Kretingalėje karūnuoti geriausi skaitovai

Egidijaus LISOVOJ nuotr.: renginio vedėja Jurgita Andronatij su jaunaisiais meninio skaitymo konkurso nugalėtojais D. Adomaityte, E. Gedvilaite ir E. Petrovu.

Iš Kretingalės KC organizuojamo žodžio festivalio „Saliamonas“ 10 renginių vienas svarbiausių – Klaipėdos apskrities vaikų ir jaunimo meninio skaitymo konkursas. Antrus metus jaunoji karta skatinama domėtis lietuvių kalba ir literatūra, ugdyti kūrybinius ir raiškos gebėjimus, puoselėti meninio žodžio suvokimą. Konkurse varžėsi moksleiviai trijose amžiaus grupėse.
Balandžio pabaigoje konkurse „Saliamonas“ dalyvavo 37 moksleiviai, iš jų 19 pradinukų. Jie susirinko iš Palangos ir Klaipėdos miestų, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos rajonų. Konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurios pirmininkas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis. Komisijos nariai – Klaipėdos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus patarėja Jolanta Polekauskienė, aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, lietuviško žodžio puoselėtoja ir skleidėja Virginija Kochanskytė, Klaipėdos dramos teatro aktorė Justina Vanžodytė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos scenos kalbos dėstytojas ir Klaipėdos dramos teatro aktorius Jonas Viršilas.
Po tris valandas trukusio dalyvių pasirodymo, kol komisija rinko geriausius, vaikai ir mokytojai prasmingai leido laiką dalyvaudami scenos kalbos tobulinimo užsiėmime, kurį vedė aktorė J. Vanžodytė.
Pradinukų grupėje 3-iąją vietą užėmė Timas Rakauskas iš Palangos pagrindinės mokyklos (mok. Dalia Skurvydienė), 2-ąją – Rusnė Mončiūtė iš Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos (mok. Rita Domarkienė). Mažųjų Saliamono karūną užsidėjo Danielė Adomaitytė iš Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (mok. Audra Lenkauskienė).
5–8 klasių moksleivių grupėje 3-iąją vietą užėmė Daniela Zabitytė iš Skuodo Bartuvos progimnazijos (mok. Aušra Ložienė), 2-ąją – Orestas Odinas iš Skuodo Bartuvos progimnazijos (mok. Aušra Ložienė). O Saliamono karūna ir pagrindinis prizas atiteko Edgarui Petrovui iš Kretingos rajono Salantų gimnazijos (mok. Aina Stonkuvienė).
Vyriausiųjų amžiaus grupėje 3-iąją vietą užėmė Elzė Znaidauskaitė iš Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (mok. Audra Lenkauskienė), 2-ąją vietą – Dominykas Adomaitis iš Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro (mok. Audra Lenkauskienė). Konkurso Saliamonu tapo Emilija Gedvilaitė iš Kretingos rajono Salantų gimnazijos (mok. Aina Stonkuvienė).
Tris Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtus specialius prizus J. Polekauskienė įteikė Luknei Grigalauskaitei iš Plikių Ievos Labutytės pagrindinės mokyklos (mok. R. Domarkienė), Austėjai Lemežytei iš Skuodo Bartuvos progimnazijos (mok. Irena Statkutė) ir Monikai Dargytei iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos (mok. Laimutė Ronkaitienė).
Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas ir vertinimo komisijos pirmininkas Romas Matulis džiaugėsi turėjęs galimybę dalyvauti viename iš prasmingų renginių, kuriame Vakarų Lietuvos vaikai ir jaunimas, jų mokytojai, susirinkę Kretingalėje, apsupti nerealiai įtraukios meninės atmosferos, demonstravo meninio žodžio galybę, norėdami tapti karaliais Saliamonais. Jo manymu, svarbu, kad į literatūrinį veiksmą visi įsitraukė natūraliai, tarsi savaime – tai įvyko dėl išradingų renginio režisūrinių sprendimų. Čia viskas derėjo: muzika, apšvietimas, kostiumai, meniniai sprendimai, tekstai, suvenyrai, palinkėjimai, atmosfera. „Kretingalė – tai pirmiausia „Saliamonas“. Tai išskirtinės reikšmės, kultūrinės kokybės, prasmingai sukuriantis regiono kultūrinę vertę ir unikalumą, vienintelis tokio pobūdžio šalyje prasmingo žodžio, geros literatūros, poezijos, muzikos ir teatro festivalis. O jo vertingumas regioninės kultūros kontekste išaugo dar ir todėl, kad jis ilgainiui sugebėjo tapti miestelio komunikacijos vizitine kortele, – dėstė R. Matulis. – Stebi ir džiaugiesi, kad visa tai susilieja į kokybišką, išliekamąją vertę turintį, miestelio išskirtinumą kuriantį, solidų savo kultūrine verte meno projektą. Jį kuria fantastiškai kūrybinga ir energinga Kretingalės KC komanda ir šio projekto režisierė, idėjos autorė, centro direktorė, LMTA Klaipėdos fakulteto meno projektų režisūros programos magistrantė Violeta Lisovaite. Pagarba.“
Šį festivalį finansuoja www.ltkt.lt ir Klaipėdos rajono savivaldybė.
Projektą remia leidyklos „Baltos Lankos“ ir „Sofoklis“. Šių rėmėjų dėka organizatoriai turėjo galimybę padėkoti ir apdovanoti ne tik visus konkurso dalyvius, bet ir parodyti dėmesį, įvertinti ir pagerbti juos ruošusius mokytojus.
Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių