Jaunimui – galimybė atrasti save

Daugiau informacijos apie Gargždų atviro jaunimo centro vykdomas veiklas galite rasti feisbuko paskyroje: Gargždų atviras jaunimo centras; internetinėje svetainėje – www.gajc.lt

Gargždų atviras jaunimo centras šiuo metu pradėjo vykdyti projektą „Ištrūk“, kuris finansuojamas Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šis projektas bus vykdomas dvejus metus. 2020– 2021 m. laikotarpiui skirta suma – 30 900 Eur. Šiuo metu vykdomas 2020 m. projektas, kuriam skirta – 15 500 Eur.

Jaunimo centras rašo JRD projektus ir vykdo jaunimui patrauklias veiklas jau ketvirtus metus. Prieš teikiant paraišką konkursui, didelis dėmesys skiriamas lankytojų nuomonei ir poreikiams, stengiamasi sudaryti palankias sąlygas jų idėjų vystymui ir įgyvendinimui. Vykdomos veiklos skatina jaunuolius nebijoti klysti, sužinoti nauja ir įkvepia naujoms idėjoms, taip pat lavina vaizduotę, suteikia galimybę ieškoti ir atrasti save per įvairius užsiėmimus, kurių metu turi puikią galimybę ugdyti socialinius įgūdžius, susirasti draugų ir įdomiai praleisti laisvalaikį.

Praėjusiais metais Gargždų atviras jaunimo centras vykdė projektą „Jaunimo šturmas 2“, kuris sulaukė nemažai dalyvių ir puikių atsiliepimų apie įvykusias veiklas bei renginius. Jaunuoliai išbandė save įvairiose srityse, kur įgijo naujos patirties, dalyvavo filmų vakaruose po atviru dangumi, galėjo patikrinti jėgas sporto užsiėmimuose ir turnyruose, taip pat ugdė savo meninius sugebėjimus – filmavimo klipą, kūrė dainas, mokėsi dirbti komandoje – gamino maistą ar lauko baldus.

Vasarą pasisekimo sulaukė Jaunimo centro organizuota patyriminė stovykla, kurioje jaunuoliai susidūrė su įvairiais iššūkiais ir juos sėkmingai įveikė. Daugiausia dalyvių sulaukė kasmet rugsėjo 1-osios šventės proga organizuojamas jaunimo renginys „Vienu ritmu“ ir praėjusiais metais pirmą kartą suorganizuota konferencija „Jauno žmogaus pasaulis“. Joje buvo apie 500 klausytojų, o diskusijose dalyvavo Lietuvoje žinomi atlikėjai Vidas Bareikis, Ieva Zasimauskaitė ir Vytautas Medineckas-Irnovytas.

Šiemet Gargždų atvirame jaunimo centre jau vyko pirmosios šio projekto veiklos – stalo žaidimų vakarus, kai darbuotojai kartu su jaunuoliais dalijosi žiniomis ir žaidė pačius įvairiausius žaidimus, maisto gaminimo užsiėmimai. Centro lankytojai galėjo dalyvauti ekstremalaus orientavimosi užsiėmimuose, žygiuose ir kitose kiekvieną mėnesį skelbtose veiklose.

Šiemet projekte „Ištrūk“ numatomos ne ką mažiau įvairios veiklos nei anksčiau, toliau planuojami įvairiausių skirtingų stalo žaidimų vakarai, tradicija tapę maisto gaminimo užsiėmimai penktadieniais. Gegužės ir gruodžio mėnesiais planuojamos karjeros išvykos, kuriose jaunuoliai galės susipažinti su juos dominančiomis profesijomis. Vasarą numatomi filmų vakarai po atviru dangumi vasaros estradoje. Liepos mėnesį turėtų vykti patyriminė stovykla, išvykos į kitus atvirus jaunimo centrus, kur jaunuoliai galės susipažinti su kitų centrų jaunimu. Planuose – seniai vykusi ir visų laukiama naktis erdvėje, kur jaunuoliai prasmingai leis savo vakarą ir atliks įvairias užduotis, taip pat protų mūšis, pabėgimo kambario įrengimas bei kasmetine tradicija tapę renginiai – popietė su jaunaisiais verslininkais, kurie dalinsis savo patirtimi ir atsakys į jaunimui svarbius klausimus, socialinė gyvoji biblioteka/konferencija „Jauno žmogaus pasaulis“, rugsėjo 1-osios renginys „Vienu ritmu“ ir kitos veiklos.

Egidija KVEKŠAITĖ

Pastaba. Nuotr. iš veiklų prieš karantiną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių