Kitoks pasaulis

Kaip tamsiame gruodžio danguje ryškiai šviečia žvaigždės, taip ir šis sudėtingas karantino metas turi privalumų. Anksčiau advento laikotarpis prasidėdavo dovanų paieškomis prekybos centruose ir nesibaigiančiais kalėdiniais vakarėliais, tačiau šiemet vakarėliai ištirpo, o dovanas tiek jaunas, tiek senas išmoko (bent jau bando) užsisakyti internetu. Linkime sveikatos kurjeriams! Tad neįkainojamą advento laiką tikrai žymiai dažniau galime išnaudoti akimis nematomiems dalykams: pažvelgti į savo vidines problemas ir jas pagaliau spręsti, o ne nustumti į tolimiausią širdies užkaborį ir apkamšyti pigiu blizgučiu.

Karantinas neišvengiamai pakeitė mūsų darbotvarkes. Veiksmui dėl pandemijos persikėlus į virtualią erdvę, tenka įvykiuose dalyvauti irgi virtualiai. Štai man vakar virtualiai teko dalyvauti piliečių dialoge su komisaru Virginijumi Sinkevičiumi ir išgirsti Europos Žaliojo kurso perspektyvas, o dar trečiadienį turbūt kone kiekvienas išpūtėme akis, kai visuomenės informavimo priemonės išplatino žinią, jog nuotoliniame Seimo Kultūros komiteto posėdyje Petras Gražulis suabejojo, ar yra girdimas, tuomet patalpoje, kurioje jis buvo, jam į pagalbą atskubėjo pusnuogis vyras. Visas tas vaizdelis matėsi ekrane. Kas tas vyriškis? Netrukus feisbuke pasipylė spėlionės ir komentarai. Panašu, kad Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktam Seimo nariui ne pats geriausias laikotarpis. Kai nesiseka, tai ir nesikloja. Jau anksčiau generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės panaikinimo, o dabar dar šis skandalėlis. Moralas aiškus: reikia tobulinti naujųjų technologijų įgūdžius, jei nenori būti pričiuptas viešumoje.

Norinčiam užčiuopti rajono aktualijas įdomūs yra ir tiesiogiai transliuojami Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžiai. Pagal pasisakymų dažnį aktyviausi, kaip ir anksčiau, išlieka tie patys Tarybos nariai. Prisipažinsiu, kartais visgi norisi prasukti bergždžią politikavimą. Juk siekiame publikacijomis „Bangoje“ perteikti priimamų sprendimų esmę, jų poveikį rajono gyventojų kasdienybei. Pavyzdžiui, paskutiniajame Tarybos posėdyje buvo balsuojama dėl siūlomų didinti išmokų Tarybos nariams. Iki šiol maksimali išmokos suma per mėnesį buvo 300 Eur, o dabar siūlyta mokėti ne daugiau kaip 0,8 minimalios mėnesinės algos, nuo 2021 m. išeitų 513,6 Eur. Po balsavimo buvo aišku, kad išmokos nedidės, dauguma balsavusiųjų tam nepritarė, nors dalis opozicijos siūlė nevaidinti šventųjų: esą, o kodėl gi ir nepadidinus? Publikacija apie tai, kaip ir kas balsavo, buvo išspausdinta „Bangoje“ praėjusį šeštadienį. Vėliau teko atsigirsti priekaištų, kad straipsnyje neparašyta, kas sudaro Tarybos veiklos reglamento keitimo komisiją, kuri pateikė tokį siūlymą. Tačiau pripažinkite, pasiūlymų galime sulaukti įvairių, juk pasitaiko, kai juokais pasiūloma ir per langą šokti, tačiau lemiamas yra Jūsų paties sprendimas, šiuo atveju, kaip balsavote. Viena iš pagrindinių žurnalisto taisyklių – sausinti žodžių liūną, panaudoti tik maždaug 50 proc. surinktos medžiagos. Mes nesame įpareigoti protokoluoti posėdžių, aprašyti visą vieno ar kito sprendimo projekto priešistorę, mūsų tikslas – gyventojams atspindėti tai, kas aktualu. Tik informuojame, o išvadas gali pasidaryti kiekvienas skaitytojas. Tai jo privilegija turėti savo nuomonę. Anksčiau, kai dar tekdavo įamžinti fotoaparatu Tarybos posėdžių akimirkas, pasigirsdavo nusiskundimų, kad ir ne visus politikus įamžiname. Tačiau juk ne klasės vinjetei fotografuojame! Beje, kam norisi daugiau informacijos vienu ar kitu klausimu, yra visų posėdžių vaizdo įrašai Savivaldybės „YouTube“ kanale, dabar čia galima išvysti ir visų komitetų posėdžius, ko anksčiau nebuvo. Pažiūrėję bent vieną posėdį – nenusivilsite. Kaip žiema apnuogina medžius, taip politikus atskleidžia jų elgesys tiesioginiame eteryje.

Karantinas stipriai pastūmėjo dalyvaujamosios demokratijos link. Dabar dar daugiau galimybių virtualiai dalyvauti įvairiuose posėdžiuose, pasitarimuose ir daryti įtaką sprendimams. Vis dažniau siūloma išreikšti savo nuomonę ir įvairių Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos darbo grupių pasitarimuose, viešuose pristatymuose ir pan.

Kada pasaulis po koronaviruso bus toks, koks buvo? Atsakymas yra niekada. Net jei įvyktų ir visuotinė vakcinacija, pasaulis bus kitoks. Karantinas atvėrė daug galimybių, kurių neišnaudoti jam pasibaigus būtų nevalia.

Agnė Adomaitė

„Bangos“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių