Jomarke doviliškiai skatino rūpintis sveikata

Autorės nuotr.: „Visi mišiniai pagaminti pagal prof. V. Skirkevičiaus receptūrą“, – sakė K. Kasparienė. Žmonai talkinantis Viktoras, masažuotojas ir pirtininkas, džiaugėsi, kad Doviluose kuriama masažų studija.

Šeštadienį Gargždai šurmuliavo nuo ryto. Miesto jubiliejinio gimtadienio šventėje linksmybių ir gėrybių netrūko ir Gargždų jomarke. Čia sutikta Kristina Kasparienė prekiavo įvairiomis vaistažolių arbatomis, tepalais, sirupais, o vyras Viktoras, masažuotojas, praeivius kvietė išbandyti masažą žilvičių vytelėmis.


K. Kasparienė jau septynerius metus – fitoterapeuto prof. Virginijaus Skirkevičiaus mokinė, „Žolinčių akademijos“ seminarų dalyvė. Įvairiomis žolelėmis Kristina domisi visą gyvenimą. „Jau vaikystėje mama sakė, kad būsiu arba kirpėja, arba gėlininkė, nes nešiau į namus pievų gėles ir merkiau į vazas. Nedaug apsiriko: 36 metus dirbu kirpėja, o laisvalaikį skiriu vaistingųjų augalų rinkimui, džiovinimui, fermentavimui, arbatų mišinių, tepalų, sirupų gamybai“, – šypsodamasi pasakojo Kristina, kurios giminėje nebuvo žolininkų. Pasak moters, šalia nebuvo ir močiutės, kuri nukreiptų ir pasakytų: „Vaikeli, čia ne tik gėlytė.“ Susidomėjimas vaistažolėmis išryškėjo vėliau, o per karantiną dėl koronaviruso Kristina rado laiko kaupiamas žinias panaudoti praktiškai.
„Juo daugiau sužinau, juo labiau suprantu, kad nieko nežinau“, – neslėpė doviliškė, nuo spalio 8-ąjį sezoną toliau gilinsianti žinias, kuriomis dalijasi prof. V. Skirkevičius, apie vaistažolių poveikį žmogaus organizmui. Kristina įsitikinusi, kad turime išgirsti ir suprasti, ką mums sako gamta, išmokti tai panaudoti, kad būtume sveikesni, kad sužadintume organizmą atlikti tas funkcijas, kurias jis turi atlikti. „Būna, kad tos funkcijos sutrinka dėl aplinkos ar maisto įtakos, tačiau augalai gali paskatinti gyvybines funkcijas išlaikyti kuo ilgiau“, – dėstė Kristina.
Žoleles, kurios savaime neauga gamtoje, šeima augina prie namų panašiai 5 arų plote. Iš čia – saulėtosios medetkos, kvapiosios melisos, anyžiniai lofantai ir kt. Žinoma, kitus vaistinguosius augalus renka gamtoje. Visą produkciją, kuria prekiauja mugėse, ruošia kartu su vyru. „Daugelis produktų susmulkinti iki miltelių. Jų privalumas – nereikia termiškai apdoroti. Miltelius iš karto beriame į šiltą vandenį ir geriame. Taip organizmas geriau pasisavina“, – aiškino Kristina, ruošianti ir arbatų mišinius, o daugelį sėklų – dilgėlių, kanapių, nakvišų – maišanti su medumi. Arbatų pasirinkimas didelis: išsekusiam organizmui, balso stygoms, atminčiai, virškinimui, kepenų funkcijoms gerinti. O kur dar tepalai sąnariams, sausai, jautriai odai, sirupai, kurie tinka ir vaikučiams.
Laima ŠVEISTRYTĖ

masazo aliejus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content