, dvasinei, psichinei raidai bei sveikatai, pamatinių vertybių gyvenime tinkamam formavimuisi. Asmeninis seksualinių mažumų gyvenimas yra jų pačių reikalas, kuriam tikrai neprieštarauju. Tai tik mano asmeninė nuomonė“, – dėstė bendruomenės pirmininkas.


Komentaras

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Diskriminacijos prevencijos ir komunikacijos grupės atstovė ryšiams su visuomene Izabelė ŠVARAITĖ: „Aprašytoje situacijoje įžvelgtini tiesioginės diskriminacijos dėl lytinės orientacijos požymiai. Siūlytume asmeniui ( laiško autoriui) pateikti oficialų skundą lygių galimybių kontrolierei Birutei Sabatauskaitei (lengviausia tai padaryti internetu: https://lygybe.lt/lt/eskundas) arba tiesiog atsiųsti įrašą el. paštu lygybe@lygybe.lt. Nenorint rašyti skundo, siūlytume pateikti vaizdo įrašą, kad būtų galima įvertinti, ar yra pakankamai aplinkybių pradėti tyrimą kontrolierės iniciatyva. Tik visapusiškai ištyrusi aplinkybes ir konkurso organizavimo sąlygas kontrolierė galės nustatyti, ar Lygių galimybių įstatymas buvo pažeistas.

Pagal šį įstatymą, paslaugų teikėjas (konkurso organizatorius traktuotinas būtent taip) privalo visiems vartotojams sudaryti vienodas galimybes gauti paslaugas nepaisant jų lyties, amžiaus, lytinės orientacijos ir kitų asmens tapatybės požymių. LGBT bendruomenė vis dar susiduria su priešiškomis nuostatomis, asmenų orumo žeminimu ir diskriminacija, tad labai svarbu užtikrinti, jog ši bendruomenė, kaip ir kiti žmonės, būtų apsaugota nuo lygių galimybių pažeidimų.

Reaguodami į centro vadovo žodžius, norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad, ar kokia nors informacija yra žalinga nepilnamečiams, nustato žurnalistų etikos inspektorius. Šis pareigūnas prižiūri, kaip laikomasi Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo. Todėl vadovo asmeninė nuomonė nėra pakankamas pagrindas nuspręsti, ką gali ir ko negali matyti vaikai.“

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių