• 9 gruodžio, 2021
|

Klausia dabar. Atsiliepkime!

Anądien kolegų laikraščio pirmajame puslapyje mačiau nuotrauką, kurioje užfiksuotas gražųjį Plungės miestą bjaurojantis vaizdas: dešimtys konteinerių perpildyti šiukšlių, kurias dar išdraiko varnų būriai. Plungiškiai piktinasi, valdžia teisinasi, o tuo metu problema nė iš vietos: smirdintys šiukšlių kalnai stūkso.

Akivaizdu, kad Gargžduose jau esame susitvarkę racionaliau, požeminiai konteineriai žymiai pagerino aplinkos saugojimo situaciją. Žinoma, šiukšlintojų mieste yra ir jie nesusigės nuo mūsų moralizavimų. Deja, kai kurių žmonių sąmonę sunkiai pasiekia suvokimas, kad teršdami savo gyvenamąją aplinką, gamtą kenkia sau, savo vaikų ateičiai. Kai kurių rajono seniūnijų seniūnai dažnai kelia į feisbuką nuotraukas, kurios byloja apie šiukšlintojų neišsenkančias gretas. Ypač daug kenkėjų, kurie niekaip neįsisąmonina, kad stambiąsias atliekas reikia vežti į specialias aikšteles, o ne slėpti šalia esančiame gojelyje ar išmesti pagriovyje už kaimyno sodybos. Retai pasitaiko šiukšlintojus nutverti už pakarpos, o kai jie ir nutveriami, tai juk kol realiai nubaudžiami…

Štai vienas naujausių siužetų, nedarančių garbės pačiai seniūnijų institucijai vakar pasirodė FB. Nufilmuota, kaip du vyrai iš Gargždų seniūnijos (!) „Toyota Hilux“ automobilio krūmokšniais apaugusioje pievoje netoliese vandens bokšto išmeta iš mašinos priekabos kažkokias atliekas. Tai nufilmavo ir persiuntė rajono Savivaldybei pilietiška moteris. Koks čia galėtų būti komentaras? Savivaldybė iškart pranešė, kad pradėjo tarnybinį patikrinimą, pasikalbėti kviečiasi ir miesto seniūną. Koks bus rezultatas? Kaip sakoma, laukite tęsinio. Deja, įprasta praktika, kad tai pasibaigia niekiniu rezultatu.

Labai norisi tikėti, kad pradedame savo miestą mylėti ne šūkiais, žodžiais, mitingais, o tiesiog realiais darbais. Gargžduose pagaliau pajudinti kai kurių gatvių šaligatvių tiesimo ar jų atnaujinimo darbai: Pušų, Žemaičių ir kt. gatvių. Ateis eilė, matyt, ir Kvietinių gatvės šaligatviams, vedantiems į mūsų nūdienos aistrų sūkurį – parką. Gi ši gatvė – centrinė, o vos paėjėjus už „Minijos“ kino teatro ne tik žmogus, bet ir velnias koją gali nusisukti. Bet, aišku, kiek, kas, kada suklupo ir išsisuko, jokių duomenų nėra. Mes esame išmokę vaikščioti tokiais šaligatviais ir net nebematome, kad po kojomis dar sovietmečio gerovę menančios aptrupėjusios, išsiklaipiusios plytelės. Kaip ir neužkliuvo niekam mitinguoti dėl apraudotame parke dar sovietmečiu išasfaltuotų takų, kurie dabar irgi išsiklaipę, susmegę. Asfaltas šimtamečiame parke? Natūralu ir neskauda.

Gargždų parkas jau tvarkomas ir dar bus tvarkomas, tačiau stebuklingų transformacijų artimiausiu metu nepamatysime, nors kažkam galbūt ir daro įspūdį, kad šiame etape tvarkybai numatyta išleisti apie 800 000 eurų. Tačiau turėkime omenyje, kad parkas apleistas dešimtmečiais, o prieš kelerius metus rengiant jo sutvarkymo projektą buvo svajota apie darbus už daugiau nei 2 mln. eurų. Dėl įvairių priežasčių, tarp jų ir objektyvių, iš karto nepavyko pasiekti tokio milijoninio projekto realybės. Darbai vyks kelerius metus etapais. Tad itin svarbu, kad būtent šio etapo keli šimtai tūkstančių eurų būtų panaudoti maksimaliai tikslingai. Panaudoti ir pasitariant su visuomene. Štai pirmadienį planuojami tolimesni parko tvarkymo darbai, techninis projektas pirmadienį per Savivaldybės „YouTube“ paskyrą tiesiogiai buvo pristatyti plačiajai visuomenei. Jau skelbėme, kad transliaciją žiūrėjusių žmonių buvo apie 30. Optimistiškai vertinant, jei bent keli domisi, tai jau gerai. Bet tikrai per mažai vertinant, kad prašoma visuomenės balso dėl parko viešųjų erdvių. Pavyzdžiui, kas parke yra didesnis gyventojams prioritetas: amfiteatras ar vaikų žaidimų aikštelė. „Dar norime paklausti nuomonės dėl esamų išasfaltuotų takų pertvarkymo. Pagal 2017 m. projektą numatyta ardyti esamus takus ir kloti naujus, tai reikalinga ir dėl požeminių tinklų: apšvietimo ir pan. Visų nuomonių, pastebėjimų laukiame architektura@klaipedos-r.lt“, – minėtame pristatyme akcentavo rajono Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas G. Kasperavičius. Ar jau atsiliepėme, ar jau patarėme?

Vėliau, kai bus padaryta, kai parko viešosios erdvės bus pertvarkytos, o visažinantiems „ekspertams“, ypač artėjant Seimo rinkimams, pabus pilietiškumas, vėl kelsime mitingus, mojuosime esą pareiškimais, kad niekas neklausė, nieko nežinojome?..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių